Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yetkililere

Pawliger_Asgard

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar az once soyle bir gezındımde mesela su adrese bakarsanız cogu gereksız yeyler bulunmakta ornegın cogu server web adresı yazıyor.sunucu bulunumuyor.onların haftada veya ayda bır guncellasenız ve ogretıler kısmındakı bılgıler bıraz daha acsanız konuyu yenı arkadaslar ogrenseler daha iyi olmazmı ben baktım tam ogrenmeye geleceklerı vakıt tıkanıp kalabılırler.
mesela ewent leri scp kodlarını neyın nereye yazılacagı bunları belırtırsenız daha saglıklı ve hızlı ogreneklerdır.
yanlısmı goruslerınızı neklıyorum.

ıste adres http://www.paticik.com/scripts/[hline]† Tek Rakibi Kendisi †
ZodyaG Admin
Sosyal ağlarda paylaş

Scripting ogrenmek script incelemekle olur, sirf temelleri anlatan 8-10 yazi var zaten sitede.

Adres threadini da her sefer check etmekle ugrasmiyoruz zaten, biri eklememizi istediginde kedinin yazdigi kriterlere bakiyoruz, uyuyorsa ekliyoruz, hata varsa mesaj atin onu da duzeltiriz.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

yapma yaa GM_galadniel

baggio benım anlattıgım yerlerı konutrol eersen cok greksız seylerle karsı karsıya kalacaksın ve bırazda bılgıler anlatsanız daha ıyı olur dıye dusuyorum.[hline]† Tek Rakibi Kendisi †
ZodyaG Admin

[Bu mesaj PawligeR tarafından 18 May 2003 19:06 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj PawligeR tarafından 18 May 2003 19:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Size scripti nasıl öğrendiğimi açıklayım.Bi cafeden sphere die bir program olduğunu görmüştüm.Adresini ve nasıl kurulacağını öğrenmiştim.Kendi bilgisayarımda da kurdum ve çalıştırdım.Daha sonra bir arkadaş buna script yazıldığını söyledi.Scripting'i oldukça iyi biliyordu.Bana oldukça script getirdi ve serverıma ekledi.Daha sonra ben bu scritpleri incelemeye başladım.Hiç bir siteden scripting hakkında açıklayıcı yazı okumadan sabırla scriptleri inceliyordum.Tabi bu da fazlasıyla sabır gerektiriyordu.Scripting nelerin nereye yazılacağını ve mantık olarak nelerin ne işe yaradığını çözümlemeye başlamıştım.Yavaş yavaş bende bişiler yazmaya başladım.Daha sonra dialogları öğrendim.İlk başta programlarla yazıyordum.Yazdıkça ve kodları inceledikçe nelerin ne olduğunu anlamaya başladım.Mesela button 310 190 210 211 0 5 0'ın ne olduğunu ve gün geçtikçe rakamların neleri ifade ettiğini anlamaya başladım.Ve sonunda notepad'le bile dialog yazabilecek hale geldim.

Yani demek istediğim,aslında kimsenin yapamayacağı hiç bir şey yoktur.Tek gereken sabır,araştırma ve kendine güven...[hline]Mail:mailto:[email protected]
Asp,Php,Visual Basic,Delphi,Sphere Scripter,Web Design
Bilgi Paylaştıkça Değerlidir...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...