Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call For Duty.. ( DaoC yazarlarına )

Thalion

Öne çıkan mesajlar

Özel forumlara bir göz atın yorumlarınızı yapın.. biraz siteyi güncelliyelim..

Pepelek daoc sitesinde yazılarının yayınlanmasını isteyen arkadaşlar da benimle irtibata geçsinler, neler yazabilecekleri veya hangi konuda yeni gelen arkadaşlara yardımcı olabileceklerini belirtirlerse sevinirim..

Siteyi bir süredir ihmal ettik, biz duruyoruz ama Mythic durmuyor yeni patchler, yenilikler vs. ardı arkasına geliyor.. biraz daha aktif olalım.. birkaç yeni yazı çıkartalım :)

Sitede birkaç class ile ilgili detaylı newbie guide'lar var, eksik olan pekçok class bulunuyor orada şu anda, bu eksik classlar ile ilgili tanıtıcı yazı yazmak isteyenler benimle irtibata geçebilirler..

US de çıkmış olan SI ile ilgili tanıtıcı bir yazı hazırlayacak gönüllü aranmakta.. yakında EU serverlarına da gelecek ve EU da oynıyan türk arkadaşlarımızın pekçoğu IS ile ilgili meraklı bekleyişlerini sürdürmekteler, bu merakı giderirseniz çook sevinirim :)

Midgard ve charları ile ilgili hemen hemen hiç yazımız yok, bu açığı giderecek birileri de gayet hoş olurdu.. Biz şu anda Midgard'ı öğrenmeye çalışıyoruz yeterli bilgimiz olduğu zaman bir yazı hazırlarım classlar ve görevleri ile ilgili olarak fakat biraz zaman alabilir, hali hazırda bu konuda bilgisi olan birileri varsa memnuniyetle hazırlayacağı bir yazıyı siteye koyabilirim :)

Kısacası...

DaoC'a yeni başlamak isteyen arkadaşların aydınlatılması konusunda yardım edebilecek her arkadaşın hazırlıyacağı yazılar memnuniyetle kabul edilir.. Hepimiz birlikte el ele verip DaoC'un TR de daha iyi tanınması ve yeni başlayacakların kafalarında minimum soru işareti ile başlamaları için elimizden geleni yapalım ve pepelek/daoc kısmını doyurucu ve güncel bir yer haline getirelim..

özel mesajlarınızı ve sitenin gelişimi ile ilgili fikir ve yorumlarınızı bekliyorum...

Teşekkürler..[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden [R.I.P]
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

UrZa benim sana attiğim newbie gelmedi galiba Thalion sana atsam bi gözden geçirsen?
Aslında UrZa biraz düzelt dedi ama :)
Ama bak baktım baktım değiştiremedim :D[hline]Rolling, and throwing, consoling
Everything that goes this far
Joking and hoping, revolting
All that shit that's who you are
Hoping, and scolding, revolving
Peel it back, reveal the scar
Loathing, exploding, controlling
This is what you really are
Sosyal ağlarda paylaş

Hasonur yollamışsın özele baktım eklenecekleri vs. yolladım sana tamamladığın zaman yollarsın siteye ekleriz.
Teşekkürler yazın için :)[hline] MCP | MCSE | CCNA
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Hadi beyler, 2 gün oldu hala hiçkimseden bir yanıt yok, biraz ilgi ve alaka istiyoruz lütfen..

Gönüllülere de kapımız açık.. cevaplarınızı bekliyorum..[hline] MCP | MCSE | CCNA
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Valla beyler isterseniz ben yardımcı olabilirim ama anca Albion. Diger Realm'lardan anlamam ama HER TURLU dokumanı size tedarik edebilirim site icin. Ornegin:

Camelot Skill Efficiency Calculation
-----------------------------------------
((your spec level / your lvl) + 1.25) / 2

aha bunun gibi hesaplamalar da dahil her turlu formul falan iste.

Ama benim onerim kimin neler yazabilecğini belirleyip, gorev dagılımı yapmak gibi. Sizce?[hline]Brelenor
Sosyal ağlarda paylaş

Benim öncelikle tamamlamak istediğim class newbie guide'lar..

Şu anda sitede birkaçtanesi mevcut.. eksik olan class'ların tamamlanması öncelikli hedefimiz olursa yeni başlayacaklar için iyi olur sanırım..

Daha teknik spesifik konuları daha sonraya bırakırsak fena olmaz.. Ziraa şu anda site zaten yeni başlayacaklara hitab ediyor, yeni başlayacak olanlar da zaten pekçok terimin ne olduğunu dahi bilmediğinden bu formülleri etkin olarak kullanamazlar..

Benim önceliklerim;

Class Guide'lar
Realm Tanıtımları
Oyun'un alımı ve acc sistemi ile ilgili bilgiler..
Shrouded Isles

Diğer konuları daha sonra halledebiliriz.. öncelikle bunları bi tamamlıyalım.

Birde tabii SS'ler var, onları da güncellememiz gerekmekte.. wastiee ile konuşamadım henüz onunla konuştuktan sonra da SS'lere bir çözüm buluruz artık..[hline] MCP | MCSE | CCNA
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Ok o zaman, ben size albiondaki TUM class'ların newbie guide'larını yazabilirim ama bana en azindan bir ornek genderebilirsen elimden geldigince ona benzeterek yazabilirim. Hasonur benim zaten real'dan arkadasım, olmazsa ondaki ornegi kullanırım. Kısa zamanda tamamlayabilecegimizi sanıyorum.[hline]Odion - Level 50 Wizard
Yored - LEvel 50 Cleric
Brelenor - Level 50 Infiltrator
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ingilizce bilen arkadaslar icin SUPER bir site:
http://www.classesofcamelot.com/

Ozellikle Amerikan serverlari icin guzel bir site:
http://www.camelot-seer.com/handler.cfm?app=&method=news
Camelot Seer'in sol en altinda cok guzel ve faydali bilgiler veren sayfalar var.[hline]Odion - Level 50 Wizard
Yored - LEvel 50 Cleric
Brelenor - Level 50 Infiltrator
Sosyal ağlarda paylaş

Brelenor;
http://www.pepelek.com/daoc/syf.php?id=128

Bu ardeste daha önceden hazırlanmış olan newbie rehberlerinden birisi var, dier rehberler de pepelek/daoc kısmında sol tarafta menüde var onlara uydurarak yazabilirsiniz..

Yazdığınız guide'ları [email protected] adresine yollarsanız gerekli düzeltmeleri yapar sitede yayınlarız..

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..[hline] MCP | MCSE | CCNA
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...