Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güzel mi bu oyun

Suark

Öne çıkan mesajlar

Biz farklı oyunlar oynuyoruz herhalde o zaman. Carnage conqueroru bilemeyeceğim ama (zaten carnage pvpci çok az) brute'de kadınlar yapamıyor, erkeklerin de HoFS 4 ya da 5de yapabildiği söylendi bana. Kadın assassinlerde var ise bile demek ki erkeklerden çok daha zor yapılışı, ne kendim yapabiliyorum ne de yapana rastladım. Herkesin aynı verimle yapamaması da bir adaletsizlik.

Bütün melee sınıflarda yoktur, assassinde olduğunu ilk defa senden duyuyorum, HoX'da ve Conq'da olmadığını ise kendimi geçtim Aquilonia'nın pvp level 10 conq ve hoxlarının teyitlerinden biliyorum.

Combo skipin erkek karakterler tarafından kullanıldığı herkesçe bilinen birşey sanıyordum, yüksek level pvpcilerde kadınların azlığı hiç dikkatini çekti mi? Bear shaman hiç yoktur mesela, barbar ise 1 tane gördüm ben. Global chate pvp için kadın bir bs ya da barbar açmayı düşünüyorum yazarsan gelecek tepkiler bunu teyit edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Biz farklı oyunlar oynuyoruz herhalde o zaman. Carnage conqueroru bilemeyeceğim ama (zaten carnage pvpci çok az) brute'de kadınlar yapamıyor, erkeklerin de HoFS 4 ya da 5de yapabildiği söylendi bana. Kadın assassinlerde var ise bile demek ki erkeklerden çok daha zor yapılışı, ne kendim yapabiliyorum ne de yapana rastladım. Herkesin aynı verimle yapamaması da bir adaletsizlik.

Bütün melee sınıflarda yoktur, assassinde olduğunu ilk defa senden duyuyorum, HoX'da ve Conq'da olmadığını ise kendimi geçtim Aquilonia'nın pvp level 10 conq ve hoxlarının teyitlerinden biliyorum.

Combo skipin erkek karakterler tarafından kullanıldığı herkesçe bilinen birşey sanıyordum, yüksek level pvpcilerde kadınların azlığı hiç dikkatini çekti mi? Bear shaman hiç yoktur mesela, barbar ise 1 tane gördüm ben. Global chate pvp için kadın bir bs ya da barbar açmayı düşünüyorum yazarsan gelecek tepkiler bunu teyit edecektir.

Üstadım,bir kişinin pvp lvl 10 olması o adamı imba yapmaz bu 1.
Sinde eğer skip yapmıyorsan çok şey kaybediyorsun, bu 2.
-Slow'da bile gözün iyi görürse 1sn'lik kazançla skip yaparsın.
-Grim'de,bıçağı yukarı kaldırdığın an comboyu bırak.
-Dw'de, combo çubuğu %70'i geçince bırak,bütün dpsi vurursun.
Conq'da(pvp lvl 4 conqum var ve ,2,5 senedir conqa sahibim.Pvpsini beğenmediğimden kasmıyorum):
-Hof'da,kb'de,fizzle' de,god'de skibi yapabiliyorsun.Olayı aşmak istersen imp.feint atak'da dene,zaten onuda yaparsan,clouth'a 1,2-1,2(bende bukadar veriyor) indirirsin.
Gelelim skibin dile geldiği,zevk alarak skip yaptığım hoxa:
-Hangi hoxlar skip yapamıyormuş çözemedim,skip hoxda(ve güç olarak barbarda)farklı bir boyutta.Okadar basitki,zevk alarak yapıyorum.
Conqda kasılıyorum mesala,çünkü fazlaca hit yok.Yani sonu missletirsen gitti dps.Lakin hox'da hit fazla(efekt olarak)ve bu sayede kayda değer dps verebiliyorsun.
Bs:
-80 lvl bs'im var,fazlaca pvp yapmadım onla,lakin healların çoğunu dahi,skiple atıyorsun.Fatih vardı bu forumda, bs uzmanımız, oda buralardaysa(en son cromda bi minide gördüm) teyit edecektir beni.

VEEEEEEEEE BARBAR!
-Adamın her skilli skip.Zaten bunun sayesinde stack oranı çok yükseliyor,%60'lık missletmeyle,kana doymuyor.
Funcom ne gardı gard gibi,ne rangerı ranger gibi,ne healerları healer gibi yaptı,lakin barbarı,mite en uygun şekilde dizayn etmiş durumda.Adam filmdeki Arnold üstadı aratmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bear shaman ve barbarda skip olup olmadığını tartışmıyoruz ki, bear shamanda sadece erkekte var barbarda ise kadınlar daha az yapabiliyor bunu zaten belirttim. Conqueror'da kadınlarda yok. Kusura bakma da var dediğin karakterler için bu kadar insan yok diyor sen var diyorsan ya sen haksızsın ya da combo skip yapmaları daha zor ve birçok insan bunu keşfedemiyor/kullanamıyor ki oyunun kolaylıklarına karakterlerin aynı verimle erişememesi de bir adaletsizliktir. Combo Skip'in cinsiyetler arası uçurum yarattığını herkes biliyor açıkçası senin habersiz olmana şaşırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Bear shaman ve barbarda skip olup olmadığını tartışmıyoruz ki, bear shamanda sadece erkekte var barbarda ise kadınlar daha az yapabiliyor bunu zaten belirttim. Conqueror'da kadınlarda yok. Kusura bakma da var dediğin karakterler için bu kadar insan yok diyor sen var diyorsan ya sen haksızsın ya da combo skip yapmaları daha zor ve birçok insan bunu keşfedemiyor/kullanamıyor ki oyunun kolaylıklarına karakterlerin aynı verimle erişememesi de bir adaletsizliktir. Combo Skip'in cinsiyetler arası uçurum yarattığını herkes biliyor açıkçası senin habersiz olmana şaşırdım.

Şimdi yok video çek diyorsan müsait bir zamanda sana söylediğim karakterle bir video yayınlarım.Kime, neden,niçin yalan söyleyeyim onuda anlamadım :).
Eğer dediğin gibi dişi karakterlerde skip problemi varsa(gecenin ilerleyen saatlerinde dişi dt ye sahip bir arkadaş bulur onada sorarım)bu tabiki adaletsizlik.

Bu arada 2 tane video buldum.Birinde hox,diğerinde sin

http://www.youtube.com/watch?v=XRrROXS4uHI
http://www.youtube.com/watch?v=4o_yNIp6VOY&feature=related

bu videolarda sinin ve hoxun skibini görebilirsin.Bir diğer mevzu olan dişi karakter muhabbetinde ise,arkadaşın dediği,dt ile combo skip(pvp lvl 8) yapabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Koyduğun ikinci videoda adam komboları havaya yapıyor hasarı vuruyor mu vurmuyor mu belli değil ama yalan yere video çekmiş olacağını da sanmıyorum. Sonunda "yanlızca hell strikesı düzgün şekilde skipleyebilirsiniz" diyor. HoX oynamadım bunun ne derece rahatlık sağlayacağını bilmiyorum.

Yalan söylüyorsun demiyorum ki. Hakkında bu kadar tartışma olması bile combo skipin şu anki durumunun adaletsizliğini gösteriyor. Herkes aynı verimde yapabilseydi neden insanlar karşı çıksın ki, adam yapıyorsa sen de yaparsın yani.

Kiminin kombo repertuarı daha geniş, cooldownu bitene kadar başka kombolar skipliyor, kiminin komboları ortasında kimininki sadece sonunda kimi hiç skipleyemiyor. Yarın öbür gün biri çıkar derse "Kadın bear shamanlar da kombo skipleyebiliyormuş aha yaptım kanıtı" derse bu çok da birşey ifade etmez çünkü bunun anlamı erkek kadar kolay yapamadığıdır yoksa bugüne kadar keşfedilirdi. Oyun dinamikleri oyuncunun kontrolünde olmayan bir durumdan dolayı onun aleyhine işlyor demektir bu da adaletsizliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

Koyduğun ikinci videoda adam komboları havaya yapıyor hasarı vuruyor mu vurmuyor mu belli değil ama yalan yere video çekmiş olacağını da sanmıyorum. Sonunda "yanlızca hell strikesı düzgün şekilde skipleyebilirsiniz" diyor. HoX oynamadım bunun ne derece rahatlık sağlayacağını bilmiyorum.

Yalan söylüyorsun demiyorum ki. Hakkında bu kadar tartışma olması bile combo skipin şu anki durumunun adaletsizliğini gösteriyor. Herkes aynı verimde yapabilseydi neden insanlar karşı çıksın ki, adam yapıyorsa sen de yaparsın yani.

Kiminin kombo repertuarı daha geniş, cooldownu bitene kadar başka kombolar skipliyor, kiminin komboları ortasında kimininki sadece sonunda kimi hiç skipleyemiyor. Yarın öbür gün biri çıkar derse "Kadın bear shamanlar da kombo skipleyebiliyormuş aha yaptım kanıtı" derse bu çok da birşey ifade etmez çünkü bunun anlamı erkek kadar kolay yapamadığıdır yoksa bugüne kadar keşfedilirdi. Oyun dinamikleri oyuncunun kontrolünde olmayan bir durumdan dolayı onun aleyhine işlyor demektir bu da adaletsizliktir.

Ya eğer dediğin gibi,dişi karakterlerde olay zor oluyorsa adaletsizlik var demektir.
Ancak yukardaki postlardan birinde de söyledim,eğer barbar skip yapamaz ise,o muhteşem kudreti sona erer.
Bu skibi ben şu açıdan seviyorum:Her barbar imba olamıyor.Yani skibi yapan barbar,yapamayana karşın üstün.Bir arkadaştan biliyorum,başka bir barbarla kapışıyor ve barbarın kuralı şu:Skip yapmak yok.Ama işte dedimya,eğer barbar skip yapamazssa,eriyip gidiyor.

Sonuç:
Skip dişide farklı,erkekte farklı ise adaletsizlik vardır.Skibin kalkması için class ların tekrardan balanslarının ayarlanması gerekmektedir.Ama failcom zaten vazgeçmiş bu oyundan,bundan sonra sadece oyundan alabiliyorsak,tat almak kalıyor bize.
Sosyal ağlarda paylaş

tnkt said:

eskiden oynuyordum güzeldi oyun ama az oynıyan vardı lvl80 conq vardı ....

ben dinliyorum seni devam et :)

@quiternoob: Aquilonia'da mı oynuyorsun?

@asgard: evet sadece pvp'den de item alabilirsin. 80 oluncaya kadar bir karakter kas. pvpye başlamak için git o karakterin kültür setini satın al. üzerine uygun gemleri tak. oyunlara gir. sonra lvl atladıkça armory den pvp lvl ına uygun itemları alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni pvp serverın önümüzdki ay açılacağı söyleniyor. bence yazın vizyona girecek olan conan the barbarian filmiyle beraber açarlar. herkes beraber gaz bir şekilde başlasın diye. film Ymir's Pass'de geçecekmiş. orayı tanıyorsunuzdur. ama öğrenme namına gelin başlayın aquilonia ya. görev yaparken en az gank yiyeceğiniz pvp serverıdır. zira popülsyon azdır ama eliniz alışır :P

bir karakteri pvpye hazır hale getirmek için 3 ay uğraşsanız yeter bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu oyunu expansionu almadan oynamak mümkünmü sadece level kasmak için?Yoksa yüksek levellere çıkabilmek için wow gibi expansionu almak zorundamıyız?

Ben ilk çıktıgında alıp salak saçma buglardan bırakmıstım ama senelerdir içimde kaldı okadar güzel sistemi olan oyun bug yüzünden oynayamadık diye simdi denemek istiyorum

Vanillası var oyunun bende hatta 56 level Guardianım var ozaman tank diye kasıyordum eger yüksek levellere gelip oyunu test edebilme sansım varsa expansionsuz denemek istiyorum tekrar oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

expansionsız karakterini son seviyeye çıkarabilirsin. ama son lvldan sonra expansion gerekli mi? evet çümkü expansionla aa denen bir sistem ve bu sistemle perkler geliyor. guild wars gibi perk barına per yerleştiriyorsun normal kombolar harici. onları açmanın en kolay yollarından bi tanesi sadece expansion sahiplerine izin verilen zamanlı seçenek. bir yandan yaptığın pve pvp den topladığın puanlarla diğer yandan zamanlı seçenekle açıyorsun skilleri.

benim tavsiyem gel başla 80lvl a kada kasarsın sarmazsa expansion almazsın. bu hafta çarşamba günü serverlar birleşecek tavsiyem perşembe başlaman. eğer pve serverında oynamak istersen orada abysuss adında bir türk guildı mevcut ama yok pvp serverında oynamak istiyorum world pvp olsun dersen nickim Anakhor,Ephesus ve Nefreth bu karakterlerden biriyle temasa geçersen yardımcı olmaya çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...