Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karar Anı

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Arkadaşlar 1.5 yıl once başvurdugum (hatat 2 yıl oldu) adsl için sıra gelmiş
eve telekomdan bir görevli gelip bildirdi ve istiyormusunuz diye sordu
bende bu akşam evdekilere söliyim yarın bildiririm dedim kart verdi gitti

Şimdi bende aktifkablo 128/32 var
her ay 70 milyon civari ödüyorum(dolar düştüğü için bi nebze ucuzladı şu sıralar ama gene artıcak) ve kabaca her ay 7-8 gün laglı sorunlu geçiyor

adsl de ise avrupa serverlarına (cs ve uoda denedim) cableden 50-100 ms ping daha iyi baglanıyor. türk serverlarında cable ve adsl genelde aynı hızlarda. download u merak ediyorum
cablede sorun yoksa kazaadan 14/15/16kb arası dl yapıyor adsl de bu hız genelde nedir?

adsl nin aylık ücreti 49 milyon
baglantı ücreti 19 milyon
ve modemi kendim alıcakmışım onun da fiyatı 80-120 dolar arası değişiyor dedi görevli

elimde cable modem var adsl ye geçersem bunu satmam gerekicek. ve ilk aylar mali yönden içeride olucam ama uzun vadede baglantı için aylık ödedigim miktar beni kara götürecek gibi

ve bi diger etkende cable modem servisleri promosyon için 64lük hattı 128 veriyorlar
aktif kablo 1 yıl böyle sürücek demişti, yani seneye ocak ayı gibi 64 lük hatta düşürücekler ve aylık ödedigim ücret aynı kalıcak

bu koşullarda adsl mantıklı gibi göründü bana
atladıgım veya bildiginiz önemli bir detay var ise söylerseniz çok iyi olur, zira bu akşam karar verip yarın telekoma bildiricem bu yüzden hızlı düşünmem lazım[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
Sosyal ağlarda paylaş

Adsl de direk telekomdakilerle muhattap oluyorsunuz o kötü. Ayrıca telekomun ne zaman ne yapacağı da belli olmuyor, her an zam gelebilir. Biraz daha yaygınlaşırsa, çok kişi kullanmaya başlarsa adsl direk basıcaklar zamı zaten şimdi adam topluyolar :).[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Kaynak:http://www.tiev.net/modules.php?name=sbnews&file=article&sid=430
NTVMSNBC

Türk Telekom: Hızlı İnternet İhalesinde Sona Doğru...
Tarih: 30.03.2003 Saat: 22:26 Gönderen: webadmin

mzc yazıyor: "Türk Telekom’un, internet erişim kapasitesini 10 kat artıracak ADSL projesi için açtığı port ihalesinde testler başladı. Türk Telekom, katılımcı firmaların sunduğu ürünleri test etmeye başladı.

Türk Telekom, internet bağlantısına hız kazandırmak amacıyla başlattığı hızlı internet erişimi (Asimetrik Sayısal Abone Hattı-ADSL) projesi ihalesinde, katılımcı firmaların ürünlerini teste başladı. Daha önce iptal edilen ancak yeniden çıkılan 60 bin portluk ADSL ihalesinde UTStarcom (Netpa), Alcatel, Siemens, ZTE (Koçsistem), Ericsson, Nec (Meteksan) ve Lucent (Gate) adlı 7 firmanın teklifi geçerli sayıldı.

Test işlemlerinin nisan sonuna kadar tamamlanması, 2 ay sonrasında da portların montajına başlanması hedefleniyor.

Telekom, halen daha önce montajını tamamladığı yaklaşık 3 bin adet portla Ankara, İstanbul, İzmir ve Çanakkale’de ADSL hizmeti veriyor.

Yeni ihaleyle port sayısı artırılmış olacak. ADSL projesi, internet erişim kapasitesini 2 ila 10 kat artıracak.

Projenin uygulamaya başlanmasıyla, evlerindeki bilgisayarlardan modem aracılığıyla internete bağlanan abonelerin erişim hızları, 56 kilobayttan yukarıya çıkacak. Proje ile internett erişim kapasitesini 10 kat artıracak ADSL projesi için açtığı port ihalesinde testler başladı. Türk Telekom, katılımcı firmaların sunduğu ürünleri test etmeye başladı.

Türk Telekom, internet bağlantısına hız kazandırmak amacıyla başlattığı hızlı internet erişimi (Asimetrik Sayısal Abone Hattı-ADSL) projesi ihalesinde, katılımcı firmaların ürünlerini teste başladı. Daha önce iptal edilen ancak yeniden çıkılan 60 bin portluk ADSL ihalesinde UTStarcom (Netpa), Alcatel, Siemens, ZTE (Koçsistem), Ericsson, Nec (Meteksan) ve Lucent (Gate) adlı 7 firmanın teklifi geçerli sayıldı.

Test işlemlerinin nisan sonuna kadar tamamlanması, 2 ay sonrasında da portların montajına başlanması hedefleniyor.

Telekom, halen daha önce montajını tamamladığı yaklaşık 3 bin adet portla Ankara, İstanbul, İzmir ve Çanakkale’de ADSL hizmeti veriyor.

Yeni ihaleyle port sayısı artırılmış olacak. ADSL projesi, internet erişim kapasitesini 2 ila 10 kat artıracak.

Projenin uygulamaya başlanmasıyla, evlerindeki bilgisayarlardan modem aracılığıyla internete bağlanan abonelerin erişim hızları, 56 kilobayttan yukarıya çıkacak. Proje ile internet erişim hızının 8 megabite kadar yükseltilmesi hedefleniyor. Böylece, kurumsal internet kullanıcıları da yüksek hızda internet erişimi sağlayacak.

HEM İNTERNET HEM TELEFON

Projenin hayata geçirilmesiyle aboneler, aynı anda hem internet hem de telefon bağlantısı kurabilecek. Ayrıca, aboneler, hızlı erişim sayesinde, büyük boyuttaki dosyaları kısa sürede bilgisayarlarına indirebilecek, video görüntülerine daha kısa sürede erişebilecek.

Kullanıcıların, bağlantı kuramama ve hattan düşme gibi sorunlarını ortadan kaldıracak proje, kullanıcıların video konferans, işlerini evden yürütme, tele eğitim, interaktif oyun, on-line alışveriş gibi hizmetlerden yararlanmasına olanak verecek.

Bu arada, ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızla veri, ses ve görüntü iletişimini sağlayabilen bir modem teknolojisi olarak nitelendiriliyor.

ABONELİK 49 MİLYON LİRA

Abonelere internete erişim sağlayan diğer sistemlere göre daha pahalıya malolacak sistem için, 128 megabit veri alımı ve 32 megabit veri gönderimini kapsayan 1 aylık abonelik ücreti olarak 49 milyon lira ödenecek. Aboneler, halen, modem aracılığıyla Tür erişim hızının 8 megabite kadar yükseltilmesi hedefleniyor. Böylece, kurumsal internet kullanıcıları da yüksek hızda internet erişimi sağlayacak.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Cuce Berserker of mid/pry
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...