Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi üniversiteyi kazandınız?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
yav said:
Bu arada şu ailesinin işini devam ettirecek şekilde bölüm seçenlere özenmiyor değilim valla8-)

En iyisi bu abi. Geç farkettim biraz ama şu anda gelecek kaygısından tamamen kurtulmuş gibiyim. Lise sondayken hayatta aile mesleğini devam ettirmeyi kabul etmezdim ama insan ergenlikten kurtulup biraz olgunlaşınca, özellikle İstanbul gibi bir yerde üç yıl tek başına yaşamaya çalışınca hayatın gerçekten ne olduğunu anlıyor. İktisatı üçüncü sınıfta bırakmış olsam da rahatım, hem derslerimi saydırıp kolayca bir yandal bitiririm boşa gitmemiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

oha abi yazmasaydın keşke
bilkent'e girdikten sonra ortalamayla burs yükseltme işini araştır mesela
bir de banka kredisi alırsınız ilk seneyi aradan çıkarıp arada çok çalışarak %100 bursu hak edip öyle devam etmek.. rüya gibi

ama stres stres stres, zor iş yani keşke yazmasaymışsın.

Bu arada şu ailesinin işini devam ettirecek şekilde bölüm seçenlere özenmiyor değilim valla8-)

Ben 2 puanla kaçırıp %50 bursluya yerleştim. "Bilkentte ortalamaysa burs alabilmek" öbeğinin kendisi rüya öyle söyleyeyim :P 75le C+ alabildiğiniz not kataloğunu geçtim, 3,5 ortalamayı yapsanız bile örgün öğrenciler arasında belli bir dilime girmiş olmanız gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

lamamama said:

ya ölü yazıcam da yalan çıkarlarsa kendimi aklama şansı verirler mi diye düşünüyorum.

5 yıldır haber alamıyorsan "gaip" sıfatı kazanıyordu bir nevi kayıp olma durumu.

hatta şöyl bir tanımı var "Hukuk dilindeki gaip yapılan araştırmalar sonucunda ikametgahında veya mallarının idaresinde bulunmayan ve nerede olduğu bilinemeyen kişidir "

gaiplik alındıktan 5 yl sonrasında yine herhangi bir emare yoksa kişi ölü sayılır ve hukuki süreç başlar, veraste, ölü kaydı vs.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada özel okulların durumu baya kötü hem tercihlerde oluşan sasistem saçmanmlıüğı hem sırf istanbulda 29 tane özel üniversite olması özel üniversiteleri kötü etkiledi.. hani bir özel üniversitenin 20 küsur kişi aldığı ktisat bölümüne 6 kişinin yerleştirildiğini öğrendim "öeh" çektim

ikinci tercihlerde kontenjanlar havada uçuşacak ehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...