Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dotalicious FTW

karpuz

Öne çıkan mesajlar

önnot: aşağıdaki yazı çok başarılı bir DotA serverı hakkındadır.

Merhabalar,

Dota isimli oyuna karşı büyük bir sevgi besleyen bir insan olarak senelerdir adam gibi bir server bulamamıştım oynayacak. Başta çoğu yerde rating sistemi yoktu, oyun oynamanın bi anlamı olmuyordu. FB yiyen çıkıyor, RMK kurmaktan ellerimiz nasır tutuyordu. bir oyun 40 dakika 4v3 falan bitince "vay be iyi oyun oldu" falan diyorduk. arkasından wepla rating sistemini getirince biraz orada oynadım, ama orada da o kadar çok MH kullanılmaya başlandı ki, MH artık weplanın bir gereği, şartı oldu. Online oyunlarda hileye de oldum olası karşı olmuş bir insan olarak oyundan soğudum. Taa ki Dotalicious ile tanışana kadar.

"Dotalicious ne ola ki?" dediğinizi duyar gibiyim (aslında önnotta yazıyor :) ). Hayatımda gördüğüm, oynadığım en iyi dota serverı. bana deseler ki "hayalindeki serverı tanımla" bundan iyisini yapamazdım herhalde.

1. Rating sistemi var. Rating sistemini geçtim, hayatımda gördüğüm en ayrıntılı rating sistemi var. her oyuncunun oynadığı her oyunu, takımını, herosunu, kaç dakika oynadığını, kaç tower patlattığını, kaç adam öldürdüğünü, kaçıncı dakikada çıktığını falan yazıyor. Ortalama hangi heroları oynadığını, hangi herolarla kazandığını, hangileriyle kaybettiğini falan. Oldukça ayrıntılı

2. leaverlara çok ağır banlar var, multi-accounting kesinlikle yasak ve çok iyi çalışan yöneticileri var.

3. MH konusu. yemin ediyorum 100 civarı oyun oynadım 1 tane MH yapana rastlamadım. Anti-MH'leri nasıl çalışıyor bilmiyorum ama kesinlikle çalışıyor. support herolarla oynadığım ilk oyunlarda dikmediğim wardlar için ağır küfürler yemiştim :)

4. genel olarak iyi oynayan oyuncular var, yüksek kaliteli oyunlar oluyor. oyun ve oyuncu kalitesi wepla'nın çok çok çok çok üstünde.

5. oyunu oyuncular değil server host ediyor ve host edilen 4 tane yer var. amerika, malmö (isveç), bavaria ve karlsruhe (almanya) genel olarak türkiye pingi 50 civarlarında dolaşıyor alman serverlarının. server kaynaklı lagla hiç karşılaşmadım.

6.si diğer ufak ayrıntılar: örneğin her oyuncunun 30 saniyelik pause hakkı var oyunda ve başkaları açamıyo. kapı falan çalması durumunda kullanılabiliyor. disconnect olan oyuncunun geri bağlanması için 180 saniye süresi var, başkaları drop edemiyor. oyunun 20. dakikasından sonra bir takımın tüm oyuncuları !ff yazarsa, oyun orada bitiyor falan filan.

tek kötü yanı oyuncu sayısı çok fazla olmadığı için özellikle geceleri oyun bulma sıkıntısı yaşanabiliyor. ama bu kalitelerinden ödün vermezlerse çok daha kalabalıklaşır.

özet olarak, hayatımda oynadığım açık ara en iyi dota serverı.
bu da linki: http://www.dotalicious-gaming.com

şunu da belirteyim, bu threadin amacı reklam yapmak değil. para falan almıyorum, sadece heyecanımı paylaşıyorum. sırf bu serverı diğer dotaseverlerle paylaşmak istediğim için uzun bir zaman sonra paticiğe yazıyorum :)

ilgilenenlere GL&HF :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet bi süredir burda oynuyorum ben. adamların bi clienti var oyundan istesen de düşemiyosun net ve elektirk gitmediği sürece. seni tekrar bağlıyor oyuna. ayrıca playerler cidden aşırı pro. açıkçası çok ezildim, müthiş support oynuyor adamlar. oyunlara website üzerinden bağlanıyon oyunun açık olmasına gerek yok, websiteden slotu seçiyon oyun başlayınca dota clienti açılıp seni local networkten bağlıyor vs. vs. güzel yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Ben bi 10 15 kişiyle geçerim server a eğer güzelse.

Şu hon a başlayamadım laptop ın sıkıntısından replay izlerken bile kapanıyor hon da.Dota yı zor kaldırıyor ama en azından 3 5 oyun atabiliyorum.Abi şaka gibi 2.8 işlemcili gt240m ekran kartlı bol ram li laptop ya.Lanet gitsin acer a almayın acer.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi seride hata var.Bu modele sahip herkeste aynı sorun var.Isınma problemi var seride çoğu oyunu 15 20 dk kaldırıyor max. ve acer bu konuda hiçbir şey yapmıyor.Sıkıntı orada.Acer almayın abi o yüzden.Çok pislik bir müşteri hizmetleri ve müşteri bakış açıları var.

Dotayı da fanı uzun süre temizlenmezse kaldırmıyor zaten tek oyun bile.Yeni temizlenmiş fanla oynayabiliyorum 5 oyun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

BonePART said:

hondan sonra dota bildigin attn inip essege binmek
sirf 10 dolar vermemk icin hala kenefcene dota kasmak acinasi

dotanın tadı başka

dotanın tadı başka, çünkü hon'la aralarında 4-5 senelik bi ara var, ve insanlar dota oynadı hep,

Hon= Dotanın biraz daha seri, mh problemi olmayan, reconnect, no leaver game ve daha nice özelliklerinin bir araya getirilmişi.

Çoğu aynı olmakla beraber biraz da heroların eksik olduğu bi versiyon.
Sosyal ağlarda paylaş

0ne said:

forgiver said:

BonePART said:

hondan sonra dota bildigin attn inip essege binmek
sirf 10 dolar vermemk icin hala kenefcene dota kasmak acinasi

dotanın tadı başka

dotanın tadı başka, çünkü hon'la aralarında 4-5 senelik bi ara var, ve insanlar dota oynadı hep,

Hon= Dotanın biraz daha seri, mh problemi olmayan, reconnect, no leaver game ve daha nice özelliklerinin bir araya getirilmişi.

Çoğu aynı olmakla beraber biraz da heroların eksik olduğu bi versiyon.

Problem nedir öyleyse?
Sosyal ağlarda paylaş

Orda demek istediğimi anlamadın sanırım. Bir insanın oynadığı oyunlar robotik olmaz, sağlam grafiklere sahip olur ve şu yorum anlaşılabilir.

Ama minecraft, warcraft3 ve bilimum demode grafiklere sahip oyunları oynayıp üstüne Hon'un grafiklerine burun kıvırıp robotik diye eleştirmen ve sonun da da "Nesi ilginç bunun?" demen bence yeterince ilginç :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...