Jump to content
suBzer0

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

Öne çıkan mesajlar

§ 17 Mar 2021, 18:22

piyasalarda duzeltme dedigin borsa dususu mu?

perspektifler o kadar kaydi ki nerenin duz oldugunu kimse bilmiyor, her sirket 10x yapti son ayda azcik dustu diye duzeltmeyi yukari konumlandiran olabilir.

mesela teslanin duzeltmesi 50 dolara inmesidir bence 800'e cikmasi degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Mar 2021, 03:45

Düzeltme dediğim, borsa düşüşü. Bi ilaç aldım saat 9 olmadan bayılmışım. Ne dedi Powell reis acaba takip eden var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Mar 2021, 18:22

On 01.10.2020 at 09:13, bLackcha0s dedi ki:

Bugün Esenboğa elektrik ESEN kodu ile talep topluyor. 1-2 Ekim arası saat 10.00 - 10.30 arasında talepler gerçekleştirilecek.

12 Ekim - 13 Ekimde 'de de Kontrolmatik Teknoloji talep toplayacak.

On 01.10.2020 at 10:40, sardalya dedi ki:

🤪

aldim ESEN, halka arz'da sikinti fiyati onlar belirliyor incelemek lazim X eder mi etmez mi, normal islemde borsa zaten fiyatini hakettigi yere getiriyor gozun kapali market pricetan alabiliyosun. bakalim 8.5 eder miymis bu gorecegiz 😄

8.5'tan 42'lere kadar cikmis bugunku buhranla 36ya mi ne dusmus, gene de 300% sagolasin siyah kaos.

bist100 mahvolunca girip bi bakayim dedim ne olmus benim hesapta diye bu gozume carpti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2021, 06:57

ARKX dun acildi, uzay ETFi alacak olanlar bence bir daha dusunsun 🙂

hisseler ve oranlari linkte. https://ibb.co/b7NmQPw

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2021, 07:19

@sardalya ESEN'i ben %140 görünce sattım ya sonra düştü biraz yatay gitti ama son zamanlarda enerjilerle beraber yürüdü.
Halka arz olayı çok coştu, bu yıl epey olacak. Oransallara girmiyorum çünkü %1,5 falan veriyor. Eşit dağılımları takip ediyorum. 
30-31 Matrks yazılım vardı 28 liradan 500 bin kişiye yakın başvurmuş 11 lot verdi 🙂 Neyse en azından 7-8 gün tavan gider. Hatta uzun tutmayı düşünüyorum.

TRILC geldi mesela oransal yaptılar. En uzun tavan serisi onun oldu.

Sıradaki eşit dağılım halka arzlar;

Turex 1-2 nisan
Qua granit 5-6 nisan

@zaidral 

IBRK üzerinden ETF alabiliyor muyuz? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2021, 07:22

TRILC, MATRKS ve NTGAZ için bir miktar ayırdım ben de.

TRILC ve NTGAZ oransaldan çok komik lot geldi, yapacak bir şey yok sermayemiz düşük 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2021, 15:17
6 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

@zaidral 

IBRK üzerinden ETF alabiliyor muyuz? 

hic bilmiyorum 😞 degiroda hicbir amerikan ETFi yok, revolutta ETF yok, etrade de avrupadan ciktiktan sonra kuzey amerika hisselerine izin vermiyor. kullandiklarimda ETF yok yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2021, 15:50

evet alınıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2021, 17:10

GME'den gelen ne var ne yoksa bir SPAC'a yololadım. 2 aydır bekliyorum 15% eksideyim. 

TR'de Bist30'a bile koysan 3 günde dolar bazında 30% eriyorsun. Yurtdışı piyasalarına koyunca da karın 40% ına çöküyor haşmetlumuz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2021, 12:06

ING'nin online ara yüzü ne kadar kötü ya 😞

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Nis 2021, 15:45

[IBKR] ben S&P endeksine yatirim yapmak istiyorum, onlarca ETF cikiyor bazilarini da aldirmiyor retail client degilim diye, hangisini onerirsiniz?

nasdaq da olur maksat amerikan ekonomisine

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Nis 2021, 12:11
On 05.04.2021 at 18:45, sardalya dedi ki:

[IBKR] ben S&P endeksine yatirim yapmak istiyorum, onlarca ETF cikiyor bazilarini da aldirmiyor retail client degilim diye, hangisini onerirsiniz?

nasdaq da olur maksat amerikan ekonomisine

SPY gibi ETFlere bakabilirsin: https://etfdb.com/index/sp-500-index/

Direxion olanlari alabilmen lazim. Direxion'un genel olarak sector ETF'lerini tercih edebilirsin.

IShares de alabilmen lazim.

FNGU tarzi ETF'leri alamazsin, bu normal. Non-Us tax payerlar alamiyor normal sartlarda.

Hala aldirmiyorsa *Leveraged -3x,2x vs- ETF'lere yetki almamissindir. Future'lar vs. icin de yetki alman lazim Account Settings'de

future olarak da var sp, mini-sp future bakabilirsin

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...