Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kısır döngü-iş-istifa-istifa-iş-yardım lazım...

fuoco

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 1 yıl 3 aydır yurt dışından ürün getirip bunların distribütörlüğünü yapan bir şirkette çalışıyorum. İlk 4 ay saha içi satış elemanı olarak çalıştım ve sonra sıçrayarak ürün temsilciliğine terfi ettim.İyi halt yedim :(

Bugünkü şartlarda gerçekten iyi denilebilecek bir maaş alıyorum ; ancak iş yerinde çok mutsuz olduğum , işimi ve müdürümü sevmediğim ; kendisini görmemek , duymamak ve kendisiyle hiçbir şekilde muhatap olmamak için özellikle son haftalarda işimi de sallamaya başladığım bir dönemdeyim ve bu dönem çok uzun zamandır devam ettiği için de psikolojik bunalımdayım.

Müdürümle aram ne kadar kötüyse genel müdürle aram bi o kadar iyi( kendisinin bir çok işini de ben yapıyor ve takip ediyorum ; başkasına o işleri vermiyor ) ve kendisi bana bir kaç kere 'seni yerime yetiştiriyorum ''seni çalışanım olarak değil çocuğum gibi görüyorum ' bıdı bıdısı yaptı...

Sorun şu ki geldim 25 yaşına oldum eşek kadar ve şu anda yaptığım işi ilerde hiçbir şekilde yapmak istemediğimden eminim ve bir an önce branşımı değiştirmem gerektiğinin farkındayım. İstifa etmek istiyorum ama genel müdürcüğümle konuşacağımı düşündükçe olaydan her seferinde vaz geçiyorum...

Şimdi ben hem onu kırmadan hem de iş yerinden kötü ayrılmadan nasıl istifa edebilirim ?

Lütfen yardımcı olun gerçekten konu benim için ciddi... önce yardım edin sonra istediğiniz kadar trolleyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Önce genel müdürünü alıcan karşına konuşucan. Ofiste yaptığın işin hangi müdürle sorun yaşadıysan o kişi nedeniyle sonuna geldiğini hissettiğini anlatıcan. Bu durumun seni başka sektörlere ittiğini, onunla (genel müdür) olan iş ilişkisinin güzel ve kazandırıcı olduğunu ama bu sektörde ilerlemek istemediğini anladığını söylicen. Adam sana değer veriyorsa, sorunu çözmek için mutlaka yol gösterecek, yol gösterdiğinde de sen kabul etmezsen, anlayışla karşılayacaktır. Seni yerime yetiştiriyorum diyen adam seni kaybetmek istemeyecektir. Eğer konuşmadan gidersen genel müdürü de kaybedersin. Önce adamla konuş, yaşadıklarının seni bu iş yolunda ilerletemediğini anlat. "İş aramadan önce sizle konuşmak istedim ama iş ilanlarına gözüm kayıyor artık ister istemez" benzeri bir içerikte konuş :).

(bence)
Sosyal ağlarda paylaş

şu an yaptığım iş beni tatmin etmiyor. kariyerime xyz konularında devam etmek istediğimden mütevellit işi bırakmak istiyorum de. mümkün olduğunca müdürümle aram kötü gibi bi muhabbet açma. iş dünyası kimin nerde karşına çıkacağı belli olmaz.

ben de senin durumundaydım. ayrıldım işten. şu an boşta iş arıyorum. iş arama konusunda canım biraz sıkkın olsa da kafam rahat o şirketten ayrıldığım için.
Sosyal ağlarda paylaş

hepinize çok çok teşekkür ederim :)

evdekilerle de konuştum.. her ne kadar onlar benim işten ayrılmamı desteklemeyip bunu dürüstçe söylemiyor olsalar da kesin karar verdim yarın genel müdürümle oturup konuşacağım.. problemlerden bahsetmeden sadece artık bu işi yapmak istemediğimi ve yerime birini bulana kadar şirkette kalabileceğimi ama bu sürenin de maksimum 1 ay olabileceğini söyleyip hoop istifa edeceğim..

kesinlikle boşta iş arama süreci sıkıntılı olacak ama gene de kafamın rahat olacağını düşünüyorum :)
veee tekrardan hepinize çok çok teşekkür ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

fuoco said:

hepinize çok çok teşekkür ederim :)

evdekilerle de konuştum.. her ne kadar onlar benim işten ayrılmamı desteklemeyip bunu dürüstçe söylemiyor olsalar da kesin karar verdim yarın genel müdürümle oturup konuşacağım.. problemlerden bahsetmeden sadece artık bu işi yapmak istemediğimi ve yerime birini bulana kadar şirkette kalabileceğimi ama bu sürenin de maksimum 1 ay olabileceğini söyleyip hoop istifa edeceğim..

kesinlikle boşta iş arama süreci sıkıntılı olacak ama gene de kafamın rahat olacağını düşünüyorum :)
veee tekrardan hepinize çok çok teşekkür ediyorum :)

umarım senin için hayırlı olur. evet boşta iş arama süreci sıkıntılı oluyor ama kafa rahatlığı süper bişe. maddi sıkıntın da yoksa daha da rahat olursun.

p.tesi tam 1 ay olacak ben işten ayrılalı. her ne kadar iş arama muhabbeti canımı sıksa da kafam çok rahat. refresh olmuş gibi hissediyorum kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

bence is bakmaya basla
mudurunle konusmadna
adam sana ayrilcak adama ihtiyacimi yok istemiyoruz calisma deyip tekmeyi atarsa aylarca bos gezebilirsin
onun yerine is bakmaya basla
bi yerle anlasirsan mudurune durumu acar solersin

Beni şu anda kapının önüne koysa razıyım ... o derece dayanamıyorum müdüre.. bugün gene saçma sapan birşey söyledi.. portakal soymak üzere de elimde bıçak.. içimden saplamak geldi .. böyle biri değilimdir normalde.. herkes kadar abartmayacağım karınca , böcek gibi milimum canlılara zarar verdiğim olmuştur muhakkak ama eğer bu duyguları bana yaşatabiliyorsa gerçekten çok kötü bir ruh haline getirmiş demektir beni.. kaçmam lazım acilen :) yolu da konuşmaktan geçiyor :) şimdi de boş gibi şans falan dileyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bana sanki sen zaten kararını vermişsin ve buradaki birilerinden onay bekliyorsun gibi geldi ama, düşündüğün istifa tek çözüm olmayabilir bence.

Üst yönetimle arandaki bağı da kullanarak branş değiştirebilir, promote edilebilir veya müdürünün yerine geçmeye çalışabilirsin gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bu tarz durumlarda genelde şirketler seni kandırıyor.
işi iyi yapıyosan bi iş daha yüklüyolar sen bunu da yaparsın aslansın kaplansın bunların karşılığını alacaksın vs...

sen de ehehehehe modunda gazlanıp yapıyosun. sonra noluyor, yanıbaşında yatan adam kodem atlarken sen yerinde sayıyorsun falan... ben de verilen işi iyi yaptığım için her boku bana iletmeye başlamışlardı. sonra kaçtım zaten.

bu arada küçük büyük farketmez, müdür olmak için en az 5 sene tecrübenin olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:

müsteri hizmetlerinden genel müdürlügüne mi yetistiriyo seni.. hmm.

ya sen safsin yada adam reröre

:) doğru saflığım konusunda kendime laf yok öyleyimdir biraz :) hemen inan güven..

Ama yaptığım iş müşteri temsilciliğinden biraz farklı.. yurt dışından ürün bulup ; bunların pazarda konumlandırılması , ithalatı ; pazarlama faliyetleri , fiyatlandırması , stok - satış durumu ve firma karlılığı :) yani müşterileri pek görmüyorum ürünlerle haşır neşirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

aslında bu tarz durumlarda genelde şirketler seni kandırıyor.
işi iyi yapıyosan bi iş daha yüklüyolar sen bunu da yaparsın aslansın kaplansın bunların karşılığını alacaksın vs...

sen de ehehehehe modunda gazlanıp yapıyosun. sonra noluyor, yanıbaşında yatan adam kodem atlarken sen yerinde sayıyorsun falan... ben de verilen işi iyi yaptığım için her boku bana iletmeye başlamışlardı. sonra kaçtım zaten.

bu arada küçük büyük farketmez, müdür olmak için en az 5 sene tecrübenin olması lazım.

:) orta ölçekli diyebiliriz çünkü oynadığımız bütçeler gerçekten de iyi ; ama bi P&G veya microsoft elbetteki olamaz.. ama tabi aile şirketi olarak başlayıp orta ölçekli olarak devam ettikleri için mantık biraz eski çağ :)

Tabiki de müdür olabilmek için uzun bir süre gerekir ; ama bende de bu şirket ve iş için o sabır kalmadı :) :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...