Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tunus, Mısır derken Arap İsyanı Libya'da

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

abi vatandaşın can güvenliği mevzu iken,siyasi çıkar yapanın allah belasını versin. adam sie lan vermiyorum kimseyi dese napacaksın savaşmı açıcaksın.kılıçdaroğlu nun aklıyla bu olur. Kendi vatandaşının can güvenliği sıkıntısı varken hala iç siyasete çalışması tahammül edilemiyecek birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Pardon ama bu AKPye özel birşey değil hukumet kimde olursa olsun vatandaslarını bir an evvel ordan getirtmek zaten ilk gorevi hukumetin yani bunda sasırcak veya bunla reklam yapmak biraz saçma AMA cahile etkili bir yöntem.

Yani cahillik damgasını vurcak yeni bir yer buldunuz.

cahil hükümet cahil toplum
Sosyal ağlarda paylaş

iktidar gücü verilmiş olanı davranması gerektiği gibi davranmaya çalışıyor diye övmek, muhalefeti muhalefet yapıyor diye eleştirmek cahilce değilse taraf tutmakla yapılacak bir şey. ha gönül isterki muhalefet daha güzel muhalefet yapsın, iktidardaki daha iyi yönetsin ama eldeki budur. yerlerini de değiştirsen bu olayla ilgili davranışlarında pek değişiklik olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cahil olması yanlış seçim yapacağını göstermez ki.
İlla elit olmaya gerek yok,

Sonuçta,

x partiside gelse
y partiside gelse,
kadrosunu getirecek, kendi adamını getirecek, adalete kendi hakim olacak. falan filan.

Totaliter rejim o bakımdan bar, ama sonuçta onu biz indirebiliyoru.

Bu arada bu cahil, yok kömür için satıyor oyu falan argümanları çok komik.

Bizim gerizekalı partimizin 10 senedir analiz etmemesi, o insanların suçu değil.
Esasen, cahil olan elit takılan kesim, heriflerin kendi ülkelerinden haberleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cahil derken okumuşluk ve turkiyenin durumundan bihaber olmaktan bahsediyoruz. Aşağılamak ayrı mevcut durumu kavrayabilecek seviyede eğitimli olabilmek ayrı. Keşke senelerce önce turkiyenin eğitim seviyesini adam gibi bir hale getirebilseydik. AKP gene başta olurmuydu bilemem ama en azından bu kadar kolay yönlendirilmeyen bir toplum olmayacagımız kesin olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

kamu yonetimi mezununa semtin mahalleden daha kucuk bir yerlesim birimi oldugunu ogretmey calisan adamlarimi egiticem lan

daha az ocne oldu, ambulans cagirdik 112 den, komsuya sizin mahalle semt neresi demis, dedik kucukyali idealtepe mahallesi, ole bi mahalle yok sizin mahalleniz kucukyali semtinizi soyleyin hede hodo

zar zor adresi verdik, sorna dedim hale bak 112 de adres alan adam semt ne mahalle ne ilce ne bilmiyor, komsu atladi ADAM DOGRU SOYLIO, SEMT MAHALLEDEN KUCUKTUR BURASI KUCUKYALI MAHALLESININ IDEALTEPE SEMTI dedi

keci gibide iddea edio, dedim amca bak ben kamu yoentimi emzunuyum, yerel yonetimleri yiyip bitirmisim, cogu ulkeninde sayari mtakir takir birakta biliyim sunu

YAAA SEN DEVLETIN MEMURUNAN IYIMI BILICEN, 112 KUCUKYALI MAHALLE DIOSA MAHALLEDIR diyor

ulan uni mezunlugunu gectim ilkokul 2. sinifta sosyal bilgiler dersinin konusu bu ya, ama bu adamda secmen bende secmenim, onunda oyuyla benim oyum esit iste

churchill e gidicem gene

The best argument against democracy is a five minute conversation with the average voter.

neyse churchill yirtmis, sunu turkiyede deseydi HALAKA BIDON AKFA, GOBEGINI KASIYAN ADAM DEDI, HALKI KUCUK GOREN APTAL DOMBILI KUKLA CHURCHILLL diye isyan cikardi

ama gazetelerde anca oda, gunluk agzete okuma aliskanligi bile olmiyan, haberleri evlendirme programi ile dizinin arasi aksam yemegi yeme saati olarak goren, sport haberlerine kosturup kurdanla disini karistirip diziye hazirlanan bir toplumda yasadigim icin o konuda bile husrana ugrayacagimdan eminim
Sosyal ağlarda paylaş

abso, yanlış hükümetin bununla övünmesinde değil muhalefetin aptalca ("aptalca" ibaresi vurgulu ve bilerek) davranışlarla bu konuyu hükümetin reklam malzemesi haline getirmeyi becermesi. olay alevlenince hükümet uçak gönderdi, limana inemedi, bu sefer gemi gönderdi vs vs. muhalefet çıktı "niye artislik yapmıyoruz kaddafi'ye?" tarzı sorularla temeli olmayan imalarda bulundu (tayyip ve kaddafi sevişirler, ortak çalışırlar, tayyip'in kaddafiye borcu var, ülküdaşlar... ya da aklınıza nasıl bir fantazi gelirse).

muhalefet çıksa deseydi ki "bakın hükümettekiler! orada binlerce vatandaşımızın sorumluluğu üzerinizde, bizim de gözlerimiz üzerinizde. adam gibi yapın şu kurtarma işini yoksa hesabını sorarız" gidip söyleyenlerin arkasına dikilseydik destek için.

"niye atarlanmıyoruz libya delisine?"

daha iyi bi reklam malzemesi mumla arasa bulamazdı tayyip. saçma sapan bir şey sorarsan, adam da yapması gereken şeyi yapıyor oluşunu marifetmniş gibi anlatır bi güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

muhalefet çıksa deseydi ki "bakın hükümettekiler! orada binlerce vatandaşımızın sorumluluğu üzerinizde, bizim de gözlerimiz üzerinizde. adam gibi yapın şu kurtarma işini yoksa hesabını sorarız" gidip söyleyenlerin arkasına dikilseydik destek için.

+1

Sufi said:

"niye atarlanmıyoruz libya delisine?"

ama sonucta libya delisine atarlanmamamizin sebebi ordaki insanimiz mi? hic de degil.
israile atarlanan tayyip libyaya neden atarlanmiyo? cunku ikisi de ayni class, ayni race. kaddafinin leveli yuksek sadece.

viktorun postunu okurken de agzimda kurdanla yakalandim
feelsbatman.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ORda şantiyesi olan arkadaşlarla görüştük ve resmen şantiyeyi hem halka hemde lokal işçilere devrettik kaçtık diyorlar. Eşyalar ve iş makineleri falan hepsi gitmiş. Direk bize karşı bir hareket yok ama inanılmaz bir yağmalama mevcut şuan için diyorlar. Açıkcası Kaddafi gittikten sonra nasıl düzen sağlanır bilemiyorum yani Irakta hala sağlanamadı ki orda askerler senelerdir ortalarda. Libyada 50 tane kavim var hepside şimdi güç peşinde olacak ve cidden baya bir kaos olcak kan akacak gibi duruyor Kaddafi gitse dahi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...