Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğrenim ve Katkı Kredisi Geri Ödemesi

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Dragonmax said:

o değilde memurlar sitesinden de baktım. milletin bu borçları önce yapılıymış sonra bunnar ödememiş ya da geçiktirmik fln ve borçlar yapılandırması bozulmuş. sonra bunnr afla fln yeniden yapılandırmış vs.

benimde öle bi durumum yok. benm ödeme tarihim zaten aralık 2010. son gün ise 31 aralık 2010. ben tarihinde ödüorum. neden yapılı değil şimdi benm ödemelerim. ayrıca bir sürü forumda benm gibi olan çok var. hepsi bankada borçlarını yapılandırılmamış diye söleyip yatırıyomuş, çünkü ödemeleri yapılandırılmış görünmüomuş. yapılandırılmamış hesapyta bütün ödemeleri görünüomuş ama yapılandırılmış haline ödemeler geçmiomuş ve bi de ödenmio diye fazi işliomuş.

karışık çok anladım dersem yalan sölemiş olurum. alla allah ya neyse. bakıcaz illa bi bilen çıkıcakır.

O faiz işleme durumu max 15 gün sürüyo sonra da faiz siliniyo diye biliyorum, ödemeler sisteme yansıyana kadar göstermelik yani faiz..

İşallah öyledir yani...
Sosyal ağlarda paylaş

mevzuyu öğrendim arkafaşlar. hemen bilgilendirmeyi yapiim.

yapılandırılmış ödeme: geri ödemesi yapmayıp faize sokan, icfralık olan, ödemesini yapan ama geciktiren vs kişiler için geçtiimiz sene bi af çıkmış. bu aftan yararlanarak, fazileri ödemeden borcunu kaldıı yeden ödemeye devam etmek siteyenler, veya herhangibir gecikmesi vs yok ama 3 ayda 1 yerine her ay ufak para ödemek isteyenler yeniden yapılandırma yapıomuş ve borçlarını yapılandırılmış olarak ödüomuş.

benşm gibi, borcunu geciktirmeyen, tarihinde ödeyen ve 3 ay da 1 ödeme yapan kişiler sie KY nın kendilerne belirttiği ödeme planını takip ederk ödeme yapmaları yetrliymiş, bu da yapılandırılmamış ödeme olarak yapılıyomuş zaten.

yani sorun yok. mevzu buymuş, ben doğru yapıomuşum. hepinizi öpüyorum.

bir de, topikten bişey mi eksildi ne ??
Sosyal ağlarda paylaş

nereye sordunuz.

ben ödedim bunları. sitesinden de takip ettim, işte kuruşlarda ödediğim +ya bile geçti hatta.

ama açıp sormadım kimseyi "tamam mı bizim iş hacı!" diye

var mı telefon numarası ya da yeri..

seneler sonra "sizin borcunuz varmış!" demesinler diye tüm dekontlar+fotokopileri (dekont siliniyor ya. ondan her şeyin bi de kopyası var bende) kenarda duruyor gerçi. ama uğraşmak istemem adamlarla
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

nereye sordunuz.

ben ödedim bunları. sitesinden de takip ettim, işte kuruşlarda ödediğim +ya bile geçti hatta.

ama açıp sormadım kimseyi "tamam mı bizim iş hacı!" diye

var mı telefon numarası ya da yeri..

seneler sonra "sizin borcunuz varmış!" demesinler diye tüm dekontlar+fotokopileri (dekont siliniyor ya. ondan her şeyin bi de kopyası var bende) kenarda duruyor gerçi. ama uğraşmak istemem adamlarla

nişanlım ziraat bankasıyla görüşmüş. hoş nişanlım da bankacı ama ziraatte çalışmıyor, ve o da en başta yapılandırmasız ödemenin doğru olduunu sölemişti, ama KYK nın işi bu belli mi olur, değiştiri verir sistemi duymayız bilmeyiz vs.

gidip ziraatle görüşmüş, adamlar yukarda yaptıım açıklamayı yapmışlar.

telefon numarası var ama hiçbişekilde açmıolar. bu arada borcu madem bitirdin hatta artıya çıktın, bence bi gidip KYK ya bitti mi şimdi diye sor :P türkiyeye döndüüm gibi evin orda KYK merkezi var gidip ne ayaksınız dicem. ama ödemeler böle oluyomuş sorun yok. :D

edit: bu arada bazen ulaşabildiin tek bi telefon var: 0312 363 8770. kredi ödeme hakkında sadece bu numardan muhattap bulabiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...

muhaha yatmış sisteme de girmiş mis gibi :D devlette paran galmıyo oglêêêm :D

ben 1 taksit yatırmıştım, adamlar taksitlemeyi daha uzatıp yaymışlar, 2 tanesi birden yatmış olarak görünüyo. kuruşuna kadar hesaplanmış afferim +rep.

beyler bayanlar kredi ödemelerde sorun yok. gidin direk nası yatırıyosanız yatırın her türlü sisteme geçio miss miss :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...