Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bi kenan evren yargılanıyodu ne oldu ona

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

sir said:

kandırma dediğiniz mesela şöyle olur; hükümet şu şu maddeleri değiştiricez diyip, başka maddeleri değiştirir. o zaman bak kandırılma olur. bakıyoruz öyle bişey var mı? yok. öyleyse nedir bu kandırılma retoriği?

sadece degistirilen maddeler oylansaydı evet cıkar mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

bu da cok acaip bi kafa, "ben akpyi taniyorum, hayir ciksa da bisi degismiycekti, benim evet deme nedenim baska"

yahu hayir ciksa, icindeki maddeler degisip degisip tekrar gelicekti en sonunda orta yol bulunana kadar. olmasi gereken bu en azindan.

ama gidip, yok kenan evren yargilanicak, 1000 sene sonra olsa da olur yeterki olsun, en azindan statuko yikilsin diye diye evet dediniz.

simdi "evet resmen kandirildik, yuzumuze baka baka yalan soylediler, simdi adi bile gecmiyo verdigi taahhutlerin" demek yerine hala inatlasiyosunuz.
1 degil 2 degil 3 degil, bu adamlar boyle. dokunulmazlik diyerek geldiler kac sene once.

ayni hatayi da insan 1 kere yapar, 2 kere yapar. 3 uncuyu de yapiyosan artik yapcak bisey yok. kafan calismiyo derim gecerim.

ya da kafan calisiyodur, bu adamlardan para kazaniyosundur. o zaman da gelip burda sacma sapan savunmaya calisma bari. savunulcak bi tarafi yok cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

oylanan maddeler belli, değişen maddeler belli.

oylanan madde yok ki abi

"yeni anayasaya yapalım mı?"
-evet
-hayır

akp nasıl bir anayasaya yapacağını söylemişti, bunun gerekçelerini açıklarken bir sürü vaatlerde bulunmuştu, ama bu vaatlerin hiç biri yerine gelmedi halen.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

simdi "evet resmen kandirildik, yuzumuze baka baka yalan soylediler, simdi adi bile gecmiyo verdigi taahhutlerin" demek yerine hala inatlasiyosunuz.

kimse kandırıldığını düşünmüyor,hala siz öyle sanmaya devam ediyorsunuz.zaten şuan darbe iddasıyla insanlar yargılanıyor.illaha kenan evrenin hapse tıkılmasını isteyen kitle %1 i geçmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Hayır desek hepsi olacaktı, evet dediğimiz için olmadı sanki lawl

aradaki tek fark evet dedirttirilip kandırılmış olma durumu. üstüne hala akp'nin yargıyı tarafına çekme riski var ama buna cevabınız da "amaan ne olacak zaten darbecilerin yanındaydı daha önce" olur onu da biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Marty said:

kimse kandırıldığını düşünmüyor,hala siz öyle sanmaya devam ediyorsunuz.zaten şuan darbe iddasıyla insanlar yargılanıyor.illaha kenan evrenin hapse tıkılmasını isteyen kitle %1 i geçmez.

Bone said:

"12 eylül'den hesap soracaz, o yüzden 12 eylül'de oylamaya sunuyoruz"

darbe iddiasiyla yargilananlari da goruyoruz zaten. telefonlara rehberler yukleniyo, darbe.doc lar ucuyo saga sola,
nikola tesla isimli sahislar falan. sen o haberleri, forumdaki basliklari falan gormuyosun tabi. neyse.

gercekten herkes hak ettigi gibi yonetiliyo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İkinci Ergenekon davasından 29 aydır tutuklu olan Teğmen Mehmet Ali Çelebi gözaltına alındığında cep telefonunu polise teslim etti. Ve o cep telefonuna, Hizbut Tahrir üyesi Mehmet Oğuz Kazancı'nın telefonundaki rehber kayıtları aktarıldı Çelebi'nin telefonunun poliste 1 saat 23 saniye usulsüz açıldığı teknik olarak tespit edildi. İstanbul Organize Suçlar Şubesi ise 'Kazancı'nın numaraları Çelebi'nin telefonuna 'sehven' (yanlışlıkla) aktarılmış " dedi

bu şekilde yargılanıyor işte o darbeciler

yada bu şekilde

http://forum.paticik.com/thumbnails/6e8/fb7/86b/789/3a1/f89/914/668/439/053/61_450xNULL.jpg

hatta şuraya alalım seni istersen

http://forum.paticik.com/read.php?13,5353939,page=8
Sosyal ağlarda paylaş

sadece maddeler oylansaydı da evet çıkardı toggie.

sataşmalar falan yine çok şahane, ama yeni anayasa için akpnin seçimi bekleyeceği referandumdan çok daha önce belliydi. ayrıca şu an akp yeni anayasa yapalım dese ilk yaygarayı koparacak olanlar da "hani nerde anayasa" diye soruyolar ya, hastasıyım. hoş, akpnin anayasa taslağı çoktan hazır bile zaten =)

neyse siz kendinizi avutmaya devam edin, en akıllı sizsiniz, aferin, akpnin oyununa gelmediniz, tebrik ediyorum sizleri, kucak dolusu sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

sadece maddeler oylansaydı da evet çıkardı toggie.

sataşmalar falan yine çok şahane, ama yeni anayasa için akpnin seçimi bekleyeceği referandumdan çok daha önce belliydi. ayrıca şu an akp yeni anayasa yapalım dese ilk yaygarayı koparacak olanlar da "hani nerde anayasa" diye soruyolar ya, hastasıyım. hoş, akpnin anayasa taslağı çoktan hazır bile zaten =)

neyse siz kendinizi avutmaya devam edin, en akıllı sizsiniz, aferin, akpnin oyununa gelmediniz, tebrik ediyorum sizleri, kucak dolusu sevgiler.

sir yapma lütfen ya, nerde anayasa demekle akpnın sacma sapan anayasısına yaygara cıkartmak aynı şeymi

akpnın tasarısına karşı cıkmakmı elitistlik oldu? nedir %42 yemi karşı cıkmış oluyoruz? he karşı cıkmış olalım deki, bu elitistlikmidir?

e referandum öncesi vaadettikleriyle, refarandumun sunucaklarını söylerken akp yalan söylemeidimi şimdi? aslında olay bu kadar net değilmi? onlarca kez ne onlarcası yüzlerce kez gündem değiştirip sayısız yasa dğeiştirip ormanları kamu arazilerini peşkeş cekmedilermi? yahu istanbulun ıcınde devlet hastanesi kalmışyak nerdeyse. Akpnın neresinde düsürtlük görüyorsun? neresinde adalet görüyorsun, neresinde ikilem görmüyorsun, neresinde halka hizmet görüyorsun neresinde halkın iradfesinin yansımasını görüyorsun, neresinde azın hakkını koruma görüyorsun? anlamıyorum yanı

cidden Sir'sün diye soruyorum bunları, yoksa cevap falan aldığım sorular değil yanı, belki senin vardır bi bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah abi neye dayanarak söylüyosunuz ki bunları? sadece maddeler oylansaydı hayır çıkardı diyenler %16'lık farkı nası açıklıyolar gerçekten acaip merak ediyorum.

cüce, 8 yıldır meşruiyeti her daim sorgulanan, kapatılmaya, devrilmeye teşebbüs edilen bi partiye, üstelik ortaya anayasa taslağı da çıkarmış bi partiye "niye anayasa yapmıyosun" diye sormak artık biraz abes değil mi? dikkatini çekerim ki olay "akpnin anayasası iyi veya kötü" değil, "bu meclis anayasa yapamaz" şeklinde daha temelden bi itiraz var. meclis anayasa yapamayacaksa niçin var? bilemiyoruz.

herneyse, yeni anayasa vaadiyle kandırıldık biz, 13 eylülde hemen yeni anayasa yapılmalıydı, bu akp de çok kaka canım..

edit: akpnin biyerinde bişey gördüğüm yok, akp seçmeni de değilim. ama bu, referanduma sundukları tasarının yanlış olduğu anlamına gelmez. netekim, sadece türkiyede değil, avrupada da biçok kesim tarafından gayet destek gören bir tasarıydı. tabi avrupalıları da kandırmış olabilir, bu akpden herşey beklenir..

neyse, benim akp analizim şimdi çok uzun sürer, seni (ve hepinizi) şu linke yönlendiriyorum: http://www.birikimdergisi.com/birikim/dergiyazi.aspx?did=1&dsid=402&dyid=5941
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...