Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bush

Theo

Öne çıkan mesajlar

23 nisan gunu hürriyet gazetesinin eklerinden biri olan
23Nisan Hürriyet Çocukta suan adini hatırlayamadıgım 8 yasında ankaralı bir kızın Atatürk'ten Bush'a mektup adlı bir yazısı vardi bunu bulabilecek olanların okumasını istiyorum bulamayacaklar icin anlatılan kısaca:

Sayın bush ben 83 yıl once ülkeme barısı ve özgür iradeyi getirdim ve bu gunu tüm dunya cocuklarının bir araya gelip dostluklarını gelistirip kutlaması icin bayram ilan ettim ...
Din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm cocukları bir araya getirip barıs tohumları attım ama ya siz barıstan soz edip ırak'ta hic sucu gunahı olmayan cocukları oldurdunuz ve adınızı tarıhe katil olarak yazdırdınız. Belki bombaları aldıgınız paraları, savas ekomonisi diye ayırdıgınız bütceyi dünya cocuklarının gelisimi icin harcarsanız isminizin basındaki katil yavas yavas unutulur bakarsınız belki cocuklar beni sevdikleri kadar sizide sever ...

bu mektup ingilizceye tercume edilip beyaz saraya da yollanmıstır... bilginize[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 27 April 2003 01:23 tarihinde demiş ki:
Ataturk'un boyle seylere alet edilmesini taswip etmiorum sahsen

neden simdi bunun neresi ters onu anlamadim Bush'un yaptıgı yanlış degilmi bunu yazanda iyi bir ornek olarak Atatürk'ü vererek eleştiride bulunmuş
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...