Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lys Topici

Red

Öne çıkan mesajlar

tanışalım bir ara =) 99 gölcük ve 99düzce depremlerinde aile dostlarımızdan ölenler olduğu için inşaata girdim ben.. zati sadece 3tercih yazmıştım.. hepsi inşaat.

ama zaten öle girecekse de girmesin bence. ailede inşaat alakalı işlerle ilgilenen birileri varsa girsin. yoksa ne gerenk var yahu..

mimarlık falan güzel gerçekten. dişçilik de oluyorsa olur. harika iş, getirisi iyi, okul bitmeden önce zaten seni hazırlamış oluyorlar, kesinlikle ve kesinlikle hobilere zaman kalıyor. kendine vakit ayıramayan bir dişçi ile karşılaşmadım henüz..

daha ne...

said:
lan abazaları bırak, niye mühendislik okuyup kendine eziyet etsin.

yani.. dişçilik vs. über.. çok uzun ve sağlıklı ömrüm olacağını bilsem şimdi başlarım dişçilik okumaya..
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

lan abazaları bırak, niye mühendislik okuyup kendine eziyet etsin.
doğru tabi. 3. mühendislik diplomasını almaya koşan bi adam olarak bunu düşünemedim bile.

@dasaa,
iyi de seninki özel durum. yani öyle durumlarda, ya da ailesinde bu sektörde olan insan yoksa seçmezsin inşaatı genelde. öyle tıp gibi falan idealist sektörü değil ki. ya da "kimyayı çok seviyorum en sevdiğimd ers :)))" gibi bir ortamı da yok.

evet ama, dişçilik demeyelim. diş hekimi onlar. lütfen. kızıyolar sopnra.
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:

Benim kuzen 120.000 (yüzyirmibin) inici olmuş yanlış duymadıysam. Mümkün mü bir yerlere girmeyi umabilmesi? TM bu arada.

Esit agirlik adam, ozel okullara girecekse hepsine girer, sabanci ve koc dahil, bilgi gibi okullara da burslu girer, zaten haybeye burs dagitiyor adamlar. Devlette ise sikintili biraz durum.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

abi sıralamalar tutarsızdan kastınız ne ki? ikinci öğretimin birinci öğretimden daha yüksek alması neden bu kadar kafanızı karıştırdı? adam akşam okumak istemiş çalışıyor vs ya da güvenmemiş puanına 2. öğretim yazmış girmiş. sonuçta üste hangi, tercihi yaparsan ona giriyorsun.

ayrıca 26k ile makine müğhendisi olunur pek tabi. ben 34k ile okuyorum birinci öğretimimiz de 33k ile almıştı

ehue, iö'nün örgünden daha yüksek olduğu tek bir bölüm yok ama ülkemizde :')

arkadaşlar hiç gaste okumuyonuz mu yav her yerde manşet attılar ösym kılavuzu hatalı diye dün.

adamlar yeni puan sistemine göre sıralamaları uyarlamaya çalışmışlar ama artık nasıl yaptılarsa tüm puanlar şaşırmış.

yazık valla şimdi 50bininci olup istanbul hukuk okuyabilceğini düşünen biri varsa

veya daha yüksek puanla iö'ye girebilceğini düşünenen sdfjk
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Wisslett said:

lololo dil 1 de 7333 oldum iyimidir kötümüdür bişi diyin lololo...

Ne istediğini bağlı.Çok iç açıcı değil açıkcası ama istanbulda fransız/alman dili ve edb tutabilir sanırım ya da diğer diller.Ankara ispanyolca vs.

hem hem höm ya valla açıkcası farketmiyo ikinciye okuycam maksat muhabbet olsun fransızca mütercim tercümanlık neyin var gibi gibi nasıldır kolaymıdır diilmidir bölüm olarak varmı bi bilgisi olan...
Sosyal ağlarda paylaş

ÖSYM klavuzundaki sıralamalar bariz yalan, yav'a katılıyorum ama bence hatalı olma nedeni farklı.

Kontenjan vs. arttırdıkları, birinci kontenjanı falan ekledikleri için benim teorime göre sittiri boktan bir istatistik formülüyle olası sıralamaları hesaplamışlar.

Diğer yandan da kardeşimle beraber sürekli araştırıyoruz işte, atıyorum İTÜ İşletme Mühendisliği, 2005'te 5000.yi falan alırken 2009'da 8000.yi almış; şu anda da aşağı yukarı 10000.yi alır gibi görünüyor; büyük ihtimalle de adamlar bir trend eğrisi oluşturup belirli kriterlere göre "bu kontenjan 2009'da olsaydı bu sıradaki girerdi" sistemi yapmışlar. Yoksa milyon tane sitedeki sıralarla koca ÖSYM'nin sıralarının farklı olmasının mantıklı başka bir açıklaması gelmiyor aklıma.
Sosyal ağlarda paylaş

2005'im sıralama listesi dijital ortamda var mı? ösym'nin sitesi server too busy veriyor sabahtan beri
deadwoll said:

ÖSYM klavuzundaki sıralamalar bariz yalan, yav'a katılıyorum ama bence hatalı olma nedeni farklı.

Kontenjan vs. arttırdıkları, birinci kontenjanı falan ekledikleri için benim teorime göre sittiri boktan bir istatistik formülüyle olası sıralamaları hesaplamışlar.

Diğer yandan da kardeşimle beraber sürekli araştırıyoruz işte, atıyorum İTÜ İşletme Mühendisliği, 2005'te 5000.yi falan alırken 2009'da 8000.yi almış; şu anda da aşağı yukarı 10000.yi alır gibi görünüyor; büyük ihtimalle de adamlar bir trend eğrisi oluşturup belirli kriterlere göre "bu kontenjan 2009'da olsaydı bu sıradaki girerdi" sistemi yapmışlar. Yoksa milyon tane sitedeki sıralarla koca ÖSYM'nin sıralarının farklı olmasının mantıklı başka bir açıklaması gelmiyor aklıma.
Sosyal ağlarda paylaş

5 sayfayı okumadım
90.000 in altına girmiş arkadaşları tebrik ediyorum şimdiden, %50 bir üniye girmeyi garantilediniz
geriye kalan 45.000 (varsa bakmadım) kesin girmiş görünüyor tercih hataları yapmadılar ise.

benim durumlar rezalet, çıktı alıp gittim dershane rehberlerine, adamlar baktı baktı, sen seneye tekrar hazırlan tekrar gel anca acıkogretim yaparsın dediler... çalışmadım çünkü.

eğer maddi imkanınız var ve istediğiniz bölümü kazanamadıysanız asla üzülmeyin, ben lys sınavlarına mezunlarla dolu bir sınıfta girdim, ne yazıkki bizlerin durumu böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

İTÜ işletme mühendisliğinin sayfasında denk geldim, öyle spesifik bilgi içeren her fakülteye ait bilgiler yoktu yoksa.

Ama artan kontenjanlarla ve özel okulların çılgın burs kampanyalarıyla beraber devlet üniversitelerinin başarı sırası taban değerleri düşüyor her sene en kötü 100 200 kişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trend eğrisi falan çıkarmamışlardır ya, kesin bir formül yaptılar ama o formülde bir karekteri karıştırdılar ve darmadağan oldu bence.

O değil de ne gerek var böyle atraksiyonlara, ver işte geçen seneki puanlarla sıralamaları bak keyfine. Dersaneler uğraşsın yeni sistem ve kontenjanlara göre olabilcek olasılıklara. Hayret bişi aa aaa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...