Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Macro

Khiran

Öne çıkan mesajlar

rifteki makro şu şekilde abilityleri alt alta yazarsın, tuşa her bastığında en üstten en alta kadar otomatik basar. fakat burada dikkat etmen gereken husus en baştaki abilityler her zaman cooldownlu olsun, en sona ise 1 tane instant ability koyabilirsin

#show Summon: Skeletal Zealot
cast Exhume
cast Summon: Skeletal Zealot

büyükten küçüğe doğru cdlerine göre siralarsan o tuşu spamladığında hangisi müsaitse o devreye girer
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi mesela paladin'in buff için şöyle macro yazdım;

#show Aegis of Vitality
cast Shield of the Chosen
cast Aegis of Vitality

macroyu ilk kullanmamla Aegis of Vitality basılıyor fakat Shield of the Chosen basılmıyor. Macro'yu 2-3 kez kullanınca anca geliyor Shield of the Chosen buffı.

edit: art arda denediğimden cd'ye takılmışım tamam :)
Fakat şu sorun var yine, Shield of the Chosen'i basıyor fakat Aegis of Vitality'i basmıyor. CD'da olmamasına rağmen. İki kez tıklamam gerekiyor macro ikonuna.

bir ekleme daha: macroya daha fazla skill ekledim fakat sadece Shield of the Chosen ve Aegis of Vitality'i kullanıyor. o da bir basmayla değil, iki kez basmayla.
Sosyal ağlarda paylaş

#show Aegis of Vitality
cast Shield of the Chosen
cast Aegis of Vitality

u ele alalım. ilk bastığında Shield of the Chosen u aktif eder. ikinci bastığında cooldownuna takılmazsa, tekrar aktif yani deaktif eder (sustained diye hatırlıyorum). ancak global cd ile Shield of the Chosen in cd arasında basarsan bi daha Aegis of Vitality yi kullanabilirsin.

macroları ben şöyle kullanıyorum

cast Reaction Skill
cast Cd li Skill
cast cd siz skill

makrolar her zaman ilk yazdığını yapmaya çalışır. sırayla yapmaz. yani her zaman kullanılabilir bir skilli başa yazarsan, alta yazdıklarının hiç bir manası kalmaz.

üstteki makroda müsaitse reactionu kullanıyor, atıyorum karşı taraf dodge lıyınca açılan bi ability mesela.

ha kullanamıyorsa bu sefer ikinicisini deniyor, o da cooldownlu. müsaitse onu kullanıyor, değilse 3. ye geçiyor.

tekrar bastığımda eğer reaction tekrar kullanılabilir hale geldiyse onu kullanıyor. ama değilse 2. deniyor. e o da cooldown da, o zaman 3. ye geçiyor yine.

ilk iki skill kullanılabilir değilse 3. yü kullanıyor kısacası.

gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...