Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

stephen king'mi dean ray koontz mu

descartes__

Öne çıkan mesajlar

koontz kitabı okumadım hiç
ama king daha iyi olmasa onyüzbinmilyon tane kitabını film yapmazlardı. ya da koontz un da bisürü kitabı film olurdu. ya da olmuştur da ben bilmiyorumdur.

neyse king kraldır. kara kule de tahtı... [hline]Endure. In enduring, grow strong...

[Bu mesaj Grudge tarafından 06 May 2003 22:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İki usta yazarı karşılaştırmak gerçekten zor, şu daha iyi tamam bitti diyemeyiz ama...
D.R. Koontz iyi bir yazar gerçekten hele Watch'u okuduktan sonra sorunlu tiribine girmiştim belirli bir süre, ama ben Stephen King kadar iyi yazar az bilirim, özellikle korku konusunda ölçüyorsak iki yazarı. "It", "Pet Sematary", "The Stand" gibi kitapları yazan hatta fazla ilgilenmemesine rağmen FRP işine de bir el atayım diyip "The Dark Tower" serisini çıkaran bir yazar benim gözümde her zaman kitaplarını sevdiğim herhangi bir korku yazarından daha iyidir. D.R. Koontz da iyi tabii ki ama Stephen King'le yarışamaz bence.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

bence koontz daha iyi ama sanırım sadece benim gözümde King abimede saygım sonsuz ama koontz bambaşka KURBANLAR kitabını okuduğumda etkisinden uzun süre kurtulamadım.koontz abim herzaman olaylara bilimsel bir açıklama getirir.King hiç bir kitabında bu tarz bir açıklama yapmaz.koontz'un kitaplarında atraksiyon daha ilk satırda başlar ama king'de bir hayli uzun sürer olayların başlangıcı.neticede kooontz 1 numara king 2 numaradır benim için
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce de paticik de yazdık bu konuda. Ben tam bir Stephen King hayranıyım. Yani öyle boyutlarda ki bu hayranlık görsem üstüne atlayıp gömleğinden parça filanda yırtabilirim :)

Stephen King i bu alemde tek geçerim ben. Karakule Roland karakteri bir efsane adamın zaten. Bir korku romanında, okuyanlar bilir, Karakule 4. kitapda Roland'ı o zalimlik noktasına getiren olayları işler Stephen King, ( Roland'ın zalimliğini açalım, çocuğu kadar sevdiği bir ufaklığı amacına ters düştüğü için ölüme ter etmesi vs vs ) ve 4. kitapda gözleri dolmayan adam azdır her halde okuduktan sonra. Öyle bir yazar işte Stephen King.

Yaratık daki olayların devamını başka bir isim altında yazmıştı deli herif. Şimdi hatırlayamadım ama piyasada o kitapda vardı ama yazar ismi olarak ne diye geçiyordu hatırlayamadım şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bütün kitapları hasta Stephen King'in ya, ayrıca birisi ilk satırdan atraksiyon var birinde diğeri çok uzun sürüyor demiş de, stephen king romanı bina yapar gibi kat kat yapıyor, sonunda öyle bir raddeye geliyorsun ki kitabın başında olan olaylar bir bakıyorsun seni çok daha derinden etkilemiş. Onu bırakın bilimsel açıklama yapmaz stephen king her şeyi yazarın imajinasyonuna bırakır, şahsen ben film yapılan kitaplarını dandik buluyorum genellikle, yani kitaplar güzel de filmler olmuyor yazdıkları yansıtılamıyor. Mesela Insomnia'yı okumanızı tavsiye ederim, kitabın ilk %40'ı sadece yaşlı bir adamın hayatını ve uykusuzluk problemini anlatıyor ama sonra olaylar gelişince kitabı bırakamıyorsunuz.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arlooax, 07 May 2003 21:01 tarihinde demiş ki:
Richard Bachman olması gerek yanılmıyorsam, fake isimlerinden biri Stephen King'in.

Kitapta The Regulators, ondan eminim.

Richard Bachman olarak da yazdığı The Long Walk'u okumanı tavsiye ederim, bilmiyorsan diye konuyu da yazayım, 100 kişi çok yüklü bir para için yürümeye başlıyor kurallar: 3 kere yavaşlama ikazı alan yada 3 kere duran vuruluyor, yemek sınırlı su istediğin kadar. Herkes ölüp son kalan parayı götürür. Orda katılanların hallerini nasıl anlatmış adam hele bir bitiriş var bence okuyun fake isimle Bachman olarak 4-5 kitap yazmasına rağmen amerikada olay yarattı.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Fılm olarak doyurucu , hmm, türkçe ismini hatırlıyorum, MAHŞER olsa gerek.

Toplam iki DVD, 7 saate yakın bir film ve benim izlediğim en derin işlenmiş filmlerden, kitap yani.

Yapımcı tanınmamış oyunculara az para veririm ama konuyu işlerim demş ve çok başarılı bir yapım.
Sosyal ağlarda paylaş

Mahşer çok güzel bir kitaptı. Konu çok yaratıcı ve hoştu. Ama merak ediyorum Castle Rock'un S K nin hayatında önemli bir yeri var mı.. Bu arada Azrail Koşuyor diye bir kitabı vardı S.K nin. Kitapta bir televizyon yarışması var büyük bir ödülü olan. Sen kaçaksın belirli bir süre kaçarsan büyük bir ödül alıyorsun. İnsanlar seni öldürürüse onlar ödülü alıyorlar. Her gün 1 saatlik bir kaset kaydı yollamalısın. Bir adam kaçarken çok yaratıcı yollar buluyordu atlatmak için insanları falan filan.[hline]A mug of ale, and a fine tale!

Querquobad Quane[SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 07 May 2003 21:24 tarihinde demiş ki:
Mahşer çok güzel bir kitaptı. Konu çok yaratıcı ve hoştu. Ama merak ediyorum Castle Rock'un S K nin hayatında önemli bir yeri var mı.. Bu arada Azrail Koşuyor diye bir kitabı vardı S.K nin. Kitapta bir televizyon yarışması var büyük bir ödülü olan. Sen kaçaksın belirli bir süre kaçarsan büyük bir ödül alıyorsun. İnsanlar seni öldürürüse onlar ödülü alıyorlar. Her gün 1 saatlik bir kaset kaydı yollamalısın. Bir adam kaçarken çok yaratıcı yollar buluyordu atlatmak için insanları falan filan.[hline]A mug of ale, and a fine tale!

Querquobad Quane[SnowLords]

Mahşerin filmi 7 saatten az olamazdı zaten, çünkü kitabını editlemek zorunda kaldılar, bende uncut edition var istanbul içindekilere ödünç verebilirim bir ara, 1500 küsür sayfa kitap ve yani tam bir şaheser... "It" de 1100 sayfaydı ve süper bir kitaptı. Azrail Koşuyor'u da Richard Bachman olarak yazdı Stephen King zaten, arada hepinize orjinal okumanızı tavsiye ederim King kitaplarını, türk çevirmenler tek kelimeyle iğrenç, 1500 sayfalık The Stand'i 300 sayfa yapmışlar, 1100 sayfalık "It"'i 350 sayfa yapmışlar, Nightmares And Dreamscapes 1000 küsür sayfa ve bir sürü hikaye var, resmen hikayelerden seçmiş çevirmen ve 300 sayfalık bir kitap yapmış arada hiç çevirilmeyen hikayeler var inanamadım türkçesini görünce arkadaşımda.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Koontz da sağlam yazar canım. Bir herif daha vardı, onun ismini hatırlamam imkansız ama TR de bir kitabını bulabilmiştim, Stephen kendisi benim veliahtım diyordu herife.

Koontz da süper ama gerçekten, bende okudum bir çok kitabını. Ama benim gönlümün kahramanı Stephen.

Stephen Korkutur.
Stephen İç geçirtir.
Stephen tiksindirir.
Stephen Ağlatır.
Stephen Gülümsetir.

romanlarında...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...