Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

Buddha

Öne çıkan mesajlar

silent said:

LOL hıc oynamayanlarda surda yorum yapıyorya baska bısey demıyorum. bu dota 2 yi begenen varsa aklından suphe ederım hade grafıklerı gectım duzelır desek sen al dota yı alla pulla grafıklerı sur onumuze bu mu allah askına bır oyunun 2. si? dalga gecıyorlar galıba. Adam gibi combat isteyenlerı bıraz sabır ıle lol oynamaya davet edıyorum. mastery ler rune ler summoner speller, harıtadakı çalı mantıgı, ufak caplı takım parası alınacak bosslar, normal nc keserek alınan surelı bufflar, ve tas kagıt makas olmayan gercek takım oyunu combatları daha sayayım mı?

Bana diyeceksınızkı hayatında baska oyun oynamadınmı? çook oynadım, gercek soyluyorum lol e karsı baslarda abartı bır antıpatim vardı, dota dan sonra hon oynuyordum ve uzun bır surede hon oynadım ama LOL u denemeye karar verıp alısınca dhon u bosa oynadıgımın farkına vardım. ARkadasım yeni bir oyun yapıyorsan yenılıklerle gelırsın gıdıp eskı oyunun sadece grafıklerını degıstırıp gelmessın. Harbıden dota 2 yı gorunce buyuk soka ugradım hala onun sınırı ustumde, o kadar bekle cıka cıka bumu cıktı koskoca valve den?

Kardeş kimsenin Dota'yla bir problemi yoktu. Grafikler eskidi serverlar kotu biri dustumu oyun gg falan. Bu tip sıkıntılar vardı. Map'i oyuna çevirip bu sıkıntıları kaldırdılar. Reconnecti ıvır zıvırı statsları herseyi gelecek. Yani efsane saçmalamışsın kusura bakma. Senin beklentilerin gibi bir vaatte bulunulmadı Dota 2 derken. Kaldıki bir sürü insanın severek oynadığı bir oyun üzerinde de radikal değişime gitmek aptallık olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tek bir şey söyleyeceğim, bir daha bu tartışmaya girmeyeceğim:

Dota'dan iyisi yok, diğer tüm oyunları türün boktan diyenler ağızlarından küfürü eksik etmiyor, yaptıklarının çoğu ad hominem sınırlarında geziyor; diğer oyunların daha iyi olduğunu söyleyenler ise mantıklı açıklamalar yapıyor, niye öyle düşündüklerini rasyonel bir şekilde anlatıyor. Benim ve benim gibiler için kullandığınız sıfatların sahibini iyice bir düşünün bence. O kadar iyi tanıtıyorsunuz ki topluluğunuzu, oyun ambrosia kıvamında olsa yanına yaklaşmam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

stream'leri izledim ve laflar hazırladım. Öncelikle;

abi oyuna o kadar laf atıyosunuzda oyun daha beta, 1 yıl daha var bence cıkmasına, bi sürü ekleme düzeltme yapılır daha.

Dota zaten herşeyi oturmuş bi oyunun haritası olarak cıktı, warcraft'ın betası yokmuydu, oyunlar ilk elden release ediliyodu da ben mi bilmiyodum.

hayalkırıklığı falan demişsinizde, adamlara zaten şu an tonla feedback yollanmıştır ve yollanacaktırda, valve'nin daha yapacağı çok iş var eğer dota camiasını çekmek istiyorsa.

Şu anki hali lol'e benziyor animasyonlar falan ama bi dota'daki, hon'daki ayrım yapılabilecek düzeye getirilir.

Yeni herolar ve itemler gelicek daha, ama gamespeed ve gameplay şu an için fena değil, grafikler biraz daha iyileştirilip herşey daha anlaşılır hale geldikten sonra tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

moba tür olarak çok güzel artıları olan (takım oyunu ve arkadaşlarla oynarken eğlenme falan gibi) fakat düşünce olarak bile aptal itici rahatsız yetersiz bir oyun türü olduğu için bütün tartışmalarınız boşa bence.

lol=hon=dota=dota2 çünkü.

zaman geçirmelik oyun türü işte. ciddi oynayan kaç kişi var aranızda gerçekten?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Tek bir şey söyleyeceğim, bir daha bu tartışmaya girmeyeceğim:

Dota'dan iyisi yok, diğer tüm oyunları türün boktan diyenler ağızlarından küfürü eksik etmiyor, yaptıklarının çoğu ad hominem sınırlarında geziyor; diğer oyunların daha iyi olduğunu söyleyenler ise mantıklı açıklamalar yapıyor, niye öyle düşündüklerini rasyonel bir şekilde anlatıyor. Benim ve benim gibiler için kullandığınız sıfatların sahibini iyice bir düşünün bence. O kadar iyi tanıtıyorsunuz ki topluluğunuzu, oyun ambrosia kıvamında olsa yanına yaklaşmam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tartısma bitmez yani çünkü ben dotayı lol e karsılastırdım yine biri cıktı atarlandı.Herkes kendi düsüncesini söylüyor ama hazımsızlık var anlamadım.Simdi ben 1 senedir lol oynuyorum ondan önce sanırım 3 sene dota oynadım.Yani her ikisini de tarafsız karsılastırma imkanım oldu Lol itici gelse de basta grafikleri yüzünden gameplay,championların ve oynanıs stillerinin farklılıgı lol oynamam sebep oldu.

Simdi bunların hepsinin dota 2 ile tek bir baglantısı var.Ben dotadan daha gelismis sadece grafik anlamıyla degil oynanabilirlik ve hero anlamında daha farklı seyler bekliyordum ki bu stream in amacını o olarak gördüm yani dotadan farkılıklarını betada vurgulamak;ama kanımca dotayı merkez alarak daha iyi grafiklerle sunuyorlar.Bu beni tatmin etmedi ha su anda dota oynayan tayfa icin mükemmel oyun olucak gibi onlar da begenen taraf.Tartısmak cok manasız yani sonucta cünkü herkesin bu oyundan beklentisi farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

@keldron

Oyunu oynamış gibi konuşuyorsun sorun orda. Oynanışı falan diyorsun oynamadın ki daha abi. Enteresan olan bu yani. Tabi beğenmeyebilirsin. Ama oynamış denemiş gibi yorum yapmak garip biraz. Hero değişiklikleri derken neyi kastediyorsun? Değişiklik farklılık diyorsunda örnek verebilir misin? Eğer farklı herodan bahsediyorsan bir sürü hero var onları halletsinler eski heroları zaten yeni hero eklenir kolay iş.

Ama sen sanki çok radikal değişimler bekliyormuşsun. Adamlar yeni oyun yapsa Dota 2 demezler başka bir isim verirlerdi. Başka bir isim altında başka oyun yaparlardı. Ama Dota 2 dotayı sevip oynuyanlar için düzenlediler zamanla geliştirecekler vs unutmayalım daha betası çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha sunu demeye calıstım dotadaki heroların hepsi aynı skiller dahil,itemler de yani hani biz yeni oyun yaptık mantıgı işte orda benim icin bitiyor demeye calısıyorum.Oynanabilirlik de sunu kast ettim ac bi sene önceki bir mym vs sk turnuva macını bi bugünkü streamden izledigin macla karsılastır cok az farklılık görürsün anladın umarım.İşte diyorum benim beklentim farklıydı dota sevenler icin güzel ona lafım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaş hon'un betasında olmasam neyse diyecem.
oyun mekaniği bile yerlerde sürünüyodu gelip hon demeyin.
lag olması da oyunu kötü yapmıyor şu etapta. çok bilenlere hon'un release'ini hatırlatırım, paramızla rezil olmuştuk.

daha ortada hiç bişey yok. valve ayı gibi feedback alıcak + başında icefrog var yeterli mi?
Sosyal ağlarda paylaş

dota'dan hon'a geçtiğimde 3 sebep vardı: biri highres olması, diğer ikisiyse reconnect ve leaver protection. onun dışında herolar port olmasına rağmen combatta hiçbişey anlamıyodum. karmakarışıktı, ne combatı izleyebiliyosun ne düşman dost ayırt edebiliyosun.. üstelik orb effect gibi oyunu direkt etkileyen unsur bile yoktu. akşamları lagden oynayamadığımız 1-2 aylık bi süre dahi oldu.

hele hon f2p'den sonra iyice rezil halde. para verip önceden hero oynamak kadar saçma şeyler sunuyolar artık.

bi de balance konusuna değineyim. hon'da port edilmiş herolar dışında gelen tüm herolar abartı bi şekilde op geliyor her defasında. bi otur test et ya
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...