Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meşale Nasıl Yakılır?

Cin Ruhi

Öne çıkan mesajlar

Yılbaşında meşale yakarken elimi yaktım. O yüzden bunu yazıyorum..

Kalabalık yerlerde yakmamanızı tavsiye ederim.
Öncelikle meşalenin üst kapağını açıyorsunuz.
Çakmakla fitili ateşliyorsunuz.
İlk başta biraz patlama olabilir.
Sonra meşaleyi tam kafanızın üstüne değil de hafif çapraz ileri doğru tutuyorsunuz.
Kesinlikle ve kesinlikle meşaleyi sallamıyorsunuz.
Meşale bitince alev alır. Hemen yere atıp ayakkabınızla ezip söndürüyorsunuz.

Ben yılbaşında şöyle bir tongaya düştüm: Sallamamam gerektiğini biliyordum ama meşale bitip alev alınca gayri ihtiyari söndürmek için salladım ve elime ateş parçaları düştü. Hemen silverdin sürdüm sonrasında ama hafif yanık oldu.

Eğer bu anlattıklarımda bir yanlışlık/eksiklik varsa belirtin editliyim hemen.

Sosyal ağlarda paylaş

antalyasporun bi maçında elemanın biri yan tutup yakmıştı
birden alev aldı öndekinin montu deldi geçti hemen kaldırdı ama mont yalan oldu
maç kalabalıgı falan öndeki elemanda çakmadı durumu, meşaleyi yakanda çaktırmadı ben de gördüm bişi demedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

ateşnen oynuyosan yanığını seviceksin.
ben azcık promilliyken poi çevirirken bi iki kere ufak imzalar attım misal kola falan=)
dövme gibi kevlar izi çıkıyo ama sahiplendim sevdim onları da=P

hatta bir güncellemeylen o fail anlarımdan biri eheuehue

yannız fotoda yakalanmışım da çevirirken hiç bozuntuya vermem=P

Sosyal ağlarda paylaş

• 12 yıl sonra ...
Cin Ruhi, 03.01.2011 11:49 tarihinde dedi ki:

Yılbaşında meşale yakarken elimi yaktım. O yüzden bunu yazıyorum..

Kalabalık yerlerde yakmamanızı tavsiye ederim.
Öncelikle meşalenin üst kapağını açıyorsunuz.
Çakmakla fitili ateşliyorsunuz.
İlk başta biraz patlama olabilir.
Sonra meşaleyi tam kafanızın üstüne değil de hafif çapraz ileri doğru tutuyorsunuz.
Kesinlikle ve kesinlikle meşaleyi sallamıyorsunuz.
Meşale bitince alev alır. Hemen yere atıp ayakkabınızla ezip söndürüyorsunuz.

http://www.resimmax.net/wp-content/uploads/2009/06/mesale.jpg

Ben yılbaşında şöyle bir tongaya düştüm: Sallamamam gerektiğini biliyordum ama meşale bitip alev alınca gayri ihtiyari söndürmek için salladım ve elime ateş parçaları düştü. Hemen silverdin sürdüm sonrasında ama hafif yanık oldu.

Eğer bu anlattıklarımda bir yanlışlık/eksiklik varsa belirtin editliyim hemen.

Merhaba, https://www.havaifisekmarketi.com/ web sitesi sahibiyim. Adımlı bir şekilde kısaca nasıl makale yakılır onu açıklayayım;

Meşale yakmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İhtiyaçlarınızı temin edin: Meşale yakmak için bir meşale, ateşleyici (kibrit, çakmak veya ateş çakmağı gibi) ve yakma malzemesi (kağıt, kuru otlar, tutuşturucu madde) gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

2. Güvenli bir alan seçin: Meşaleyi yakmadan önce güvenli bir alan seçmeniz önemlidir. Açık havada, dış mekanlarda veya yanıcı maddelerden uzakta bir yer seçin.

3. Meşaleyi hazırlayın: Meşalenin içindeki yakıcı malzemeleri gözlemleyin ve gerekirse düzenleyin. Yanıcı malzemelerin üzerine bir tutuşturucu madde (kağıt veya tutuşturucu tablet gibi) yerleştirebilirsiniz.

4. Yakıcı malzemeleri ateşleyin: Meşaledeki yakıcı malzemeleri ateşleyiciyle tutuşturun. Eğer kibrit kullanıyorsanız, önce kibriti yakın ve ardından yakıcı malzemelerin üzerine tutarak alevi geçirin. Çakmak veya ateş çakmağı kullanıyorsanız, yakıcı malzemeleri doğrudan ateşe tutun.

5. Alevin yeterli hale gelmesini bekleyin: Yakıcı malzemeler alev aldıktan sonra, meşalenin alevinin istikrarlı bir şekilde yanmasını sağlamak için birkaç saniye bekleyin. Alevin yeterli hale gelmesi için yakıcı malzemelerin tutuşması ve yanıcılığını sürdürmesi gerekmektedir.

6. Güvenli bir şekilde kullanın: Meşaleyi kullanırken dikkatli olun. Ateşin etrafında veya yakınında yanıcı malzemeler olmadığından emin olun. Alevin kontrolünü sağlamak için meşalenin altındaki sapını sıkıca tutun.

7. Meşaleyi söndürün: Meşaleyi söndürmek için alevi tamamen söndürmeniz gerekmektedir. Eğer meşaledeki yakıcı malzemeler bitmişse, meşale otomatik olarak sönecektir. Ancak alevi kontrol etmek ve meşaleyi güvenli bir şekilde söndürmek için yakıcı malzemeleri tamamen tüketene kadar bekleyebilirsiniz. Alevi kontrolsüz bırakmayın ve güvenlik önlemlerine dikkat edin.

Bu adımları takip ederek meşaleyi güvenli bir şekilde yakabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak her zaman güvenlik kurallarına uymak ve yangın güvenliği önlemlerini almak önemlidir.

Ayrıca meşale satın almak isterseniz web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz: https://www.havaifisekmarketi.com/mesale

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...