Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Implant

DragonReborn

Öne çıkan mesajlar

İmplantlar vucuduna takdığın ve sana implantın üzerindeki takılı olan şeylere göre ek skill verirler. Toplam 13 implant takabileceğin yer var. Ve her implanta 3 parça cluster yerleştirebiliyorsun. Yani Head implantına Shining, Bright ve Faded tğrlerinde Birer parça cluster yerleştirebilirsin. Fakar sorun her cluster her implanta uymaz hem qualitesi uygun olmalı hemde o implant için üretilmiş olmalı. Bunu kolay görmeni sağlayan nanonanny adlı programı veya AOhelper adlı programları kullanabilirsin. Bir implantı hazırladıktan sonra (Clusterı implanta takmak için NanoProgramming skilli gerekli ve bu genelde MPler ve NTlerde olur) vucuduna yerleştirmek için treatment skilline ihtiyacın var. Bu skilli arttırmanın birkaç yolu var.
1.ip vererek
2.125+ bir doctor char bulup sana 80 treatment buff yapmasını rica etmek
3.treatment kıyafeti giymek (80 treatment verir)
4.Treatment expertise bufflanmak (20 treatment)
5.Shoplardaki treatment lablarda clickleyerek geçici olarak 100 treatment almak
6.Kendine treatment implant takmak ( bu şu an için bir abes kaçıyor tabii :) )
Bütün bunları yaptıktan sonra tek yapman gereken ctrl+1 tuşlarına basıp açılan windowa implantı bırakmak. Eğer Treatment skillin ve o implantı için gerekli olan base statın yeterli ise otomatikman vucuduna yerleşecektir.
Okuyunca çok zor gelebilir ama bir zaman sonra toplam 10 dakikada eğer implan ve clusterların hazır ise bütün implantlarını değiştirebiliyorsun. Birde shoplarda satılan hazır implantlar var. Bunların üzerine clusterlar hali hazırda takılı oluyor. Bir seviyeye kadar bunlar sana yeterli olabilir ama genelde senin istediğin tam ayarlarda olmuyorlar ve kendin implantları toplamak zorunda kalıyorsun. Implatlar aynı zamanda boş olarak dukkanlarda satılıyor ve tabi bunlara yerleştirebileceğin clusterlarda aynı dukkanda trade kısmında satılyor. Önemli olan yukardaki programlarla hangi clusterın hangi implanta uygun oldugu karıştırmamak.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

Agent oldugunu varsayalım ve Eye implantı takacak ol.
AOhelperi çalıştırıyorsun ve orda eye secenegini seciyorsun.
Daha sonra aşagıdaki menularde shinnig için hangi clusterlar uygun görebilirsin. Bright ve faded içinde aynı şekilde. Bunlara karar verdikten ve bir kagıda yazdıktan sonra sıra aramaya ve bulmaya geliyor. Shoplarda 90qualitye kadar satılıyor. Tipik bir eye implantını yapalım beraber agent için.
Eye:
Shining:LongRange Weaponary Cluster (Rifle)
Bright:Psycho Babble (Psychological Modifications)
Faded: Sneaking (Conceal)
Bunları bu implanta Bir NT ve MP taktıktan sonra. Üzerine gidip sol shift ve sol clicklersem detaylarını yazacak ve takmam için ne kadar treatment ve base stat gerektirdiğini yazacaktır. Ondan sonra geriye kalan yukarda yazdığım treatment ihtiyacını karşılamak oluyor.
[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

[Bu mesaj Absolut tarafından 13 May 2003 15:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[b]
Bunları bu implanta Bir NT ve MP taktıktan sonra. Üzerine gidip sol shift ve sol clicklersem detaylarını yazacak ve takmam için ne kadar treatment ve base stat gerektirdiğini yazacaktır. Ondan sonra geriye kalan yukarda yazdığım treatment ihtiyacını karşılamak oluyor.
[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

[Bu mesaj Absolut tarafından 13 May 2003 15:58 tarihinde değiştirilmiştir]

Çok teşekkürler Absolut. Ben genelde fantasy tarzı rpg ler oynarım AO terimleri bana hayli uzak geldi bu yüzden. Implant'in vücuda takılan bir takım şeyler olduğunu çıkarmıştım ama henüz daha birleştirmeyi başaramadım.

Bir kaç soru daha. NT ve MP nedir? Cluster denenleri anladım shining, bright ve faded. Bunların üzerine konulacak olanlar ise mesela "basic eye implant" mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 13 May 2003 16:05 tarihinde demiş ki:
Bİrde tabi bizim Paticikte hali hazorda yazılı olan kısım var. :)
http://www.paticik.com/ao/syf.php?id=17[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

evet onuda okudum. şunu söylemek lazım AO pek kullanıcı dostu bir oyun değil. mesela bir objenin ne olduğunu anlamak için shift klik yapıyorum gelen yazı daha fazla aklımı karıştırıyor. bir sürü kısaltma, bir sürü terim. oturup ders çalışır gibi çalışmak lazım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

NT: Nano Technician yani bir Prof
MP: Meta-Phisicist gibi birşey gene bir Prof.
Basic implant boş implant yani doldurulmaya hazır implant demek. İlk levellarda bence shoplardaki hazır implantlarla yetin 25 falan olunca daha detaylı implantla uğraşırsın. Hem belki mesleğini beğenmez yeni char açarsan implanta harcadığın vakit yazık olur. Mesleğinin öenmli skillerini biliyorsan Basic shop implant kısmına girip satılan implantlara bak kesin 1 2 tanesi istedigin özelliklere çok yakın vardır.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

Adventurer karakterim. Şu ana kadar pek pişman olmadım bakalım ilerde ne olacak. Implant olayını yavaştan anlıyorum. Çok sağol.

Karşındaki karakterlerinde insan olması gerçekten çok güzel bir hava veriyor oyuna. Geçen gün üzerimde yırtık pırtık elbiseler (daha yeniyiz ya uyduramadık bir şeyler) elimde de silah niyetine kullandığım bir torch var sokaklarda koşturuyorum. birden birinin seslendiğini duydum döndüm arkama. Birisi halime acımış o elindekiyle olmaz git kendine adam gibi bir kılıç al diye elime 100bin krediyi verdi. Valla piyango çıkmış gibi sevindim. Hala dua ediyorum arkasından. :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blackice, 13 May 2003 16:40 tarihinde demiş ki:
Ufak düzeltme: Implant lar shoplarda 125e kadar bulunuyo yüksekleri ise mission veya hunt ile toplamak gerekiyor

Yada Bana sormak vede nadide implant kolleksiyonuma göz atmak gerekiyor (125 üstü için tabi)[hline]---------------------------------------------
RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi 150-200 arasi implant arıyosanız oyunda banada bi /tell atmayi ihmal etmeyin derim herhalde 4-5 canta imp birikti :)

Hatta bu aralıkta imp lazım oldugunda Wine a gidip yerde yatan Ninja cesetlerini ninjalamakta başka bi alternatiftir tabii :D[hline]Blackicer Clan MA-Iceforcer Clan Enforcer-Lilluu Clan Fixer

I'm not a man of too many faces...
The mask I wear is one...

[Bu mesaj Blackice tarafından 13 May 2003 17:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Implant sevgisinin şiddeti iki türlü benim gördüüüm kadarı ile

Birinci grup lvl 50 de hede hodo yapıp ql 110 giymek için canını dişine takanlar.
İkinci grup lvl 200 olupta hala shoptan aldığı hazır implantleri taşıyıp konuyu görmezlikten gelenler ama er geç bu adamlarda imana gelip stat caplerinden bıkıyorlar vede milyonları ödeyip implant sahibi oluyorlar...

Bi ara Ao forumlarında okumuştum adamın birisi eşşek kadar olmuş diyorki bıktım sizin implantlerinizden ne saçma bi iş yapmışsınız diye Funcoma giydiriyordu heh tabi Funcomda konuyu direk es geçti.[hline]---------------------------------------------
RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

implantler oyunun cok onemli bir konusu, kısmı
implantlar biraz kompleks olduklari icin oyuncular arasinda farklari belirliorlar
kasıp lvl 110 da ql 200 implant takarsin, baskasi lvl 110 da hala ql 90 flm giyiyordur aradaki skill farkini ve taktigi esyalari veya kullanabildigi nanolari gorebiliorsunuz
birde usengec olmamak var tabi :p[hline]Rookie Fidel 'Citir' Clyburn - Clan Soldier
Fidel 'Ikae' Clyburn - Clan Enforcer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...