Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

On 02.02.2021 at 22:39, DoGMeaT dedi ki:

persembeden beri kisitlama var, 469dan GME ye girmek mumkun degil, satan yoktu keza

sonra kisitlama gevsetildi simdi 1-2 taneden fazla GME alamiyorsun cogu brokerda.

benim bi kisim hissem vardi, sattim gitti pazartesi, guzel kar ettim, 3 opsyonum vardi birini RH kendisi kapatti, zarar ettim

digerini kendim cuma gunu execute ettim cok sukur guzel para geldi

3.su mart ayi expiry hala duruyor, ama bu dakkadan sonra anca kardan kaybediyorum, kafam rahat. 

2 dolara duser insallah diyen servet dusmanlari, sizin disinizda herkese ekran karti alacam milyon dolarim oldugunda, buraya yaziyorum.

mliyon doların olduğunda beni yanına al sen tükkan açak 

Sosyal ağlarda paylaş

On 04.02.2021 at 07:45, DoGMeaT dedi ki:
deepfuckingvalue artik gunluk update vermiyecem dedi, 

wallstreetbets subredditinde o eski modlar darbe yapti galiba, yahut birseyler deniyorlar, zamaninda milleti dolandirmaya calistiklari icin kovulan tipler

eski modları biri iki mod şutladı. yerine yeni accountları mod yaptılar, sonra reddit müdehale etti. eski modları aldı geri. çorba oldular ya. hala hold hold diye başlık spamleniyor, yazık olacak romantizmlerine.

Sosyal ağlarda paylaş

On 2/2/2021 at 10:13, sipeyskeyk dedi ki:

Tam DOGMEAT'în yatırım mantığına uygun mükemmel bir fırsat şirket.

ASJKLFASKJFASDFKASD

SNDL bu mesajdan sonra  %90 daha ralli yaptı  , bugün 1.7 gördü

Bu hafta yahut haftaya 2 dolar, ucuz ucuz call opsyonlar almıştım 60-70 dolara, hepsi para bastı. 

Gerçekten tam benim yatırım mantığına uyan bir trade oldu.  

?

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

SNDL bu mesajdan sonra  %90 daha ralli yaptı  , bugün 1.7 gördü

Bu hafta yahut haftaya 2 dolar, ucuz ucuz call opsyonlar almıştım 60-70 dolara, hepsi para bastı. 

Gerçekten tam benim yatırım mantığına uyan bir trade oldu.  

?

Abi bu arada tebrik ederim. Kazancın bol olsun. 100mm market capi olup 40mm zarar yazan bir şirkete ben para yatırmam, bence kumar. Low market cap şirketlere opsiyon kontratı girmek direkt kumar zaten. Kazanmışsın, güle güle harca. 

Aramızdaki geyiği bilmeyen aradaki mesajlardaki fırsatçı fitneciler ve şişmanlar da elleri sikinde (şişman bulamayabilir sikini bu durumda eli havada kalabilir) kalacak böyle ama olsun ?

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, goldbären dedi ki:

hem usdtry hem bist düşüyorsa bu para nere gidiyür?

?

bist (0.15%) dusmus bugun, bu mu dusmek ?

6 ayda +%50 , bu para nerden geldi? tabii karsiliksiz fiat currency'lerin nerden gelip gittigi cok mantikli degil, 1 imza, uo serverinda adminin .creategold 100000 yazmasi gibi bisey ?

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Abi bu arada tebrik ederim. Kazancın bol olsun. 100mm market capi olup 40mm zarar yazan bir şirkete ben para yatırmam, bence kumar. Low market cap şirketlere opsiyon kontratı girmek direkt kumar zaten. Kazanmışsın, güle güle harca. 

Aramızdaki geyiği bilmeyen aradaki mesajlardaki fırsatçı fitneciler ve şişmanlar da elleri sikinde (şişman bulamayabilir sikini bu durumda eli havada kalabilir) kalacak böyle ama olsun ?

Stock issue edip edip durdular, geçen 1 haftada 2 kere toplu satış yaptılar vs derken  market cap 2.6b oldu. O stock issuelere rağmen fiyat tirmaninca ben anladım zaten bu firma A+ 

Zarar yazan şirket diyince, bu cannabis firmalarının alayı zarar yazıyor ama, gidip diğerlerinin finansallarina bakıp kar eden arasan tillray canopy fln daha kötü durumda.

Yani  zaten finansallari güzel diye cannabisstocka girmiyorsun, hype ve momentum sebebiyle giriyorsun, firmaların %90 öyle.  Bana mavra gibi geliyor yok borcu varmış fln. Borcu diğerlerine göre hicbisiydi ve kapadılar bile, gitti. Üstüne bide ellerinde cash money var stock issue sayesinde.

2019da cgc ve sndl hasilatlari karşılaştır, canopy $226 milyon , SNDL $57milyon.  Net income, CGC -$736milyon, SNDL -$204milyon  . Canopy bilyon dolar debtli, binlerce çalışanı var, SNDL 700 kişi. 

Tilray 2020: -$223m income, 53m sales. Eps -275%

Canopy %30 insider owned, tilray %7, sndl %1.5 , aralarında en az kurumsal yatırımcısı olan yine SNDL %0 

En kısa-kucuk risk kuyruğu SNDL'de, diğerlerine göre daha küçük operasyon olması ve daha az personeli olmasından dolayı vs, ekonomist gözüyle grafiklerde ne gözüküyor bilmem ama esnaf gözüyle bakınca en mantıklısı SNDL idi, sonuçları ortada. 

canopy tilray a yatırım yapılıyorsa SNDLye hayli hayli yapman gerekti, ha ben canopy tilraye para bağlamam diyenler zaten dün itibariyle boomer.

Sosyal ağlarda paylaş

Buradaki muhabbeti pek takip etmiyorumda, finansallari yuzunden girmeyip hype ve momentum yuzunden girmek hakkaten kumar. Ama firsat degerlendirmeyi iyi bilen adam icinde guzel firsatlar olsa gerek bu donemler. Mavra gibi geliyormus dedigin kisimlar ise sanki asil onemli olan seylermis gibi ama beynim yikanmis olabilir tabi. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu cannabis firmalarinin cogu amerikada finansal kurum ve bankalarla calisamiyor, para kazanip parayi bildigin storage unite atiyorlar, fareler fln yiyor.

cogu kar mar edemiyor, dedigim gibi firmalarin %90 ayi gibi zararda borcta harcta, 

yani finansala gore yatirim yapacam fundamentallere bakacam diyen adamin cannabis stocklariyla zaten isi yok, tilray canopy vs gibi en cok getiri yapan en saglam gozuken firmalar bile tirt icine girip bakinca goruluyor, ortada bir balon var bu dogruya dogru, herkes legalizasyon hypeina istinaden yatirim yapiyor bu firmalara, bunu reddetmek komik olur. 

ha kumar mi? abi 0.5 cent callu 55 dolara aliyordun gecen hafta, stock 1 dolardi,tamam herkesin risk algisi farkli ama, bence cok iyi firsatti.

Sosyal ağlarda paylaş

On 02.02.2021 at 09:24, DoGMeaT dedi ki:

Ben bunları alt alta koyunca uzun vade konusunda grafik beye katılmıyorum, SNDL 3 aya 2 dolar olsa hiç şaşırmam.

3 ayda 2 dedim

1 haftada 2.4 gordu.

bu sndl konusunda dikkatimi ceken baska birsey, internette aradiginizda habire `aman sndlye yatirim yapmayin cok kotu firma` vs turu haberler cikiyor, hedgefundlar resmen algi yonetimine para harcamis.

cok guzel bir ders adeta sndl, Baskalarinin dediklerine inanmayin, kendi odevinizi kendiniz yapin, internette okdugunuz hersey yalan, sizi kandirip kafanizi karistirmaya calisiyorlar, sadece bendeniz dogmeat e ve kendi vicdaniniza guvenin ?

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

+5 luck amulet taktik he

tlrynin performansi, senin saydigin sebeplerden dolayi da olmamasi gereken bir durum aslinda, dusuk market cap, hayvan gibi borc, rezil finansal ,ama iste insan irrasyonel.

trade olayini cok anlamiyordum dogrusu uzun zamandir, stok alip alip kenara atma tarzi yatirim planim var normalde, hic bi sekilde tecrubeli yahut akilli bir adam degilim, ama para harcayip stok aliyorsam elimden geldigince odev yapiyorum, yaptim odevimi, sndl guzel kagit alinir.

insan sansini kendi yaratir.

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...