Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnsan gözünün çözünürlüğü diye bir kavram varmıdır? Varsa kaçtır?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

said:
BabacumMostors, 12 May 2003 22:25 tarihinde demiş ki:
yok yaw 24 den fazladır... 100 ün birazüstü[hline]Isn't it funny? Let's try something else...

100'ün biraz üzeri olsa önündeki bilgisayarı kullanamazdın.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Fps nizi nasıl ölçersiniz?

Bu şey teori olarak bulduğum bi sürü şeyin arasından bişi:)

Bir zincir alın.
Elinizde tutarken biraz sıkın ve tuttuğunuz elin parmağına bakın başka yere bakmayın
Sağ elinize zinciri alın(nasıl tuttuğunuz önemli değil sadece tutan parmağı zincirin deliklerinden görmeniz lazim) ve sağ elinizinden zincirin geri kalanı sarksın
Sonra sol elinize zincirin ucunu alin
yavaşca çekmeye başlayın ve parmağınıza bakarken farkedeceksinizki zincir halkalarının parmağınızın üzerinden geçdikce bir ara hızlanıyorum sonra yavaşlıyor!
Zincir halkalarını çekdiğiniz halde olduğu yerde duruomuş gibi gösterecek şekilde çekdiğinizde (ne çok hızlı ne çok yavaş)
Parmağınızın üstünden geçen saniyede zincir halkası sayısı gözünüzün fps sine eşit oluyor
sonra zincir halka boyutlarını ve hızını hesaplayarak fps yi bulabilirsiniz ama zincirler duruomuş gibi görünürken parmağınızdan geçen zincir sayısı sizin göz fps nizdir:) çünkü öle bir hale geliyorki 2 yenileme hızının arasında parmağınızın üzerinde yeni zincir halkası geliyor ve yenileme arasındaki zincirin kayış görüntüsünü göremiyorsunuz ve bunun olması için halka sayısı göz fpsnize esit olması lazım:)
Bu olayı kendim buldum şahsen ama başkası buldu ise bilmiom bakmadım ona ama:)

Çok ilginç biriyim dimi:P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 12 May 2003 22:22 tarihinde demiş ki:
Analog olaylara digital olarak ancak yaklaşım yapabilirsin. Göz analogdur çözünürlük kavramı digital.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test

doğru yanıt burada. analog/dijital farkını kavradığınızda bu sorunun anlamsız olduğunu görürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben arkamdaki şeylerin hareketlerini hissedebiliyorum ama bazen:) bazende ne diolardi bi an için aklımda şimşek çakıomuş gibi bi görüntü oluo ve bir iki sn sonra o oluşuo:) ama topun geldiğini görsem "O top buraya geliyor" desem olmuo:) kullanamıyorum sadece düşüncede kalırsa oluo da tepki verince bozuluo
böle bişi varmı ya?
Sosyal ağlarda paylaş

anneme sordum aynen su cevabi verdi, goz doktoru fizyoloji kitabindan bakti

goz insandan insana 40-120 fps arasinda degisiyomus, ve tamamen o anki enerjinle, yedigin yemekle, yada ictigin icki tarafindan etkileniyomus

goz kac cozunurluk diyincede bi kure kac kenarli dedi :) oyle cozunurlugu yok smooth dedi,[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...