Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Dark Knight Rises (2012)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

aha çok şükür
moncici said:

yok ben occupy wall street olayına da bariz şekilde gönderme yapan ve işgalcileri bane'in ordusu ile özdeşleştiren, tipik 12 eylül sonrası ucuz amerikan milliyetçiliği dolu (ki Ra's Al Ghul da temel olarak radikal islam algısı yaratan bir karakter) böyle fantazmagorik filmlerin fanı olmam.

sendin o 11.00 matinesi love-seat homofobiği dimi?

filmi izleyeli 3 gün falan oldu
öncesinde bu devasa topik'e hiç bakmamıştım
izledikten sonra açtım başladım okumaya
bane'in yarattığı yandanyemiş anarşik dünya'yı çok vasat bir şekilde geri haline döndüren batman'in böyle sistemin adamı şeklinde gösterilmesi başkalarını da rahatsız etmedi mi acaba ne tartışmalar dönmüştür kim bilir diye böyle bir buruk çıktım filmden (ha çizgiroman'ı falan pek bilmem, hep bu muydu batman'in olayı? haberim yok - ama bendeki batman intibası epey karizmatik idi böyle olsun istemezdim)

neyse açtım okudum 2 gün
baktım herkes yok bane kısaydı yok sesi şöyleydi yok o duvar nası tırmanılırdı cartr curt
ulan dedim bu pati gençliği aah ah
derken moncici'nin mesajını gördüm aha dedim
ama o da ortaçağ'daki cadı durumuna düşmüş resmen ahah saldırmışlar adamcağıza

occupy'nin başlama tarihi ile filmin çekim tarihlerini falan karşılaştırmak da çocukluk olmuş
sanki ideolojik olarak önceden varolmayan bir şeymiş gibi davranmışssınız occupy'yi doğuran zemine.

Neyse canınız sağolsun ya. Altyazı dergisi iyi bir eleştri yazar heralde ona bakacağız artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Boy, Batman's costume must be lighter than I expected. While the people sent to "exile" had to step lightly on the ice to make sure it didn't break, Batman walked across the river, poured a gasoline trail, dragged it up the bridge, and even had time to draw his signal with it, alerting his enemies he's returned rather than using the element of surprise to his advantage. Didn't at least the LIGHTING of that gasoline melt the ice a bit for a man loaded with weapons, explosives and heavy armor to fall through? *Sigh* when's Avengers coming to DVD again?[/spoiler

Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Boy, Batman's costume must be lighter than I expected. While the people sent to "exile" had to step lightly on the ice to make sure it didn't break, Batman walked across the river, poured a gasoline trail, dragged it up the bridge, and even had time to draw his signal with it, alerting his enemies he's returned rather than using the element of surprise to his advantage. Didn't at least the LIGHTING of that gasoline melt the ice a bit for a man loaded with weapons, explosives and heavy armor to fall through? *Sigh* when's Avengers coming to DVD again?[/spoiler

Batmanin boydan boya yürümüş olması gerekmiyor orayı, daha önceden oraya bir yere tünemiş olabilir. Kaldı ki köprünün üzerine de sonradan gördüğümüz o simge olayını yapmış olduğuna göre, o yakınlarda bir yerde bekledi. Hala Avengers bu filmden iyi diyen de gitsin izlesin tekrar artık ne diyeyim. Sonunu getiremediğim nadir filmlerden Avengers.

Sosyal ağlarda paylaş

Büyüme sürecinde hangi besinleri aldınız da böyle garip bağlamalar, çıkarımlar yapabilecek hale geldiniz meraklar içerisindeyim.

Occupy Wall street'in illa başlaması gerekmezmiş birbirine benzetmek için... Hangi kafa bu?

Wall Street orası, böyle bir sahne için, öyle bir yer yani. Occupy'ı falan yok bunun. Ha ayrıca orda occupy yapmıyorlar filmde, soygun yapıyorlar. Occupy olayları sonra başka mekanda oluyor, bunu söylemeyi unuttum.

Bu arada adam Batman yahu, hero adam. Gotham'ı koruyor adam. Neyden koruyor? Kötülüklerden. Nükleer bomba ile tehdit edip, orayı burayı patlatan, sevmediğini anında infaz eden bir adam var karşıda, Batman onu durdurunca "sistemin adamı" damgasını mı yiyor? HAHAHAHAHAHAHHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

"Bane budur" derken kastettiğin karakterin şekli mi? Eğer öyleyse filmin uyarlama olduğunun farkında değilsiniz heralde, karakterlerin çizgiromandaki şekilleriyle birebir aynı olması gerekmiyor. Karakteristik özelliklerini yansıttığı sürece sorun yok, ki Bane'in çizgiromandaki özellikleri filmde var.
Sosyal ağlarda paylaş

filmi 2 kere izledim ikisinde de meh çektim ya.Nolan sıkılmış belli izlediğim en zayıf nolan filmiydi.yok 2 şınav çekip bane nin karşısına dikilmeler,altan altan verilen sende mi nolan dedirten amerigan milliyetçiliği sux ve kötü gösterilen komünizm,bane nin zayıf gomunist diyologları (ki her konuşması zayıftı),zayıf yer yer abartı oyunculuk,artık paçasından akan özel efekler,kesilmiş kırpılmış izlenimi uyandıran senaryo,akıl almaz mantık hataları vs.vs.vs...ıhh olmamış.

hele ki bu filmi dark knight ve tabiki joker baba ile karşılaştırıp bu film daha iyi bik bik diyenlere de Allah akıl fikir versin diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...