Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tunus, Mısır derken Arap İsyanı Libya'da

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

o yüzden yukarıdaki haritayla bunu kıyaslıyoruz ve kim stalin mantığında ayırdediyoruz.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c4/Democracy_claims.svg/800px-Democracy_claims.svg.png
Since World War II, democracy has gained widespread acceptance. This map displays the official self identification made by world governments with regard to democracy, as of March 2008. It shows the de jure status of democracy in the world.
yeşil: Governments self identified as democratic[citation needed]
kırmızı: Governments not self identified as democratic: Vatican City, Saudi Arabia, Myanmar and Brunei.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica kaddafinin gitmesinin turk halki icin hic bi yarari yok saddamin gitmesinin olmadigi gibi.
Hatta iki durumda da zarari var. Stabil ve bizden tiksinmeyen diktatorler oldugu surece komsu ulkelerde isyani desteklemez tabi ki hic bi lider.
Tayyip mantikli davraniyo o zaman odulu aldi cunku almasa libya hade lan deyip butun mutehaitleri atari ulkeden ki yapti ingiltereye sanirim.
Simdide olay netlesene kadar geri vermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Burada otokrasi yok ki o ülkeler gibi, böyle bir hareket oluşsun.

ya ne kadar gif mif koyarsanız koyun,
bizde o şekilde bir totaliter rejim yok, tepedekilerin iktidar mücadelesi içinde birbirini harcaması var, ama ne zaman bu ülkede çoğunluk "noruyor" lan derse, o zaman ister asker olsun ister sağ ister sol, kimse iktidar çalıyoruz yere.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Sam said:

Burada otokrasi yok ki o ülkeler gibi, böyle bir hareket oluşsun.

ya ne kadar gif mif koyarsanız koyun,
bizde o şekilde bir totaliter rejim yok, tepedekilerin iktidar mücadelesi içinde birbirini harcaması var, ama ne zaman bu ülkede çoğunluk "noruyor" lan derse, o zaman ister asker olsun ister sağ ister sol, kimse iktidar çalıyoruz yere.

nasil totaliter rejim yok
bildigin unyadaki butun demokrasiler gibi figure headler arkasinda lider secip lider yaratan insanlar war

son 20 sene icinde 10 tane fason lider yaratildi

tansu ciller
tayyip erdogan
kilicdaroglu

arka plan ayni on plan da 2 3 isim degiiyo
millet 1 kisiye oy veriyo
aman tayyip baskan olsun diyo
bu turkiyede binlerce belediye baskanindan millet vekilinin kim olacagini belirliyo

en boktan yontem acik ara demokrasi denen sey
arthur usulu kilic olsa tasta cikaran en iyi kral olsa felan cok net daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

en boktan yontem acik ara demokrasi denen sey
arthur usulu kilic olsa tasta cikaran en iyi kral olsa felan cok net daha iyi

bu konuda bugün özkök yazmış. duran saat gibi arada doğruyu gösteriyor:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17086216.asp?yazarid=10&gid=61

aslında açık ara demokrasi kötü değil. 61 anayasası gibi bir anayasan ve işleyebilen bir parlementon varsa (parti içi demokrasinin tüzük ile yok edilmediği) gayet iyi bir sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız yattım kalktım iyiki chp bu ülkenin hükümeti değil.

çatışmanın 500 ölünün olduğu bir ülkede binlerce vatandaşın var ve sen ' niye başbakan atar yapmadı' diyorsun.Devlet gemiyle,uçakla vatandaşlarını kurtarmaya çalışıyor kılıçdaroğlu hala palyançoluk peşinde.Vallahi bu herif kukla billaha kukla.Bu kadarmı lüzumsuz olur bir insan ya. lüzumsuz herif türkleri toplayıp üstlerine ateş edilse, kılıçdaroğlu diyeceği laf ' hükümet vatandaşını koruyamadı'. hay allahım küfür edicem olmucak ya.

harbi sinir olmak içten değil,orda tanıdıklarım var ve biranönce dönmelerini diliyorum.

editledim
Sosyal ağlarda paylaş

sen benim sectigim vekile nasil embesil dersin? benim demokratik tercihim kilicdaroglu!!11

ama pardon CHP lileri MHP lileri BDP lileri uzaylilar secio, halk sadece akp yi secio, muhalefeti secen halk degil dimi

ayni bokun laciverti direk, elestirdiginiz adamlarla aranizda hicbir fark olmamasida ironinin kendisidir
Sosyal ağlarda paylaş

pozisyonlar değişik olsaydı, akp muhalefet olsaydı chp iktidar aynı şekilde davranılacaktı ve muhalefet aynı eleştiriyi yapacaktı. geç bu başta olmadıklarına sevindim ayağını. ha akpden başka iktidar, chpden başka muhalefet görmediyse bilinçli yaşın sen de malulen haklısın tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...