Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DVD Cagi sona mi eriyor?

Udinen

Öne çıkan mesajlar

2 haftalik arastirmamdan sonra su an Avrupa`da piyasada olan en iyi DivX playeri sonunda bulabildim. Bizzat alisveris merkezindede test ettim. Saolsunlar cok yardimci oldular. Test ettigim makinanin modeli KiSS DP-450. Makineyi Home Theater sistem bulunan bir platformda test ettim.Televizyon ise son teknoloji bir lcd 100 ekran televizyondu (markasini hatirlamiyorum).
Test ettigim codecler: 3. . 4. , 5.
Filmler: LOTR 2 : Two Towers, 51st State ,Billy Elliot, Solaris

Sonuc: Iyi haber codec 4. ve 5. kusursuz bir sekilde calisiyor.Yakalsik dvd kalitesinde diyebilirim. Su bir gercekki görüntü kalitesi PC dekinden daha iyi. Ses kalitesi ise mükemmel yine. 5.1 olan sistemde kusursuz calisti. Tabiki DivX filmin nasil iso.landigida önemli bir faktör.Aslinda kötü haber pekde kötü degil alet eski codecleri yani 3. versiyonlari oynatmiyor.Aletin bir cok özelligi var ve anlatilmakla bitmez (mp3, jpeg. Progressive Scan ...).Ben daha cok divx player özelligiyle ilgilendim, yabanci forumlarda gördügüm kadariyla dvd kaliteside cok iyiymis.Diger özellikler yada aletle ilgili bilgiler icin birkac forum adresi verecegim.Alet Türkiye'de var mi yok mu bilmiyorum ama düserse mutlaka gidin alin derim.

http://www.kiss-technology.com/support/dp-450_FAQ.asp

http://www.edgereview.com/ataglance.cfm?category=Video&ID=390

http://www.promarkt.de/online/catalog/p_detail.asp?mscssid=%7B3D965893%2DD19F%2D48A1%2DB24D%2D7BF279C81518%7D&kid=&gid=CC63DA00%2D8D73%2D11D3%2DB533%2D0050042A5230&sid=%7B68DE2D73%2D7E9B%2D4A6A%2D8A14%2D8716AFD41DE7%7D[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fegro, 15 May 2003 03:22 tarihinde demiş ki:
DVD kalitesinde bir ses duyamazsin belki ama sanirim ac3 ses codeci ile 5.1 destekleniyor.[hline]

ozaman at cope gıtsın. :)[hline]Simofle

-.-. --...--. .-.-.-.... ..-..-...-.-....-....-.-...-.... ---.-....--.-..--.-

[Bu mesaj Simofle tarafından 15 May 2003 11:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adiemus, 15 May 2003 02:40 tarihinde demiş ki:
Dur hele daha başlamadı dvd çağı[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal

+1[hline] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

DVD çağı daha yeni açılıyor gerçi 3-4 yıldır bir açılamadı gitti.
Ama sinanpaşada ki cdciler divxleri dvd ye çevirmiş 10 milyona dvd satıyor :)
ucuzlamasını bekleyen oraya gidebilr, benim gibi dvd si olup divx ten dvd ye çevrilmiş dvd izlemek istemeyen (kazık yemek istemeyen) arkadaşlarda divx indirmeye devam edebilir.

çalıştık çalıştık dvd aldık film almaya kıyamıyoruz, kiralama güzel çözümde ama rüya çabuk bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...