Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ejderha Mızrağı Kayıp Efsaneler Serisi, 2.Kitap: Fistandantilus, Yeniden Doğuş

Kaspar

Öne çıkan mesajlar

Fistandantilus, Reborn'un Türkçesi olan bu kitap 2 Nisanda çıkıyo..

Bir Kayıp Efsaneler Kitabı

Emilo Haversack bir kendere göre olağan üstü endişelidir--ancak
yaşamında neyin yanlış olduğunu hatırlayamamaktadır. Yine de, uzun bir süredir Ansalon'da dolaşarak neyin hatalı olduğunu hatırlamaya
çalışıyordu. Anımsayabildiği tek şey çok kötü ve çok uzun zamandır ölü
bir büyücünün adıydı... Fistandantilus.

Bir kender kızı, Emilo, genç bir insan ve dinine bağlı kendi halinde bir tür
rahip ile beraber, esrarengiz bir göreve doğru sürüklenir. Geçmişinin sırrına yaklaştıkça, kender ve arkadaşları kendilerini korkunç bir entrika ağının içine çekilmiş olarak bulurlar.

Ve yol arkadaşları maceralarının sonuna yaklaştıklarında kendilerini
Krynn'den uzaklara uçurabilecek bir amaçları olduğunu fark ederler--ve geride bıraktıkları dünyayı sonsuza kadar değiştirebilecek bir amaç.

Yazan: Douglas Niles

Türkçesi: Selim Cambazoğlu

[Kaynak: Ankira Yayıncılık]
[hline]Only now, only now does he know, silver doom, unseen moon will show

[Bu mesaj Kenderleme tarafından 21 Mart 2003 17:50 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Nisanda çıkacağı söylenen başka bi kitap da:

Savaş bir arkadaşı öldürebilir...

Mızrak Savaşı’nın korkusuz ejderanları savaş meydanından Kharolis Dağları’ndaki güzel bir vadiye çekildiler. Eğer cücelerin asap bozucu kavgacılıkları ejderanların kötü talihli ırklarını devam ettirme konusundaki büyük umutlarını gerçekleştirmelerini engellemeseydi, çok güzel olacaktı.

Cüceler Thorbardin cüce krallığında gömülü olan servetin haritasını bulduklarında, ejderanlar da hazine için hararetli bir yarışa sürüklenirler. İki taraf da, Alev Yazı sırasında Krynn üzerine çöken garip ve korkunç bir kaderin parçası olduklarının pek farkında değillerdir.

Kaos’un çocukları ... ateş ejderhalarını da içine alan bir kader!

* * * * *

Kıyamet Tugayı, Kaos Savaşı yani Yaz Alevi Ejderhaları’nın savaşı sırasında meydana gelen olaylar dizisinin ilk bölümü ve Margaret Weis'in yazarlığını yaptığı ve NT Times'ın en çok satanlar listesine girmiş romanlarından bir tanesi.

Yazan: Margaret Weis

Türkçesi: Serpil Demirci

[Kaynak: Ankira Yayıncılık][hline]Only now, only now does he know, silver doom, unseen moon will show

Sosyal ağlarda paylaş

DL den başka güzel fantastik edebiyat yok mu? bence ya senin fantastik edebiyat kategorin çok dar yada yeterince kitap okumuyorsun. DL fantastik edebiyatta ilk 5'e zor girer bence çok daha güzelleri var. Belgariad'ı beğendiysen bide Belgarath the Sorcerer'ı oku.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar geniş olursa olsun senin
dl i ilk 5 e giremessin dersen 5 para etmez bildiklerin.
en büyük fantastik kurgu serisidir dl we çok da kalitelidir.
en güzelidir hatta yoktur ötesi.
ama başka güzeller yok mu ? war tabi. hepsi güzel.
bi shannara berbat.
bu arada forgotten realms la dl i karşılaştırmak denyoluktur kaç kere söyledim.
fantastik kurgu olsalar da yapı olarak farklılar. forg da gayet güzel. abartı olsa da bazı şeyler, onun tadı da orda oluyo bazen.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Sosyal ağlarda paylaş

ve mayısta da kang'ın alayı serisinin 2.kitabı "ejderan kuralları" da çıkıyomuş:

Kıyamet Tugayı'ndaki ejderan mühendislerinin alayı, genç ejderanlardan oluşan kıymetli yükleri için güvenli bir sığınak aramaktadırlar. Tek yapmaları gereken, hayatta kalmaktır. Bunun pek de zor olmaması gerekir aslında.

Ancak Komutan Kang'in çözmesi gereken netameli bir gizem vardır. Adamlarından bir kısmının neden ortadan kaybolduğunu öğrenmelidir. Kang,düşmanlarını yenmek ve ırkını kurtarmak için Ejderan Kuralları'nı kullanmak durumunda kalacaktır. Bu, yeterli olmak zorundadır - keza ırkının kaderi hassas dengelere bağlıdır.

Yazan: Margaret Weis - Don Perrin

Türkçesi: Çiğdem Çoygun
[Kaynak:Gene Ankira][hline]Only now, only now does he know, silver doom, unseen moon will show

Sosyal ağlarda paylaş

Ortalığı çok da karıştırmak istemiyorum ama bence Dragonlance Serisini çok fazla gözünüzde büyütüyorsunuz. Bunun yanında da Forgotten Realms' i de tabii.
Eğer diyorsanız ki DL' in çok sağlam bir tarihi vardır ve FRP oyunu standartları içinde çok iyidir bir ekoldur vs. vs anlarım kabul de ederim. Ama eğer derseniz ki
yüze yakın belki fazla kitaptan oluşan muhteşem bir seri
o zaman olay biraz değişir.
DL yazarlarına gelince; ilk 3 kitapta (chronicles) iyi bir dil guzel bir kurgu ve ufak tefek hatalara ragmen heyecanlı bir konu sunmuşlardı. Ama o üçlemeden sonra olay tamamen ticarete döndüğü çok rahat anlaşılabiliyor. Hele ilk 6 bittikten sonra kitapların maalesef okunacak tarafları olduğuna da pek inanmıyorum. Raistlin hikayeleri ile olay tamamen ticari bir boyuta gelmiş ve sadece FRP oyuncuları için tarihi bilmeleri açısından bir kaynak kitap olmuştur. Forgotten Realms kitaplarındaki Drizzt de DL kjitaplarındaki Raistlin de sonradan insanların çok güçlü karakterlere olan igisini sömürme amacına birer araç olmuşlardır. Para kazanıldığı ve herhalükarda satıldığından çok da önem verilmeden yapılmış kitaplardır. Söz gelimi Vinas Solamnus hayatımın yüz karasıdır ve bence bir kayıptır. Kitabın 3/4 ünü zorla okudum ve daha fazla dayanamadım. Resmen çocuk hikayesi. İnsanların gelişimini engeller gibi sözlere karşıyken bu kitabı okuduktan sonra hak verdim psikologlara. FRP oyunu değil ama bu ve bunun gibi kitaplar durdurabilir açıkcası.
İlk 3 kitaba bir şey demiyorum sonraki 6 kitap için okunabilir derim ama ondan sonrası sadece DL oyunu ile ilgilenenler ve saçmalık okumak istiyenler için ideal olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 22 Mart 2003 12:56 tarihinde demiş ki:
Ortalığı çok da karıştırmak istemiyorum ama bence Dragonlance Serisini çok fazla gözünüzde büyütüyorsunuz. Bunun yanında da Forgotten Realms' i de tabii.
Eğer diyorsanız ki DL' in çok sağlam bir tarihi vardır ve FRP oyunu standartları içinde çok iyidir bir ekoldur vs. vs anlarım kabul de ederim. Ama eğer derseniz ki
yüze yakın belki fazla kitaptan oluşan muhteşem bir seri
o zaman olay biraz değişir.
DL yazarlarına gelince; ilk 3 kitapta (chronicles) iyi bir dil guzel bir kurgu ve ufak tefek hatalara ragmen heyecanlı bir konu sunmuşlardı. Ama o üçlemeden sonra olay tamamen ticarete döndüğü çok rahat anlaşılabiliyor. Hele ilk 6 bittikten sonra kitapların maalesef okunacak tarafları olduğuna da pek inanmıyorum. Raistlin hikayeleri ile olay tamamen ticari bir boyuta gelmiş ve sadece FRP oyuncuları için tarihi bilmeleri açısından bir kaynak kitap olmuştur. Forgotten Realms kitaplarındaki Drizzt de DL kjitaplarındaki Raistlin de sonradan insanların çok güçlü karakterlere olan igisini sömürme amacına birer araç olmuşlardır. Para kazanıldığı ve herhalükarda satıldığından çok da önem verilmeden yapılmış kitaplardır. Söz gelimi Vinas Solamnus hayatımın yüz karasıdır ve bence bir kayıptır. Kitabın 3/4 ünü zorla okudum ve daha fazla dayanamadım. Resmen çocuk hikayesi. İnsanların gelişimini engeller gibi sözlere karşıyken bu kitabı okuduktan sonra hak verdim psikologlara. FRP oyunu değil ama bu ve bunun gibi kitaplar durdurabilir açıkcası.
İlk 3 kitaba bir şey demiyorum sonraki 6 kitap için okunabilir derim ama ondan sonrası sadece DL oyunu ile ilgilenenler ve saçmalık okumak istiyenler için ideal olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tracy hickman- margaret weis ikilisinin birlikte yazdıkları kitaplar gerçekten süperdir.. don perrin'i de silah kardeşliğinden duymuştum beğenmiştim de.. fistandantilus, reborn'dan pek bi beklentim olmasa da kang'ın alayı serisi güzel olabilir fikrindeyim.. inşallah yanıltmaz beni de vinas solamnus faciasını sıyrıklarla atlatabileyim.. bi 2. ya da 3. faciayı kaldıramayabilirim[hline]Only now, only now does he know, silver doom, unseen moon will show
Sosyal ağlarda paylaş

sly-one galiba mantığına göre eğer senin beğendiklerini beğenmiyorsam bildiklerim 5 para etmiyor öylemi?

DL güzeldir, ama çok güzel değildir. ben şahsen ingilizce çıkan kitapların paperbacklerinin çoğunu okudum, ve konu bir yerden sonra baymaya başlıyor. kurgu ve yaratıcılık da o kadar iyi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonlance bir milestone dur ve diger serilerle karsilastirilmamalidir.Ticari amac gudulmus olunabilir fakat oyle bile olsa insanlar bunu alir ve okurlar.Su an Avalonun sisleri 3 lemesinin son kitabini bitirmek uzereyim manyak bir seri ama DL ile karsilastirilamaz bazi cok onemli seyler farkli cunku,icewind dale (FR) 3 lemesi de bana kalirsa abarti ve ticari amac gudulmus ama genede okuyoruz neden...FRP acligi olabilirmi. DL deki dragonlar adamlarin 4 kati boyunda ama FR dekiler boy bakimindan 20 adami geciyorlar(isteyene ispatlanir)sadece ve agirligi ne kadardir kim bilir,avalonda dragon bile yok eee nooldu simdi ben dragonlari seviyorum diye DL kotumu oldu...
DL de oyle kitaplar vardirki bazi yerlerde adami dumur eder bazi yerlerde tiksindirir (vinas solamnus,firstborn,the gully dwarves)butun seriyi suclamak dogru degil.Bu cok iyi bu para tuzagi meseleside adamdan adama degisir benim icin varmpirler onemli bir frp ogedir ama ark icin degildir o zaman belki strahd serisi benim favori serim ama onun icin para tuzagi.Bu yuzden yorum yaparken daha dikkatli davranalim lutfen...

Take care...[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

Bilemiyorum ama bir kitap okurken gözlerimi dolduruyorsa,tüylerimi diken diken ediyorsa,Bazı yerlerde beynim uyuşuyor gibi oluyorsa,Sahnelerin görkemi altında eziliyorsam,Yıller sonra bir kitap beni bu kadar sürükleyebiliyorsa

O kitap bir kitaptan fazlasıdır.[hline]Derler ki biryerden sonra acımaz daha fazla...
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm keşke biride planescapele ilgili yazsa[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

bir şey eklemek istedim arkadaşlar pern efsaneleri bir türk yazarın elinden çıkmıştır ilk kitap Korkak ve Canavar.Benim hoşuma gitti okumanızı dilerdim bir türk fantezi kitabını[hline]Est Sularus Oth Mithas

[Bu mesaj Xanros tarafından 25 Mart 2003 21:39 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Xanros tarafından 25 Mart 2003 21:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmmm bakalim...
Ben 47(kirkyedi) dragonlance kitabi okudum dragonlance le en iyi yorumu ben yaparimmi oluyor bu simdi,herkes yorum yapabilir ama okumus bilgili bir insan daha iyi yorum yapar ama okumayan yorum yapmasin gibi bir durum olmamasi lazim en azindan burda...
Bi arkadasta planescape hakkinda konusmak istemis burdaki mode lari ve genel yon leri tanimiyorum ama planeler hakkinda bolum acarlarsa deli gibi konusuruz her konuda...
I love lady pain....

Take care...[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...