Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devlet Hastahaneleri nasıl kurtulur? a.k.a. Ne bu dert çile?

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Evet bu sabah rapor-okul durumu için devlet hastanesine gitmek durumundaydım.Zaten 4 saatlik bir uyku almışım,sabahın 10:00 da çıktım evden.
Saat 10:30 gibi hastahaneye girdim,girmek ama ne girmek!..

Daha öncedende Ehliyet Kursu(ps:Sınavı geçtim bu arada :p) sağlık raporu mudurnedir için başvurmuştum o zamanda görmüştüm ama pek sinir olmamıştım bu kadar...Hem işimde uzun sürünce daha iyi ve daha derin anlama imkaanımda oldu neyin ne olduğunu..

Allahım,Girdiğiniz anda 2 metrelik daracık bir tavan,bir yığın bina..Oradan oraya git diyorlar..Hastaları doktorlar sadece GÖZ kontrolü ile geçiriyorlar gözden..Parasızlıktan doktordan dilenen hastalardan,Kriz geçirenlere kadar...

Bu nedir? Nasıl dayanılır buna ya..? Ben bile güya gencim,15 dakika durdum içerde,nefes alamadım,kusucaktım...
İnanın,anlatmak belki zor ama imkaansız değil,gidip görün bir kere,bir kere bir devlet hastahanesine gidip neler yaşandığını görün...İnsanlığımıza NASIL(!) değer verildiğini görün...

Orada Acil e gelen biri değil kurtulmak,daha çok işkence görür..

:[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

gelin bodrum'a yerleşin, buradaki devlet hastanesi istanbul'daki büyük devlet hastanelerine (bayağı bir süre iştirakçisi oldum oraların) kıyasla gülistan gibi..

nasıl düzelir bölümüne hiç girmiyorum, doğrudan politikaya dalmak gerekir.. :)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Babam SSK da 35 yıl gecırdı gunde 300 hasta bakıyordu amelıyat olayını soylemıyorum bıle en sonunda ogrencı defterı gıbı gır seye usulsuzluklerı yazdı bende yanlıslıkla bu defterı okudum 4 kılo demır yutmus gıbı oldum elımde nuke falan olsa dırek atıyordum Ankaraya ne bıcım bır duzen anlayıstır bılmemkı....[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

sağlıklı adamsan acilden uzak duracaksın
benim ruh sağlığım bozuluyor adım atınca
hastanelerden nefret ederim zaten.

istanbul da bizim buralardaki kızılaylar baya düzgün.hatta ödüllüler falan var.

geçen dönem baya ağır hastalanmıştım hastanede bi kaç saat kaldım serum falan taktılar
daha sonra beni asıl gebertmek üzere olan şeyin grip değil de hastane ortamı olduğunu anladım.dayanamıyorum.allah düşürmesin..[hline]Let the bodies hit the floor!
1...2...3...4...Nothing wrong with me
Sosyal ağlarda paylaş

ya sam bodrumdaki devlet hastanesi demiste ben orda 2 gun yattim bi motor kazasindan sonra tam bir facia kolum kirikti adamlar uyusturmadan taktilar kolumu sag bacagim parca pincik olmus acik yaraya direk kremi surup bandaji cektiler

ustune bide yetmiyomus gibi beni antibiyotik tedavisi icin hastanede tutuyolar (cok iyi hatiliyorum avrupa kupasi finali oynaniyo o gece) hemsire gelip ilaci vermedi ertesi gun zaten kiyamet kopardi babam ozele gectim o bandajlari cikarirlarken anam agladi yani sicakta kurumus yapismis orda iki gunde olusan deri kabuk ne varsa bandajla cikti yani ettigim kufrun haddi hesabi olmamisti

ha bide sole komik bisey olmustu o gece nobetci olan ortapedist cep telefonundan araniyor adam 2 saate ordayim dedi ve 14 kusur saat sora geldi meger adam hafta sonu icin antalyaya gitmis

tabi bide sonrasinda 26 gun gibi bi ev iskencesi cektim ayaga kalkip yuruyemiyodum o bambaska bi olay

[Bu mesaj SPACEFROG tarafından 13 May 2003 07:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

çook çalışmam gerek, çok!
aklıma bu reklam geldi birden :)[hline]orduma katılın gücünüze güç katın >> >push here<
...........................................................
Hä¥ättä Hër ZäMäñ MùtLùLùğùñ Dørùğùñdä GüLüñmëz,
ßäzëñ §ırF Hä¥ätä GıCıKLıK øL§ùñ dÎë ùÇùRùmùñ Këñärıñdä bÎLë §ıRıtäcäk§ıñ!!
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

walla ben gecenlerde bi kere rapor icin Kızılayın Pendik şubesine gitmiştim gayet düzgün bi yerdi. Devlet Hastaneleri arasında epey iyi yani.
yalnız özel hastanenin hali bi başka, her hastaya özel ilgi gösteriyorlar. Acıbadem mesela cok cok ii o yönden.

Ama devlet imkanlarının da kısıtlı oldugunu düşünürseniz ancak o kdar oluyor normal olarak..
Sosyal ağlarda paylaş

bugünkü maceram işte
önce intaziye midir nedir orası göztepedekinde dediler oray gittim ordan ilacı yazdırmak için merdivenköye gittim ordan geri geldim göztepedekine ilacı alıp gidip aşıyı oldum
yani ne alaka doktor orda ilaç orda ama yazdırmak için bilmem nereye gidiyon hafta sonu yazıyolarmış ama hafta içi orda yazmıyolarmış bu ne ya...
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 sene önce babaannemi fizik tedavi merkezine yatırmam 1.5 saatimi almıştı. Sonra hesapladım hastane içerisinde 2km yol yapmışım.
Bir imza-mühür diye yer var. Kağıtları imzalayıp mühürlüyorlar ve bunun için 2 kişi var. Biri mühürlüyor diğeri imzalıyor ve sadece tek kağıt. İmzalayanın eline mi yapışır mühürlemek yaa!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...