Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wow u Full ayarda oynatabilicek laptop?

FoShiZzle

Öne çıkan mesajlar

Benim bilgisayar laptop değil ama:

Asus P5QC
Core2Duo E8400
4 GB DDR3-1333 (2x2)
XFX HD6870
Samsung 1 TB 32 MB HDD
SB X-Fi Xtreme Gamer

ve full ayarlarda (derken, view distance filan herşey full) oynayamıyorum, view distance ı kısmak gerekiyor. Sizce bu normal mi yoksa, darboğaz yapan bir parça mı var, varsa hangisi, şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana işlemci gibi göründü ama gurular ne der bilemem :)

kozalak said:

ben acer timelinex 3820TG almıştım 1580 e. hd 5650 ekran kart 4gb ram var. i5 işlemci. rahat rahat oynarsın. ekranı ufak gelirse 14" lere bak. bendeki 13" olan. wow u geç çoğu oyunu oynarsın gayet güzel.

Acer Timelinex Serisinin 8 Saat pil dayanma süresi diye reklamı yapılıyor. Doğrumu o kadar dayanıyor mu o alet ?
Sosyal ağlarda paylaş

ilk çıkan seri (core solo ULV işlemcili olanlar) 6-7 saat arası çalışıyo. apollo 13 misali wirelessı bluetoothu dvd sürücüyü kapatıp bütünleşik ekran kartıyla çalışıp bi de ekranı iyice karartırsan şirinleri göreb... 8 saate ulaşırsın. ama dediğin gibi reklam işte.

4810 T ve 4810 TG (aralarındaki fark; TG'de çift ekran kartı var) modellerini test ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Bana işlemci gibi göründü ama gurular ne der bilemem :)

kozalak said:

ben acer timelinex 3820TG almıştım 1580 e. hd 5650 ekran kart 4gb ram var. i5 işlemci. rahat rahat oynarsın. ekranı ufak gelirse 14" lere bak. bendeki 13" olan. wow u geç çoğu oyunu oynarsın gayet güzel.

Acer Timelinex Serisinin 8 Saat pil dayanma süresi diye reklamı yapılıyor. Doğrumu o kadar dayanıyor mu o alet ?

8 saat herşeyi kapatırsan evet ulaşırsın. ama benim kendi gözlemim normal kullanımda (wireless açık ekran ayarı hafif düşük ve çift gpu dan dolayı intelin az güç tüketeni devrede) 5 saat kadar gidiyor.

pclabsta incelemesi var bu aletin orda 6 saati aşkın yazmışlar.

3820tg incelemesi: http://www.pclabs.com.tr/2010/12/24/acer-aspire-3820tg-timelinex-incelemesi/

4820T incelemesi: http://galeri.pclabs.com.tr/index.php?album=acer-aspire-4820t-timelinex&image=img_4425.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ninja soru sorayım topikte. babama alıcaz bi laptop demiştim zaten başka konuda.

şimdi özellikleri şunlar: laptop sony bu arada

Intel® Core™ Quad i7-740QM processor (1.73GHz) with Turbo Boost up to 2.93GHz
Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit
640GB Hard Disk Drive (7200rpm)
6GB (4GBx1 + 2GBx1) DDR3-SDRAM-1333
Blu-ray Disc™ Read and Write Drive
16.4" VAIO Full HD Premium Display (1920x1080)
NVIDIA® GeForce® GT 425M GPU (1GB VRAM)
No Fresh Start
Adobe Bundle (Free - $448 value)
Microsoft® Office 2010 Starter (Click More Info for details.)
Norton Internet Security™ 2010 (30 Day Trial)
No Engraving
Standard capacity battery
LED Backlit Keyboard

fiyatı ise 1591.35 dolar. kdv filan dahil. son fiyat

bu fiyat benzeri başka bir laptop önerebilirmisiniz. daha iyi bişi biliyorsanız. ya da biraz daha kötü fakat arada çok büyük fiyat farkı varsa o da olabilir. nitekim gidip wow u full grafiklerle oynamıcak babam.

alıcaz bugun filan. o yüzden cevap hızlı gelirse sevinirim. son kez sorayım dedim.

tşk
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ne kadar yenilense de WOW un grafik motoru hala eski ve optimize edilmemis,Ultra ayarlarda zor oynarsın.High Kasar,Good ta kastırır,Fair de kasmadan oynarsın.

Bende Core 2 Quad 9450 var 3.2 ye Overcloklu
8 GB ram 1033 te calısıyor.
80 GB SSD HDD
yanında raid 5 olarak 3 adet 500gb Wb caviar Black
2 x AMD 6870 Crossfire var.
Windows ratingte bu sistem 7.4 aliyor.

WOW da 1920x1080 Ultra ayarlarda Ogrimmarda surunuyorum. 50 fps gorunce seviniyorum.25 le 40 arası gidip geliyor.

Yani anlayacagın ne kadar abartı alet te alsan wow u ultrada zor oynarsın.
Core i7 965
6 Gb Ram
Nvidia 580 GTX SLI
120 GB SSD de oynayan arkadaslarım var.
Ki soylediklerine gore
GTX 580 SLI la da en fazla 60 fps aliyor millet Ogrimmarda Ultra ayarlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım valla ben wow oynamıyorum : ) ama hangi oyun olursa olsun bu alet kaldırır diye düşünüyorum, tercih senin
FoShiZzle said:

madjid said:

kendi laptopumu tavsiye ederim, fiyat ve performans olarak da süper bence,
[www.gold.com.tr]
burda 2200 tl falan ama ben 2 ay evvel bimexten 8 ay taksitli 2bin liraya almıştım, araştırırsan benim fiyattan bulabilirsin,
i7'nin iyi bi işlemcisi ve 1 gb ati hd5730 daa noolsun

Buda supermisde wow u full ayardami oynuyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Qua-Vadis said:

Valla ne kadar yenilense de WOW un grafik motoru hala eski ve optimize edilmemis,Ultra ayarlarda zor oynarsın.High Kasar,Good ta kastırır,Fair de kasmadan oynarsın.

Bende Core 2 Quad 9450 var 3.2 ye Overcloklu
8 GB ram 1033 te calısıyor.
80 GB SSD HDD
yanında raid 5 olarak 3 adet 500gb Wb caviar Black
2 x AMD 6870 Crossfire var.
Windows ratingte bu sistem 7.4 aliyor.

WOW da 1920x1080 Ultra ayarlarda Ogrimmarda surunuyorum. 50 fps gorunce seviniyorum.25 le 40 arası gidip geliyor.

Yani anlayacagın ne kadar abartı alet te alsan wow u ultrada zor oynarsın.
Core i7 965
6 Gb Ram
Nvidia 580 GTX SLI
120 GB SSD de oynayan arkadaslarım var.
Ki soylediklerine gore
GTX 580 SLI la da en fazla 60 fps aliyor millet Ogrimmarda Ultra ayarlarda.

Okadarda degil yaw ben 3.5 sene once aldigim acer 5920g:

Ekran Kartı : NVIDIA® GeForce 8600M GS 256MB
İŞLEMCİ:Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.20 GHz. 4 MB Cache Bellek T7500
RAM:2 GB DDR2 667 Mhz.

Bu ozelliklerde GOOD da sorunsuz hic takilma olmadan oynuyorumki oyunun en kalabalik oldugu serverlardan birindeyim stormwindde bile en ufak bir kasilma olmuyor. Acikcasi o yuzden simdiki laptoplar ucurur die dusunuordum ama gelen yorumlara bakinca sasirdim dogrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

kuyruklu yalan 8600m ile takılmadan oynuyorum falan.

tbc zamanında bile raidlerde patlıyordu 8600m bende, şimdi ne olur kim bilir

hangi çözünürlükte oynuyorsun bilemedim tabi o da var. 1680*1050'ydi benim çözünürlük

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/01/2011 05:38 tarihinde Aluriel tarafından yapılmıştır.

Ya bak simdi dellenecem haa adam utanmadan bana yalanci demis.
Daha dun 25 man BH yaptim ayarlar GOOD da bir kere bile takilmadi.
Laptopi aldigimdan beri duzenli guncellemerini yaparim, ekran karti surusu hep en son surumundedir, fanini duzenli temizlerim arti hard diski gereksiz seylerle doldurmam, duzenli defragment yaparim vs yani belkide sen kullanamiosun laptopini..Millet ilk ciktiginda crysis oynuyodu bu laptopla ozamanlar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...