Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

erasmus ile gidip temelli kalmak

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

Çifte vatandaşlığın varsa doğrudan kabul almaya bak Avrupa'daki üniversitelerden birisinden. Derslerini sayarlarsa daha güzel olur, saymazlarsa 1-2 sene fazladan okumuş olursun.

İlla erasmusla gidip kalmak istiyorum diyorsan 3. sınıfta iki dönem git, gidebileceğin en iyi üniversiteye (mümkünse Almanya'daki top 10 falan olabilir) git ve eşek gibi çalış. Profesörlerinle iletişim halinde ol bu süre içerisinde de. Sonra Türkiye'deki okulunu bitirince yüksek lisansa geri git. Çoğu iyi üniversitede yüksek lisans veya doktoraya başvurduğun üniversitedeki hocalarla önceden iletişim olması ve hatta onlardan bir de yazılı referansın olması falan alınman için neredeyse yeterli oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Hey gidi bu entryi almanyada erasmustayken yazmışım. sonra kabul geçiş işlerini falan da halletmiş ama kalmaktan vazgeçmiştim. iyi ki de vazgeçmişim bu kafayla orada hayatta okul bitiremezdim, acayip zorluyorlardı valla.

On 3.04.2011 at 03:30, roket adam dedi ki:

ahahahahah her erasmusçunun ilk aydaki kararı. "abi kesin kalıyorum ya of içki çok ucuz kızlar güzel a memoo" modu.

okuluna bağlı usta. okul seni kabul edicek, türkiyedeki derslerini sayacak, sonra kalırsın tabii.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, deadwoll dedi ki:

İlla erasmusla gidip kalmak istiyorum diyorsan 3. sınıfta iki dönem git, gidebileceğin en iyi üniversiteye (mümkünse Almanya'daki top 10 falan olabilir) git ve eşek gibi çalış. Profesörlerinle iletişim halinde ol bu süre içerisinde de. Sonra Türkiye'deki okulunu bitirince yüksek lisansa geri git. Çoğu iyi üniversitede yüksek lisans veya doktoraya başvurduğun üniversitedeki hocalarla önceden iletişim olması ve hatta onlardan bir de yazılı referansın olması falan alınman için neredeyse yeterli oluyor.

en mantıklısı

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...