Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Yani şirketine göre değişir o. Tureks mesela gereksiz bir şirket. Serviscilik yapan şirket halka açılıyor, e doğal olarak bu şirketten bir beklentin olmaması lazım. %50-60 kar gördün çık. Aydem inanılmaz bir borcu var. Bu şirketin de kötü olduğunu düşünüyorum.

Matriks, Qua bunlar güçlü şirketler. Faaliyeti iyi bir şekilde devam ediyor. Bunların patlaması için bir sebep yok. 
Ardyz 5 liradan halka arz oldu bugün 50 lira. Güçlü bir bilişim şirketi. Halka arzı scam olarak düşünmeyin. Faaliyetini sürdüren şirketler SPK gerekliliklerini yerine getirip, yıllar süren incelemeden sonra halka arz ediliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

turk bankalarinda bile bu tarz ETF’ler vardir mutlaka, en kolayi ordan olur.

ama ihtiyac olacak diye fiyati artacak diye dusunme bence, scarce olursa teknoloji baska hammaddeye kayar, olmazsa fiyati artmaz zaten. silisyum dunyada en cok bulunan tum ciplerin bazi, fiyati 0$

buarada AMD ve TSMC aldim, intel bitti artik, hayat 10’dan sattigimiz AMD’yi 80’den aldirdi bize. Ama TSM’e guveniyorum

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, sardalya dedi ki:

buarada AMD ve TSMC aldim, intel bitti artik, hayat 10’dan sattigimiz AMD’yi 80’den aldirdi bize. Ama TSM’e guveniyorum

Ben de benzer şeyler düşünüyordum, bu shortage illa firmalara yarar diye, 1 ay önce fln nvdia intel ve TSMC aldım, AMD zaten çantasını tutuyordum

Sonuçta hep beraber bavul oldular bana, şimdi sende bize katildiysan ne düşünmem lazım acaba, hayırlı olsun, beraber tutarız çantaları,yalnız kalmayayim.

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, eldar dedi ki:

Haklısın güzel uyarı, kıtlık kar anlamıa gelmez, tam tersine sağlıklı işleyen bir piyasa daha iyi kar eder.

Valla işte varsa dediğin gibi bir fon bulamadım, İş Bankasının elektrikli araç fonu var ama onda %20 civarında maden kısmı. 

ak portföy aoy'ye bakabilirsin, o da tam karşılamıyor ama bu ipj ile birlikte sepet fena olmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Madenlerde roketleme, demir 10 dakikada %10 artmış. Görülmedik iş.

Geçen Warren Buffet görülmedik bir enflasyon dalgası geliyor demişti. Bu gerçekten bir trend olursa bizim slumpflasyonla birleşip yıkıcı etkiye yol açabilir.

E1AxiXZWQAQzJGa?format=jpg&name=4096x409

Tabii bu derive ürünler, gerçek fiyatı böyle dalgalanmaz.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Yatırım fonları ile ilgilenenlere ufak bir sorum var. Diyelim ki %80 yabancı hisse senedinden oluşan bir yatırım fonu var. Portföy Yöneticileri bu oranı her gün korumak zorunda mı? Atıyorum Dow Jones veya Nasdaq’da dalgalanma olduğunda kayıp yaşamamak adına etkilenebilecek hisse senetlerini portföyden sonra yeniden aynısı veya başka hisse alımı yapmak üzere çıkartabiliyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...