Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
barbu said:

TRde bankanmamis, torrent acik, log tutmayan vpn lazım

windscribe. 1 senedir kullanıyodum 10$'a falan almıştım stacksocial gibi bi yerden. hızlar falan iyi, hayvan gibi dl ve stream ediyodum sorun yaşamadım. log konusunu bilmiyorum. ama devam etmicem fiyatlar yüksek ve düzgün kampanya yok. şöyle yıllık 15$ falan vereceğim bi vpn bulsam..
Sosyal ağlarda paylaş

nası banlı la ben şu an bile kullanıyorum hiç bağlanma sorunu olmadı. bi tek telefonda geç bağlanıyor.

https://i.ibb.co/V3KQ7Wy/image.png

nese az önce buldum lan ucuz bi deal sdsfs. hayvan gibi arayınca reklamı damladı tabi hemen heh. 2-3 sene önce kullanmıştım purevpn ve memnundum, nasıl şimdi bilen var mı? alak mı
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

nası banlı la ben şu an bile kullanıyorum hiç bağlanma sorunu olmadı. bi tek telefonda geç bağlanıyor.

https://i.ibb.co/V3KQ7Wy/image.png

nese az önce buldum lan ucuz bi deal sdsfs. hayvan gibi arayınca reklamı damladı tabi hemen heh. 2-3 sene önce kullanmıştım purevpn ve memnundum, nasıl şimdi bilen var mı? alak mı

yaklaşık 2 senedir kullanıyorum purevpn.
arada bir sıçıyo ama genelde iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...

DO'ya streisand ile wireguard on numara. tabi setup biraz karmaşık, uğraşırım diyen göz atsın.

elinizin altında bi linux / macos ya da ubuntu subsystemlı windows varsa, 10-15 dakikada digital oceanda 5$lık makina yaratıp kurulumu kendi yapıyor.

yoksa da yine do uzerınde gecici bi vps acip yapabilirsiniz. sonrasında bu build vpsi siliyorsunuz zaten.

ssh key generate etmeniz fln lazım, olaya vakıf olmayanlara biraz karmaşık gelebilir.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İlk postta övdüğüm, ikinci postta bok attıpım ExpressVPN’i tekrar övmeye geldim.

1) Ben hayatımda herhangi bir kuruluşta bu kadar iyi müşteri temsilci hizmeti görmedim. Probleminiz ne olursa olsun 24 saat sizle konuşmaya ve uğraşmaya hazırlar. En büyük rakipleri NordVPN’den ayıran tek nokta belki de bu zaten. Güvenlik, gizlilik, hız ve diğer teknik özelliklerde zirve burası.

2) 17 ay için 99 dolarlık plana dahil oldum. Pahalı ama çok kötü de değil. Normalde en büyük paketleri 1 yıllık, 17 ayı nasıl oluşturduğumu merak eden varsa özelden anlatırım.

3) Netflix USA için USA serverına BPN ile bağlanmaya gerek yok. Size alternatif bir yöntem olarak Smart DNS numarası veriyorlar, akıllı TV’nize bunu girerek hızdan hiç feragat etmeden 50 mbps ile USA arşivi önünüze serilmiş oluyor. Sırf bu MediaStreamer özelliği için bile verdiğim paraya değer gibi geldi bana. Ama illa VPN üzerinden gireceğim deseydim de New Jersey serverından 32 mbps aldım ki hiç fena değil. Anerika’dan daha hızlı VON sunan başka firma var mı? Sanmıyorum, NordVPN dahil.

4) Kullanmayı düşünen varsa şu linkten girip 1 ay bedava kazanır. Ben de sizin sayenizde 1 ay daha bedava kazanmış olurum.

https://www.expressrefer.com/refer-friend?referrer_id=37118229&utm_campaign=referrals&utm_medium=copy_link&utm_source=referral_dashboard

AscAnsio tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@AscAnsio

1) nordvpn + torguard piyasadaki en buyukler. 

2) (smart) DNS yeni bir sey degil.

3) torguard var ama aylik ekstra aliyor 1 gbit dedicated baglanti icin.

*) 16 aylik 99$ pahali degil demissin ama asiri pahali.

(nordvpn 3 sene - 36 ay - 99$)

(torguard 1 sene - 12 ay - 30$)

pahali degil diyorsan ya hic arastirmadin ya da cok paran var.

ayni urune x2-3 para veren fiyat/perf. karsilastirmasin bir zahmet.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@Goering

Teşekkür ederim kendi görüşlerini belirttiğin için. Yeterince araştırma yapıp kıyaslama ve inceleme makalelerini okudum, benim fikirlerim de bu yönde şekillendi. Güvendiğim review siteleri genelde Nord ile Express'i finale koyup kıyasa gittiler. Örnek üzerinden gideyim,

https://www.technadu.com/which-company-has-the-most-vpn-servers/22630/

Mesela burda "Server sayısına bakarsak Nord ve Torguard 1. ve 3. sırada ama şu ve şu sebeplerden dolayı en iyisi bize göre Express" demişler. Ben de tüm teknik özellikleri "anlayarak" ve kıyaslayarak en iyiyi Express seçtim.

Fiyat konusuna gelince; haklısın. Pahalı diye kendim yazmışım orda, okuduysan. Benim bütçeme uygun olduğu için de çok kötü değil diye yanına eklemişim.

"ayni urune x2-3 para veren fiyat/perf. karsilastirmasin bir zahmet."

Bunu kime demişsin bilmiyorum da, benlik bir şey yok. Fiyat/Performans kıyasına girmedim.

Zaten bu firmaların sunduğu hizmetler arasındaki fark oldukça az, birini zirveye koymak diğerini kötü yapmıyor. Hangisiyle gidersen git, en kaliteli güvenlik & gizlilik servisini sunuyorlar. Nord'da Double VPN varken Express'te de Split Tunneling var, fazla detayına inmediğim Torguard'da da eminim ona özel bir özellik vardır. Bunun dışında ana hatları hemen hemen ortak hepsinin. Express'i bende 1 adım daha öne çıkaran, destek hattındaki samimiyet ve hız oldu.

AscAnsio tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...