Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğrenim ve Katkı Kredisi Geri Ödemesi

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

benim 2 kredinin de geri ödemesi by ay başladı. son gün 31 aralık. malum türkiyede diilim, o yüzden bankaya babam gitti 1milyar para yatırdı. elinde kredi numarası ile gitmiş. adam kredi numarası lazım değil onlar silindi tc ile işlem oluyo demiş. tc vermiş babam. adam da babama sizin geri ödeme yapılandırılmamış, ben parayı hesaba yatırıyom ama yapılandırmamışınız yapılandırmanız lazım demiş. babam da nası yani, intenrette tarihleriyle birlikte koskoca ödeme planı var kendi kredi numaramızla ya da tc miz ike girince çıkyo, gayet de yapılı. adam yok demiş.

sitesine bakıyorum bişey yok, telefonlarını buradn arıyorum full meşgul. daha önce geciktirmeden ödeyen varmı aramızda? özel bi işlem bişey gerekiyomu. ne zırvalamış o bankacı annamadım. 1milyarımı naaptı lan o adam ? :O
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

size gelen evrakta ödeme şekli varmış.abi adres değişikliğini bildirmen yasal zorunlulukmuş.sizin biranönce kyk nın kapısına dayanmanız gerekiyormuş.

baban yorulcak biraz abi görüken o

ben şöle bişe buldum:

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/sorulansorular.php#bes

2-KREDİ BORCUM TESPİT EDİLDİKTEN SONRA BANA TEBLİGAT YAPILACAK MI?

Öğrenim ve/veya katkı kredisi alan öğrenciler, kredi alma aşamasında noterde tanzim ve tasdik ettirerek Kuruma verdikleri “Burs/Kredi Taahhüt Senetleri”nde borçlarını tebligat beklemeksizin, normal öğrenim sürelerinin bitiminden itibaren iki yıl sonraki aydan başlayarak, kredi aldıkları sürenin yarısı kadar zamanda aylık taksitler halinde ödeyeceklerini taahhüt etmektedirler. Bu sebeple Kurumumuzun tebligat yükümlülüğü yoktur.

Ancak, borcu tespit edilen tüm öğrencilerin borçları ve ödeme planları Kurumumuzda bulunan adreslerine normal posta yoluyla gönderilmektedir. Gönderilen ödeme planlarının ellerine geçmemesi Kurumumuza hukuki olarak bir sorumluluk getirmemektedir.

Sayfa Başı

3.GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ ÖDEME PLANI ELİME GEÇMEDİ BORÇ VE TAKSİTLERİMİ NEREDEN ÖĞRENECEĞİM?

Borç ve taksitlerinizi Kurumumuzun www.kyk.gov.tr internet adresindeki “Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödeme Bilgileri”nden sorgulamak veya 363 87 70 nolu telefondan Kredi Dairesi Başkanlığı Bilgilendirme Servisini aramak suretiyle öğrenebilirsiniz.

işte ben adresine ödeme planı gelmeyip de borcunun planını kyk nın sitesinden öğrenenlerdenim. olmuyomu şimdi bu şekilde ? :(
Sosyal ağlarda paylaş

Cinslikle ne alakası var abi, insan bi açar, araştırır nasıl oluyormuş diye, sonra gider yatırır parayı.

Benim de 2 ay önce başladı ödemelerim, parayı götürüp bankaya bıraktıktan sonra gelmedi aklıma bunları araştırmak.

Adam 1 milyarı bankaya bırakmış, hiçbişey de öğrenmeden eve dönmüş, şimdi de tutuşmuş paçaları paralara ne oldu diye ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Cassiline said:

Dragonmax said:

Cassiline said:

Hgfhfhf mal.

pardon ?

Neye pardon?

Mal diyorum ben, nereye yatırdığını bilmeden 1 milyarı bankaya bırakıp sonra "Ee paralar nerde?" demişsin ya, ondan.

Krediler pek bi işe yaramamış.

arkadaşım sen kimsin de bana hakaret edebiliyosun.

ayrıca;

4.ÖĞRENİM VE/VEYA KATKI KREDİSİ BORCUMU NE ZAMAN, NASIL VE NEREYE ÖDEYECEĞİM?
a) Normal öğrenim süresini tamamlayan veya kredi almaktan vazgeçen öğrenciler, borçlarını, normal öğrenim sürelerinin bitim tarihinden iki yıl sonraki aydan başlamak üzere,

b) Herhangi bir sebeple, kredisi kesilen veya öğrenim kurumundan atılan okullarını terk eden öğrenciler borçlarını, kredilerinin kesildiği tarihten bir yıl sonraki aydan başlamak üzere,
kredi aldıkları sürenin yarısı kadar zamanda ve üçer aylık taksitler halinde(2006 – 2007 öğretim yılından itibaren kredi alanlar aylık taksitler ) her dönemin son ayının en geç sonuncu iş günü mesai saati bitimine kadar, T.C. Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden adını, soyadını, kredi numarasını ve ödeme miktarını belirtmek suretiyle, tebligat beklemeksizin ödemekle yükümlüdürler. Taksitlerini daha sonraki bir tarihte ödeyenler, zamanında ödememiş sayılırlar.

gayet te tebligata lüzum olmadıını sölüyo ve adresle de alakalı hiçbişey belirtmiyo. ayrıca fazla veya hatalı yatırılan paraların da dekont ibrazı ile geri iade edildiini de belirtiyor.

tanımadıın birine öle annenle babanla konuşur gibi mal demeden önce ban hammerın kaç critliceeni bi hesapla derim sana.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tc no sölüyorsun, yapılandırılmamı$ hesap diyorsun. alıyorlar parayı, netten takip ediyorsun. kavga etmenize ne gerek var. sen de dorup yapmı$sın dragonmax sorun yok. adam tc no'yu yapılandırılmamı$tan girince, ekranda görüyor taksitlerini zaten
said:
TAKİPTEKİ KREDİ BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI

Kurumumuza olan öğrenim ve katkı kredisi borçlarını süresi içerisinde ödemeyenlerin 6183 sayılı Kanun gereğince takibe alınmış borçları 10 Temmuz 2009 gün ve 27284 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5917 sayılı Kanunla yeniden yapılandırılmış olup,bu uygulama 12 Ekim 2009 tarihi itibariyle sona ermiştir.
üstteki alıntıda durumu açıklıyor
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel de bana neden bildiğim şeyleri yazıyosun ki?

Bunları öğrenmeden gidip parayı oraya bırakmanız, sonra da "Lan?!" demenize benim lafım. Bir de mantıksız gelmiş, karşı çıkmış, ona rağmen parayı geri almamış ahahahaha

Ayrıca seni Hollanda'da hostel konusundan tanıyoruz yeterince ahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Cassiline said:

Cinslikle ne alakası var abi, insan bi açar, araştırır nasıl oluyormuş diye, sonra gider yatırır parayı.

Benim de 2 ay önce başladı ödemelerim, parayı götürüp bankaya bıraktıktan sonra gelmedi aklıma bunları araştırmak.

Adam 1 milyarı bankaya bırakmış, hiçbişey de öğrenmeden eve dönmüş, şimdi de tutuşmuş paçaları paralara ne oldu diye ahahaha

Cins olmayan adam oturur insan gibi cevap yazar, mal deyip hakaret etmez. Onu yapacagina gelip zart diye damdan dusercesine mal yazmakta ayri bi mallik tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Skyfire said:

abi tc no sölüyorsun, yapılandırılmamı$ hesap diyorsun. alıyorlar parayı, netten takip ediyorsun. kavga etmenize ne gerek var. sen de dorup yapmı$sın dragonmax sorun yok. adam tc no'yu yapılandırılmamı$tan girince, ekranda görüyor taksitlerini zaten
said:
TAKİPTEKİ KREDİ BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI

Kurumumuza olan öğrenim ve katkı kredisi borçlarını süresi içerisinde ödemeyenlerin 6183 sayılı Kanun gereğince takibe alınmış borçları 10 Temmuz 2009 gün ve 27284 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5917 sayılı Kanunla yeniden yapılandırılmış olup,bu uygulama 12 Ekim 2009 tarihi itibariyle sona ermiştir.
üstteki alıntıda durumu açıklıyor

eyvallah, çünkü bana da sitedeki ödeme planına göre o tarihte kişisel bilgeler kişisel bilgilerini ziraat bankasına verdiinde ödemen sisteme geçiyo dediler. ama o eleman yapılandırılmamış yapılandırın bunu demesine anlam veremedim. sanıyorum yapılandırılmış ödemeler borcu geciken ve takibe alınanların ödemeleri oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...