Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Elon Musk sosyal medya hesabından tüm mülkünü satacağını ifade eden tweetler attı. Tesla'nın kurucusu olan Elon Musk'ın dün attığı tweetlerden sonra Tesla hisselerinde düşüş görüldü. Tesla'nın piyasadaki değerinin çok yüksek olduğunu yazan Elon Musk'ın açıklamalarından sonra hisseler yüzde 9.3 değer kaybetti

? 

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, DoruK dedi ki:

Onceki mesajinda dun dedigin 21 nisan’da $686 mis selam yazdigin s&p’nin yokat yedigi gun duse duse $706’ya dusmus. Yol yakinken yatirim tavsiyesi degildir de bence ?

730du ben girdigimde

dedigim gibi opsyon almaya param yok,olsa cok iyi param kazanmistim su an,aaah

600da olsa shortluyacam,bence elon hakli,tsla is overvalued.

Sosyal ağlarda paylaş

sirket / hisse arastirmasi yapmak isteyen ama anlamayanlar icin guzel okuma koyuyorum:

The Investment Checklist: The Art of In-Depth Research

burdan finansallara ve diger metriklere bakicaksiniz:

https://finviz.com/

https://stockrow.com/

bonus okuma: 

The Most Important Thing Illuminated - Uncommon Sense for the Thoughtful Investor

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü temettü oranında hisse değer kaybediyor üstüne temettüden kesinti yapılıyor

borsaya ilk defa girenler temettü verecek diye hisseyi yüklenince satış verip, ertesi gün almak daha mantıklı

siyasetin, ekonominin, sanayi ve teknolojinin sürekli değiştiği/geliştiği bir dönemde sabit bir şirkete yatırım yapmak anlamsız

takip edip gerektiğinde satmak, sektör değiştirmek gerekli

böyle yaparsan zaten bir işte çalışmana da gerke kalmaz

Sosyal ağlarda paylaş

temettü emekliliğinde ciddi boyutta bir para bağlamanız gerekiyor. Evet, iyi güzel, bağlayalım devlet gibi şirket di mi? 

Değil... Son 3 yıldır endeks değer kazanırken dikkat edin hep yan kağıtlar. Bist30 yükselmezken bist100 120bini gördü. Bu ne demek peki? Türkiye pazarı koca bir balon. Bakın bu pazarda gerçekten hiçbir inovatif şirketin, girişimin şansı yok. 450 küsür hisse var 85 şirket brüt takasta. eline 1 milyon alan hisseyi istediği yere çekiyor ?

saçma sapan şirketler prim yapıyor. Çok canlar yanıyor.

ayrıca şirketlerin verdiği temettüler de çok az. 1 milyon para bağlayacağım yıllık 40-50 bin lira para kazanacaksın. onu da mecbur porftöy büyütmek için kullanacaksın. 70 yaşında güzel bir emeklilik olabilir. 

kaldı ki reisin canı ister kayyım atar şirkete kalırsınız bön bön ? 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yani hayalperestlik olmaz; illa bir sey almak istersem benim dusunce akisim soyle oluyor:

1680-1675 destek olarak gozukuyor.o araliktan kafamda 1000$ alicaksam 50$ 50$ almaya basliyorum.

1675'e yakin iste daha buyuk alislari koymaya calisiyorum.

1674 altina gelirse zararla pozisyonlari kapatiyorum, beklemiyorum. (stoploss kullanmasam da dusuncesi hep var ?)

olmadi sonraki destek seviyesini bekliyorum.

image-1.png

Risk Reward Ratio genelde cok ise yariyor.

ben 4:1'den ufak trade bakmiyorum, gunluk ve haftalik chart'ta planliyorum.

edit: 1695-1700$ saglam gibi yine kiramadi asagi.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

scale-in scale-out kullaniyorum, pozisyon arttirarak veya kuculterek ortalama fiyati iyilestiriyorum.

tabii dedigim gibi tek pozisyon butun hesabin max 4-5%'i, tek pozisyonu da tek seferde almiyorum 10-15'e boluyorum.

bir de ben momentum falan trade ediyorum, 1-2 gun icinde hareket olmazsa cikmis oluyorum zaten (stock)

maks da 10 isgunu falan tutuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...