Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix & Agents

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

zihinleriyle sistemi bükebiliyolar istedikleri gibi. çocuk ne diyo kaşığı bükerken "there is no spoon". ama diğer insanlar varlar. sistemi(gerçekliği) bükerken sistemden başka bi güç onlara karşı koymuyo. ama başkalarının bedenini ele geçirmeye kalkışsalar karşılarındaki adam direnç gösterecek. o da riskli her iki taraf için de. bi de ele geçirilen kişi ölüyo zihni yok olduğu için...

bence mage deki gibi bi drawback i olması lazımdı. paradox gibin bişey. çünkü bizimkilerin inançları uçabilmelerini sağlarken diğerlerinin inançları onların aslında uçamaması gerektiğini söylüyor olmalı. dolayısıyla izleyicilerin belli bi yan etki yaratması gerek herkeste uyanmamış bi matrixi şekillendirme gücü olduğuna göre...[hline]Endure. In enduring, grow strong...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Girebildikleri insanların hepsi gerçek anlamda uyanmamış insanlar ve hepsi doğardoğmaz makinaların oluşturduğu pil çukurlarındalar yani gerçek anlamda vücutları nerde biliyor.Ama diğerleri öyle değil matrixe kaçak olarak giriyorlar vücutları nerde belli değil bunun yanında matrixe bağlandıkları geminin giriş kodları ajanların elindede yok.Ajanlar Matrix içinde başkalarının vücüduna girmiyorlar gerçek dünyada onun beyninin içine girip kullandıklarını düşünüyorum.(Bir shell admin nasılki istediği her kullanacısın accountuna bağlanabiliyorsa bunlarada öyle bağlanabiliyorlar)
Bu tabi benim Matrixe yakınlaşma felsefem hiçbiryerden kaynak alıp birşey gösteremem bunun yanında bu bu böyledirde diyemem Matrixi kabulleniş halim.Bir daha okudumda demek istediklerimi tam aktaramamışım hatta ne yazdıgımı bende anlamadım sds.[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Cuce Berserker of mid/pry
Sosyal ağlarda paylaş

Bide sey var madem bu neo ve arkadaslari istedikleri seyleri yapabiliyorlar.(ornek adam silah istiyo bir suru silah geliyor, kiz helikopter kullanmayi istiyor 1 dakikada ogreniyor)
helikopter kullanmayi ogrenicegine bi lazer silahi istesin yada boyle cok guclu bir silah ajanlari tek vurusta gebertsin.niye o kadar ugrasiyorlarki[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi istedikleri herşeyi yapabiliyolar diye bişey yok.
Zaten o zaman film olmazdı.

-Abi tank beni invulnerable yap 2 dakka. Bak it sürüsü gibi oldu bunlar. Ha bi de unlimited ammo isterem!"[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anladığım şu ki hacker grubu son kalan insanlar ve yer altında yaşamaktalar. Neo gibi gruplara yararlı olcak elemanlarıda bir şekilde pil kapsülünden çıkarıyorlar (hack ederek). Çıkan insanında doğal olarak makinalarla bir iletişimi kalmadığı için içlerine girilemiyor. Üsttede yazıldığı gibi beyinleri kontrol ediliyor. Matrixte zarar görmeleri falanda tabiki film olduğu için, gerçekçi denilemez tabi tamamen.[hline]Hick!Memur bey ben alkollüyüm, siz nerelisiniz ehi ehi

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 13 May 2003 22:38 tarihinde demiş ki:
Benim anladığım şu ki hacker grubu son kalan insanlar ve yer altında yaşamaktalar. Neo gibi gruplara yararlı olcak elemanlarıda bir şekilde pil kapsülünden çıkarıyorlar (hack ederek). Çıkan insanında doğal olarak makinalarla bir iletişimi kalmadığı için içlerine girilemiyor. Üsttede yazıldığı gibi beyinleri kontrol ediliyor. Matrixte zarar görmeleri falanda tabiki film olduğu için, gerçekçi denilemez tabi tamamen.[hline]Hick!Memur bey ben alkollüyüm, siz nerelisiniz ehi ehi

Aslında herşey mantığına o kadar güzel oturtulmuş ki, biraz düşünülse anlaşılacak.

Ehm bi iki düzeltme yapıcam. Sen de biliyosundur bunları da gözden kaçmıştır belki...

Hacker grubu son kalan insanlar değiller. Zaten Matrix'e bağlı olan insanlar da var sonuçta ama Matrix'ten kurtulanları kastediyorsun heralde, o zaman Zion şehri ve Nebuchadnezzar'ın haricindeki diğer hovercraft leri de unutmamak lazım.

Matrix'te zarar görmeleri gerçekçi denilemez tamamen sözüne ilişkin: Her şeyden önce bu bir film ve bir filmin gerçekçiliğini tartışabilmek için, filmi kendi evreninde değerlendirmek gerekir. Şuan yaşadığımız evrenle kıyaslarsak zaten baştan hataya düşmüş oluruz. Fakat Matrix konusu ve mantığı gereği, içinde şu an yaşadığımız evren ile kıyaslayabileceğimiz çelişkiler ve fikirler de içermektedir.

Matrix'te nasıl zarar gördüklerini açıklığa kavuşturmak için Morpheus'un sözünü hatırlatmak istiyorum: "The body cannot live without the mind"

-Yanlış anlaşılmasın, ben bu filmin herkesçe izlenmesi ve anlaşılması gereken bir film olduğunu düşünüyorum ve burada sadece filmin mantığının anlaşılması için biraz yardım etmek istedim...[hline]Trust in my self-righteous suicide

Benim la, Phann!

[Bu mesaj Wacky tarafından 13 May 2003 23:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yok artık kendimi suçlu hissetmeye başladım... Bi sabah RECEEEP!! ŞAHİİİİİN!!! RECEEEEEP! diye gürlemelerle uyanmıştım, ama nası uyuyodum böle gülümseyerek falan uyuyodum çok rahattım..

Sora bu gürlemeleri duyunca deliye döndüm.. Adam hala devam ediyo sussun diye umutlanırken ben: RECEEEP!!! ŞAAAHİİİN!!!

Kudurdum içimden saydıra saydıra saola gittim, camı açıp:

RECEBİN DE NA GOİM, ŞAHİNİN DE NA GOİM!!! diye baardım.
Adam benden yaşça büyüktü baya...
-Pardon bacı dedi gitti... Gerçi dumurların dumurunu yaşadım o ayrı konu da adama acımıştım baya.[hline]Trust in my self-righteous suicide

Benim la, Phann!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dragonutopia, 13 May 2003 11:25 tarihinde demiş ki:
Ama genede sunu solıım 9 uncu Dan uzak dogu sporlarından bırını ogrenıyım yeter mınıgundan bıle kacarsın....[hline]A little less conversation a little more action please

daha bir filmde minigun'la üzerine ateş edilip de tabanları yağlamayan (terminator polisleri, predator'ün kendisi) ya da gebermeyen (matrix ajanları) kimse yok, çift beretta'dan filan kaçarsın ama burada saniyede 166 kurşundan bahsediyoruz,, 999 dan, yaldızlı xeon lambalı pastel siyah kuşak olsan işlemez.. 8-)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 13 May 2003 11:26 tarihinde demiş ki:
matrix bir bilgisayar
matrixin içinde yaşayan, bilgisayar programı
ajanlar birer virüs
matrixe girenler ise bir hack programı kullanıyorlar.[hline]Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın kardaş,
Dağlar Bizimdir!

Virüs değil. Tam tersi: UntiVirüs Sembolik konuşmak gerekirse: Bilgisayarı bozmayı çalışan dosyaları etkisiz hale getiriyorlar.
Artı; Kafayı yiyesiye düşünmektense; benm 2 3 sene önce başladığım gibi filmin bir orjinalini bir dublajlısını alın. 40 50 kere seyredin. Oyunu oynayın. Animatrix serisini takip edin. Ve en önemlisi Felsefe Kitabını okuyun.
Geriye cevaplanmamış hiçbir soru kalmaz[hline]nebuchadnezzar, 04 Mayıs 2002 19:28 tarihinde demiş ki:
bana bir frp bug ı söyleyin

Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Filmi ilk seferde actionu için 2.side konuyu beynimde oturtmak konusunu anlamak için izledim.
Matrix'i bir filim olarak düşünmüyorum içinde geçen herşey bizim dünyamıza yansıtılarak gösterilmiş.
Bazı insanların telekinis gücü var niye var diye sordunuzmu kendinize veya bende onda şunda niye yok diye?
Gerçek dünyada bizim bakış açımız bu soruya böyle cevap verir.
-Akıllı kız/erkek.
-Zihnini iyi kullanıyor maddelere yogunlaşıp ona hakim oluyor.
-Allah vergisi.
Matrixde ise gerçeği bilen kişiler yani Matrixin sanal bir dünya olduğunu bilen kişiler ise bu tarz insanların diğer insanlardan tek farkının gerçeği arama yolunda diğerlerinden daha önde olduğunu söylerler.
Misal: Kaşığı bükmeye çalışma bükemezsin.
Ama abim bükülmüş görüyor niye?
Bunun yanında Ajanların sadece bir amacı var Uzak aracının şifresini öğrenmek.Ajanlar virus değil asıl Virusler Matrix2 de geliyor.Bir bedene sahip olma gereksimi olmadan istediği yerde çıkan varlıklar olarak.En azından ben öyle tahmin ediyorum :)[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Cuce Berserker of mid/pry
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRencher, 15 May 2003 14:35 tarihinde demiş ki:
Beyazlıları diyorsan onlar da virüs değil....
Onları Paralı asker, özel ajan, kendi kurallarına göre çalışan extra güçlü ajanlar olarak görün[hline]nebuchadnezzar, 04 Mayıs 2002 19:28 tarihinde demiş ki:
bana bir frp bug ı söyleyin

Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sacma..
Ne parasi?[hline]tHe Original fi$h

Join My Army
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...