Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cahillik

tinu

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

ee adam da kadroyu daha da yeniliyeceğim diyor işte? bunun üstüne diyecek neyin var

"gelecek seçimde yine bekleriz."
said:
hiç bir yaptığının sorumluluğunu almıyor gibi bir şey söz konusu değil tek örnekten çıkarak bunu söylemen doğru değil. benim savunduğum herhangi bir parti başkanının yoğun bir dönemde danışmanlarına vs güvendiği zaman başına böyle şeyler gelebileceği. yani bundan siyaset malzemesi olmaz üzgünüm (eğer bu tarz hatalar kendini çok sık tekrarlamıyorsa)

yandaşları kül kondurmuyor diyorum, tek örnek değil. ssk başkanlığını eleştirince de aynı, başka olaylarda da aynı. bundan siyaset malzemesi olur mu olmaz mı değil olay, oy vermekten bahsediyoruz ve evet oy verip vermeyeceğini etkiler bir kişinin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yandaşı değilim henüz valla gelecek 4 seneki tutumunu, yapacaklarını vs bekliyorum. şuana kadar edindiğim tek izlenim tartışmalarda baya temiz ve düzgün cevaplar vermesi (en azından %80 oranında konuyu dolandırıp soruyu güme getirmiyor pek çok başka insanın yaptığıgı gibi). Diğer özelliklerini göreceğiz önümüzdeki senelerde
Sosyal ağlarda paylaş

Sam mantıklı düşünüyormuş rp'si yapan fanatik olarak göze batıyorsun. Bir şeyleri düşünmuş gibi yapıp ona göre "ben bilinçli seçmenim, kararsızdım iyisi yok diye akpye verdim, diğerlerinin şunu bunu yapması lazım" diyosun, böylece kendini öyle göstermeye çalışıyorsun, ama insanlar senin söylediğin şeylerin yapıldığını gösterdikçe de "yine bekleriz" diye kapıyı kapatıyosun. "düşünmeden etmeden fanatikçe savunuyorum basıyorum oyu, futbol takımı tutar gibi parti tutuyorum" de kurtul işte. öyle de 1 oy değeri var böyle de, kimseyi hele özellikle de kendini kandırmak için bu kadar kasmana gerek yok. boşa (hele hele bi de geçersiz) bahane üretmene de gerek yok, oyunu vermişsin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Sam mantıklı düşünüyormuş rp'si yapan fanatik olarak göze batıyorsun. Bir şeyleri düşünmuş gibi yapıp ona göre "ben bilinçli seçmenim, kararsızdım iyisi yok diye akpye verdim, diğerlerinin şunu bunu yapması lazım" diyosun, böylece kendini öyle göstermeye çalışıyorsun, ama insanlar senin söylediğin şeylerin yapıldığını gösterdikçe de "yine bekleriz" diye kapıyı kapatıyosun. "düşünmeden etmeden fanatikçe savunuyorum basıyorum oyu, futbol takımı tutar gibi parti tutuyorum" de kurtul işte. öyle de 1 oy değeri var böyle de, kimseyi hele özellikle de kendini kandırmak için bu kadar kasmana gerek yok. boşa (hele hele bi de geçersiz) bahane üretmene de gerek yok, oyunu vermişsin işte.

rew kusura bakma da o senin hüsnü kuruntun. kılıçdaroğlu'nu beğenmemem, sevmemem, akp fanatiği olmamı mı gerektiriyor? nasıl bir denklem o öyle? kendini kandırmak nedir yahu, iyice kendi kendine gelin güvey olmuşsun lol

samimiyetle yazdım, inanmayan varsa kendi keyfine kalmış. uğraşacak halim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam birşeyi merak ediyorum

Şu paticik ortamında, özellikle birbiriyle muhabbeti olan, forum dışında da görüşen herkesin zevkleri aşağı yukarı benzer, senin de bu aynı evrensel bilişsel kanallardan faydalanıp hayata Türkiyeli olmanın kendinden menkul farkındalığından bakmayan biri olduğunu zannediyorum; bu adamlar senin yaşam standartlarını hiç mi tehdit etmiyorlar?

Küçük akvaryum teamüllerini evrensel kanunlar olarak işletmeye kalkan, dünyadan anlayışsal olarak kopup sadece lükslerinden faydalanan, politikaya varana kadar algı olarak giderek şarklaşan, burada birçok insanın da bulunduğu ülkenin farkındalık anlamında lokomotifi olan kesiminin rüyalarını yurt dışına kaçıp bu cehennemden kurtulma hayalleriyle süsleten ve halk desteğini arttırıp simbiyotik bir organizma haline geldikçe kusurlarını gözden geçireceğine tüm dünyaya "deal with it" çekmeye başlayan gözü dönmüş bir güruhla aynı takım içerisinde olmak senin gibi bir insanı hiç rahatsız etmiyor mu gerçekten? Bu insanların yarattığı toplumun içinde şöyle bir yürüdüğünde kendini evinde, ait olduğun yerde hissediyor musun?

Bu soruların hiçbiri retorik olmamakla beraber yıpratma/küçük düşürme amaçlı da değildir, gerçekten cevabını merak ediyorum ve yanlış olduğum ve düzelttiğin yerler olursa da hayhay sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

ha bide ek not vereyim Belediye seçimlerinde oturduğum ilçe de, yazlığın olduğu ilçe de akpden chpye geçti, ve adamlar emlak vergisini 7-8 katına çıkardı direkman, bu nasıl halkçılık oluyor bilemiyorum, nasılsa bidaha seçilmiycez vuralım vurgunu mantığı bu olsa gerek.
ya cehaletin, sallamanin da bir siniri var.

emlak vergisini hukumet belirler, belediye degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

rew kusura bakma da o senin hüsnü kuruntun. kılıçdaroğlu'nu beğenmemem, sevmemem, akp fanatiği olmamı mı gerektiriyor? nasıl bir denklem o öyle? kendini kandırmak nedir yahu, iyice kendi kendine gelin güvey olmuşsun lol

samimiyetle yazdım, inanmayan varsa kendi keyfine kalmış. uğraşacak halim yok.

yahu bahane üstüne bahaneyle "şunu yapsınlar o zaman olur" diyosun, yapıyolar deniyo, ama bunu yapmadılar diyosun, "e onuda yapacaklar açıklayıp başladılar" deniyo, o zaman bahanen kalmayınca "bi dahaki seçime bekleriz nihehehe" diye bir anda ağız değiştiriyorsun.

Şimdi benim kuruntum mu oldu bu yapma. Bildiğin fanatizm bu.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

ha bide ek not vereyim Belediye seçimlerinde oturduğum ilçe de, yazlığın olduğu ilçe de akpden chpye geçti, ve adamlar emlak vergisini 7-8 katına çıkardı direkman, bu nasıl halkçılık oluyor bilemiyorum, nasılsa bidaha seçilmiycez vuralım vurgunu mantığı bu olsa gerek.

şu troll mü gerçek mi bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

"Tatar Ramazan" said:

ya cehaletin, sallamanin da bir siniri var.

emlak vergisini hukumet belirler, belediye degil.

bence sen bi araştırsan daha iyi olacak, belediyeler takdir komisyonlarıyla belirliyor vergiyi zira
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Benim bildigim vergi tuzugunu hukumet belirliyor. Belediyelerin isi ise hesaplamalari yapip hangi evin kac lira vergi verecegini belirleyip bunu tahsil etmek. Bunu yaparken de evlerin yuzolcumu, arsa degeri gibi cesitli etkenler degerlendiriliyor. Buna gore de belediye odenecek vergi oranlarini hesaplayip evlere bildiriyor. Odemeyi de belediyeye yapiyorsun.

Yani belediye bir nevi kurye gibi. Asil hukumet su kadar vergi alacaksiniz diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi takdir komisyonu kuruluyor ve çizelgeler çıkarılıyor devletçe, ama iş parayı almaya gelince Belediye evin sahip olduğu özellikleri kıstasları inceleyip ortaya koyup değerlendirip bi fiyat ortaya çıkarıyor.
şahsen ben başıma geleni söylüyorum burada, Chp bizim evi-yazlığı Akpye oranla daha kıymetli denize nazır cart curt bulup etiketlendiriyorsa elbet canım yandığı için yazıyorum burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sam birşeyi merak ediyorum

Şu paticik ortamında, özellikle birbiriyle muhabbeti olan, forum dışında da görüşen herkesin zevkleri aşağı yukarı benzer, senin de bu aynı evrensel bilişsel kanallardan faydalanıp hayata Türkiyeli olmanın kendinden menkul farkındalığından bakmayan biri olduğunu zannediyorum; bu adamlar senin yaşam standartlarını hiç mi tehdit etmiyorlar?

Küçük akvaryum teamüllerini evrensel kanunlar olarak işletmeye kalkan, dünyadan anlayışsal olarak kopup sadece lükslerinden faydalanan, politikaya varana kadar algı olarak giderek şarklaşan, burada birçok insanın da bulunduğu ülkenin farkındalık anlamında lokomotifi olan kesiminin rüyalarını yurt dışına kaçıp bu cehennemden kurtulma hayalleriyle süsleten ve halk desteğini arttırıp simbiyotik bir organizma haline geldikçe kusurlarını gözden geçireceğine tüm dünyaya "deal with it" çekmeye başlayan gözü dönmüş bir güruhla aynı takım içerisinde olmak senin gibi bir insanı hiç rahatsız etmiyor mu gerçekten? Bu insanların yarattığı toplumun içinde şöyle bir yürüdüğünde kendini evinde, ait olduğun yerde hissediyor musun?

Bu soruların hiçbiri retorik olmamakla beraber yıpratma/küçük düşürme amaçlı da değildir, gerçekten cevabını merak ediyorum ve yanlış olduğum ve düzelttiğin yerler olursa da hayhay sevinirim.

şimdi öncelikle, yaşam standardımı tehdit etme konusunda ben herkesle hemfikir değilim. yoksa ben de dinle kafayı bozmuş yaklaşımları sevmem ve uzağında dururum. ancak hayat görüşüm bana karışılmasını istemediğim gibi, başkasına da karışmamaktır. o nedenle rahatsız olduğum şeylere bile başkalarına olumsuz etkileri olmadığı takdirde müdahale edilmesini doğru bulmam.

bu açıdan falanca kişi kürtçe konuşmuş, falanca kişi türbanlı gezmiş, falanca kişi piercing yaptırmış filan bunlarla derdim olmaz. bunlar bir yana..

şarklaşma olarak tabir ettiğin olay, bugüne kadar şehirlerimizde yaşadığımız çevrelerde görmediğimiz için olmadığını addettiğimiz bir kesimin de artık sosyal hayata ve ekonomiye daha çok girmesiyle aslında su yüzüne çıkması ki bunu tek söyleyen de ben değilim.

ülkenin hayal kurmada lokomotifi dediğin arkadaşlar her kimse onların da kendi bileceği husus dışarıya kaçıp kaçmamaları, çevremde de çok büyük konuşup gene hiçbirşey yapmayan insan sayısı %100 olduğundan ülkenin bir kayıp içerisinde olduğunu sanmıyorum. yurtdışına kaçan bir einstein'ımız olduğunu duymadım henüz.

falanca güruhla filan aynı kefede görmüyorum kendimi, benzer görüşte olduğum insanlar da toplanıp bir yere konsa herhalde bir güruha ulaşacak rakamlarda olmazlar. durumu değerlendiriyorum, oy veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

yahu bahane üstüne bahaneyle "şunu yapsınlar o zaman olur" diyosun, yapıyolar deniyo, ama bunu yapmadılar diyosun, "e onuda yapacaklar açıklayıp başladılar" deniyo, o zaman bahanen kalmayınca "bi dahaki seçime bekleriz nihehehe" diye bir anda ağız değiştiriyorsun.

Şimdi benim kuruntum mu oldu bu yapma. Bildiğin fanatizm bu.

neyi yapmışlar lol yahu, ne diyorsun rew? lafla çedar hovercraftı ftw. "o zaman olur" gibi birşey de asla demedim, "benim için alternatif oluşturmayı istemezler çünkü mevcut oylarını kaybederler" dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...