Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversiteli gence araba önerileri

KosPer

Öne çıkan mesajlar

BabacumMostors said:

o değil de öğrenci adamın 40bin lik arabası olur mu?

öğrenci dediğin ikinci el max 25bin lik araba kullanır.. öyle öğrenci olmaz lan

neye göre kime göre, 3 yıldır gece gündüz çalışıyorum 25binlik araba hiç mümkün görünmüyo, 40 yıl çalışıp akbil doldururken bile düşünen adam var.
Sosyal ağlarda paylaş

Opel e dandik diyenler utansın, 5 yıl boyunca 2005 modelini kullandım, şu an 2010 modelini kullanıyorum 1.6 Astra :>
Şu kadar söyleyeyim, bu sınıftaki arabaların çoğuna bindim/kullandım. Yeditepe stickerı olmazsa audi yi, o olmuyorsa Opel i alırım başka hiçbirine de para vermem :> Hoş yeni Opel in içi Audi den de dah agüzel ama onun yeni kasası gelmedi gelsin öyle tartışırız:P
Bu arada konuya cevap verim, hertürlüüüüü mini cooper S, üniversiteye giderken alınacak en mantıklı araba:>
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Demek çocuk o arabayı hakeden biriymiş. Bir de böyle düşünmek lazım hehehe illa ne babalar var demek tek taraflı oluyor :P

O zamanın degeri ile 150k euro luk ne yapmış o ayrı soru. Çok embesil filan olması lazım babası yıldızı kazanınca bi anda şoka girip galeride ilk gördügü arabayı alıp oğluna vermiş filan. 35 yıllık takside girmiş. Mesela olamaz mı? Tabi böyle bir durumda embesillik genlerle geçtigi muhakkak.
Sosyal ağlarda paylaş

KosPer said:

birde şey sorcam.ilk defa araba alıcam doğal olarak.2. el arabalarda çeşitli sorunlar çıkar mı?Yani 0 km araba gibi olmaz zaten ama beni uğraştırır mı servisti bakımdı falan..?

kimden aldığına göre değişir şimdi kimi kullanco vardır (mesela ben) bütün servis bakım faturalarını tamir için verilen teklifleri vs elindde dosyalar arabasına dikkat eder hoş kullanmaz

o zaman sorun olmaz ama tam tersi arabasını hep mahalle ustasına götürür orjinal parça kullanmaz araçta fln onlarda sorun olaiblir..
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

öyle usta bulmak da zor ya.. resmen referanslı adam bulmak lazım
ya abi şimdi bizim araç peugeot 307 a/t.

servise arıza tespitine götürdüm bi kere

dedim ki,
sol sinyal kolunda bi problem var, sola sinyal verip direksiyonu hızlı toplarsan sağa sinyale atıyor.
arka süspansiyonlardan ses geliyor.
bunların fiyatını verin bi de check up ne var ne yok bakın dedim.

1 saat sonra gel dedi. gittim daha bi bok yapmamış ee dedim. tamam öne alıyorum dedi, gitti çağırdı ustayı test sürüşü yaptı egzost flanşında bişey var değişebilir dedi.

sonra adamlar bana
arka 2 süsp. 300tl
sinyal kolunun tüm mekanizması sistem olarak değişecek 600tl
egzoz flanşı 60tl

gibi fiyatlar verdiler. ben o ara farketmedim arabayı cihaza bile bağlamamışlar problem var mı yok mu diye. parasını verdim check up için gittim.

sonra babam ustaya götürmüş, sinyal kolunun bi iki vidasını sıkmış usta sonra utana sıkıla 40 tl almış.

servisin çıkma parça bile taktığını duydum ben bizzat galericiden; o yüzden dediğim gibi servise güvenene kadar usta bulup ona güvenmek lazım bu devirde.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

İsmi lâzım değil Renault servislerinden birisi size kapı falan sağlıyor içerden. Sizin tamir görmüş boyalıyı ise o araca takıyor. Clio kaza yaptığında çıkma parça ararken adamın teklifiydi bu. O yüzden yetkili servis dediğin yer cennetten bir köşe değil.

Bir arkadaş da sormuştu; 0km araç almak daha mı sorunsuz olur diye. Galeriden 0km araçlarını aldıktan sonra sorun yaşayan birçok insan oluyor. Bu biraz şans işi. Sonuçta bunlar seri üretim ürünleri. İlla ki hata payları var. 2inci el araç alırken de ben makyaj görmüş modelleri tercih ediyorum. İlk üretimdeki bazı sorunlar sonradan görülüp iyileştirmeler yapılmış oluyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

miniler hakkında pek bir bilgim yok ama bu mini s bmw nin m i gibi birşey mi oluyor ?

Letsgetthesunshine said:

barnacle said:

cooper = kız arabası

Sen hiç ışıklarda Mini S' in Bmw nin eline verişini görmedin sanırım kalkışta =) ayrıca hiç de kız arabası değil!1!!1 =P

modele bağlı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...