Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

erasmus ile gidip temelli kalmak

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

varda şu şekilde. Son sınıfta gidersen ilk dönem ikinci dönemede kalma imkanın var genelde bu kisilere hibe cikmiyor kendi parasiyla okuyor 1 donem daha. Derslerini de saydırabilirsen okuluna kalıyorsun ve ardeth in dedigi gibi master a falan basvurabiliyorsun.

yani burda soz konusu olan erasmus u son sınıfta yapmak ve derslerini saydırıp mezun olabilmek sonrası kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten o tarz bi yer sanırım kabul eder, polonya mesela, yada budapeşte de olabilir mi acaba.

benim olayım çok fazla alkol takılma olmayacak, gittiysem illaki bişeyler kapma peşindeym. eger başarabilirsem, ve kafama da yatarsa kalmak da istiyorum. alan güzel sanatlar o yüzden biraz daha farklı tabi diğer üni lerden. sınıf 3 te gitmiş olacaım, son sınıfta olmuyo çünkü bizim mezuniyet biraz farklı, olsa bile illa son finalleri sunumları kendi okulunda vermen gerekiyor.

direk kalmış olanların ayrıntılı tecrübelerine açığım, yada bir tanıdığınız falan varsa görüştürüseniz çok makbule geçer
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
arkadaş hortlatıyorum

belçika-brüksele gidiyorum

yeni bilgisi olan yada başlıktaki durumu yapmış olanlardan tekrardan yardım talep ediyorum

bide şunu duydum, dersleri saydırma olayını çok kasmazsan yani bi iki sene geriden başlarsan orda kalma şansın daha yüksek oluyomuş doğrumudur

bu arada okul lacambre, güzel sanatlar - resim
Sosyal ağlarda paylaş

Ayda 600 700 euro harcamayı ve okulun harcını vermeyi göze alırsan kalırsın, sıkıntı yok. Hiç olmadı hocalarla tanış, ödevlerini aksatma; master programlarına falan kabul alırsın muhtemelen.

Yalnız erasmus ortamına kanıp da oha lan süper keyifli, eğlenceli kafasına girme. Çok alakasız o okulda okumakla erasmus öğrencisi olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

ya belçika işte, brüksel güzel sanatlar http://www.lacambre.be/

valla kalmak istiyoruz bi ark daha var

para anlamında sıkıntı yok, yani yukarda belirtilen rakamları göze aldıki erasmus parası kesilince yardırmak üzere,

bizzat brüksel tecrübesi olan var ise forumda, orda yaşamak anlamında, dinlemek isterim
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 yıl sonra ...

Merhaba abilerim ablalarım yaklaşık 9 yıl önce bu konuyu konuşmuşsunuz tabi bu yazdığımı görür müsünüz veya ne zaman görürsünüz bilemem dileğim bir an önce görmeniz dileğiyle öncelikle bir kaç sorum olacak üninin kaçıncı yılında gitmek daha mantıklı erasmusa ve bir sorum daha var üniye geçerken ingilizce kursuna gittim yani ingilizcem güzel avrupa vatandaşlığım(çifte vatandaşlık) da var erasmusla gitmişken orda kalmak hayatımın geri kalanını orda geçirmek istiyorum bana verebilceğiniz bir tavsiyeniz var mı ne olursa olsun en önemsiz cevapla bile bana çok fazla yardımcı olursunuz.Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...