Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Signs

wanderer

Öne çıkan mesajlar

Evet , bugun vizyona giriyor ve ben tabiiki 21.30 seansina yer ayirttim!
Fragmanlarda guzel gibiydi , bir de uzayli muzayi gibi ilgimi ceken naneler olunca damladim bende.
Gerci vizyona bugun giriyor ama izleyen vardir sanirim ama olsun ben aciyim topici.
Evet arkadaslar yorumlari alalim yavas yavaaas...[hline]Black Wind always follows
Where my black horse rides.
Fire's in my soul
Steel is on my side!

Sosyal ağlarda paylaş

Bende fragmanini aldanip gittim ama heyecan yerine, bol diyaloglu uzaylilarla alakasi olmasi gerekn bir isme sahiken agirligi baska yöne veren bi film, tarlalardaki isaretlerle pek ilgisi yok filmden cok bisey umarak gitme, seyrettigim en kötü mel gibson filmiydi, ki hayrani olmama ragmen bu adamin filmlerine[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

bence de çok güzeldi:)

ama baya gerilimliydi son sahneler canımı sıktı :p öleceksen öl kardeşim yani uzatmanın anlamı ne :)

o doğum günü partisindeki uzaylı manyaktı gerçekten..[hline]Where have you gone Master Windu?
There is no Emotion, there is Peace.
There is no Ignorance, there is Knowledge.
There is no Passion, there is Serenity.
There is no Chaos, there is Harmony.
There is no Death, there is the Force.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 18 Ekim 2002 21:39 tarihinde demiş ki:
o doğum günü partisindeki uzaylı manyaktı gerçekten..

ben hala bu sahnenin etkisi altındayım .. we o sahnede uzaylının duruşu sanırım çok çok uzun bi süre aklımadan silinmeyecek (kötü bi durum baya) ehehaha

acaip etkilenmiş durumdayım filmden .. çok hoşuma gitti manyak eylendim aşmış bi film
ilk yarı 40 dakika sürdü we panik oldum birden ikinci yarı da böle sürerse 80 dakkada çıkarız ne demek yaa falan derkene allahtan yanıldım .. yine de baya söwdüm yane
daa önce izlediğim hiçbi gerilim filminde böle yalın we korkutucu ötesi bi atmosferi bulduğumu zannetmiyorum.
bi sitede laf wardı bugün yorumları okurken gördüm
alfred hitchcock amcam demiş:gördüğünüz şeyden çok görmediğiniz şeyden korkarsınız.
aha bu film de tam bu tema
herkese tawsiyedir

yannıs o kadar sürükleyici ki hikaye (xxx i beğenen arkadaşlar ---> aksiyon arayanlar, sizlere hitap etmiyorum :) ) filmin iyi olan sonundan hiç memnun kalmadım .. hayır hayır bu film bitmemeliydi :PP

son olarak belki abartı olduğunu düşüneceksiniz ama izlediğim en iyi filmlerden biriydi ..
artık fawori yönetmenlerimin arsında david fincher, christopher nolan, darren aranofovsky den sora shyamalayan da girdi (6th sense le girememişti)[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset

[Bu mesaj jankis tarafından 18 Ekim 2002 21:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Süper bir filmdi
Film notları
1-uzaylılar delikanlı adamlar (erkeğin malı açıktadır misali) çıplak takılıyorlar
2-Dünyaya hemen uyum sağladılar(doum günü olayı)damsız girilmez mantığını hemen öğrendiler ve uydular
3-Bir tükürüklük canları var malasef..
4-Her Mel Gibson'ın karateri müslüman olsaydı uzaylılar gelmezdi(apo mantığı)[hline]BJK BJK BJK
Sosyal ağlarda paylaş

film kötü değildi yani aslında ortalamaydı kanımca, ama ben çok daha fazla gerilim umduğum için tam beklentilerimi karşılamadı genede güzel bir kurgu ve akıllıca ilerleyen bir senaryo var yani adamlar tadı kararında bir film olsun kastırmayalım izleyenleri demişler iyi de olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

ben de gittim bugün de, şahsen acıdım verdigim paraya..
hiç begenmedim işin acıkcası, biraz da böle olacagını bile bile gittim diyebilirim.[hline]Theory is when one knows everything but nothing works.
Practice is when everything works but nobody knows why.
In our lab, we combine both of them in a successful way: nothing works and nobody knows why.
Sosyal ağlarda paylaş

nesini begendiniz ki bu filmin anlamadım walla. ozellikle erkek cocuk rolundeki arkadas bi iyilik yapıp baska bi filmde oynamasın. evde tek basına filmlerinde oynayan cocugun kardeşidir büyük ihtimal ona çok benziyor tipi. çok kötü idi.

bu arada filmin ismi signs ve fragmanlarında hep uzaylı yaratık istila koonu ediliyor, film alakasız bişi cıkıyor. bence bir başka mel gibsoni zengin etme filmlerinden biri, 2 ünlü oyuncu war iyi hasılat yapar para gelir baska bi film yapılır. klasik hollywood filmi idi işte.

film çok kötü illa sinemaya gitmek zorunda degilseniz gitmeyin derim.

***spoiler*** gitmeyenler okumasın aşagıdaki kısmı***
yahu uzaylı bi yaratık olsanız ve bildigimiz su vucudunuzda asit tesiri yapıyorsa saldıracanız son gezegen dünya olmalı. 3/4ü su bu gezegenin, sozde yemeyi dusundugunuz insanlarında %80ini mi 60sımı ne sudan olusuyor. yagmurt yagıyor, nem oluyor, sabahları don var çig var havada sis var. su vucudunuza asit etkisi yapıyorsa dünyaya saldırırmısınız yaf hemide cıbıldak olarak. o kadar teknoloji yapmıssın uzay gemisi olsun görünmezlik olsun bi elbise üretememişsin yuh olsun yani.
*******spoiler sonu** imzamı okuyabilirsiniz***

bu film icinde verdigim parayı geri istiyorum. bi daha once kazaadan cekip izliyecem sonra sinemaya gidicem bu kacıncı yaf.[hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

kedinin dediklerine aynen katılıyorum walla.

"signs" ile filmin uzaktan yakından alakası yoktu nerdeyse. neymiş işte karısı ölünce inancını yitiren bi peder, ancak karısının ölürken söledikleriyle kurtulan oglu,,ve adamın yeniden inanması vs vs..

yani sırf oyuncularla milleti çekeriz hesabı dandirik bi senaryo. alpaçinonun bi filmi olması lazımdı. "simone" die ona gideymişiz..(o da bu hafta girmiş)

bu arada bu filme gitmemiş olanlar gitmesin:)
sokaktaki adama verin daha iidr walla..
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben begendim , amacim biraz gerilmekti o da oldu zaten.senaryoda yok mu mantiksizliklar , var.Tonla hemde.
Ama ben eglendim , paramida helal ettim valla ;)

***gitmeyenler bakmasin***
bu arada uzaylilarda bi silah bile yok ne is yahu
sen tut nerden gel bi tane plasma rifle olmasin iyimi? ehhe[hline]Black Wind always follows
Where my black horse rides.
Fire's in my soul
Steel is on my side!

Sosyal ağlarda paylaş

wanderer

***spoiler***

uzaylılar silah kullanmıyormuş çünkü silahları o kadar güçlüymüş ki tüm dünyadaki ürünlere zarar verebilirmiş. o yüzden hand-to-hand combat'i tercih ediolarmış ki pençe saldırısının yanında her turn 1d6 poison dmg verebiliolar eheh :)

**spoiler sonu***

bence biraz daha action sahnesi olsa iyi olurdu..[hline]Where have you gone Master Windu?
There is no Emotion, there is Peace.
There is no Ignorance, there is Knowledge.
There is no Passion, there is Serenity.
There is no Chaos, there is Harmony.
There is no Death, there is the Force.
Sosyal ağlarda paylaş

kedi o çocuğun ismine ben de credits lerde baktım culkin soyad bizim home alone daki tipin kardeşidir de bence öle sırıtmıyodu .. gayet başarılı yaptı rolünü köpeği öldürdükten soraki rolü vs. baya inandırıcıydı
ben beendim kısacası

film ile ilgili olumsuz görüşlerinize ne yazık ki saygı duymak durumunda olsam da :) ben çok sewdim kardeşim filmi .. kesin gidin paranızın son kuruşuna kadar deyeceğini düşünüyorum

ayrıca fragmanlarda 8 mile ı gördüm eminem in
rulez bişiy adam çok yetenekli[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset
Sosyal ağlarda paylaş

-this water is contaminated
-you don't even know the meaning of it

kızın suya karşı olan takıntısı uzaylılarla arasındaki bağdan falan mı geliyo .. tamam önsezisi güçlü ileride olacak bi anı rüyasında da gördü hatta abisinin ölüme yaklaşçağını da sezdi de su ne iş çakamadım ben =)
ama kız çok tatlıydı şirin ötesi şey ya[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de...
Yalnız çocuk o kadar kötü değildi bence.

******spoiler*** gitmeyenler okumasın aşagıdaki kısmı***

Bir de şu var; ben tüm kanıtlara rağmen inatla heriflerin amacının istila/savaş olmadığı kanısındayım; yani dediğin gibi olayın hiçbir mantığı yok. Bu yüzden bu ziyareti "örnek toplama" gibi bir amaca bağlıyorum. Insanların aşırı tepki gösterip saldırgan tutum içerisine girmeleri dolayısıyla da kobaylarını alıp iletişime geçmeden basıp gidiyorlar vs... gibi yani. Dikkate ettiyseniz direk saldırganlık yok film boyunca uzayılarda.

said:
karakedi, 19 Ekim 2002 04:31 tarihinde demiş ki:
nesini begendiniz ki bu filmin anlamadım walla...
Sosyal ağlarda paylaş

** spoiler dicem de hiç bi etkisi olmıcak bütün thread spoilerlarla dolu buraya kadar okuyan artık zaten gitmez filme **

nefr, filmde bariz bi şekilde uzaylıların dünyaya insanları sömürmek için geldikleri söyleniyo, insan onlar için bi çeşit kaynak güya. bi de karakedi niye 3/4 ü su olan dünyaya geliolar demiş, sonuçta insanlar da kaynakları sömürebilmek için tehlikeli yerlere girip çıkabiliyolar. atıyorum insanların ruhlarına sahip olabilmek için bu tehlikeyi gözel alıyolar

kişisel kanaat: böle olacaını bilseydim aklımın ucundan bile geçirmezdim bu filme gitmeyi
tek iyi yanı bikaç komik sahne olmasıydı
film ne geriyo, ne heyecanlandırıyo, anafikir çok basit

dandik korku filmleri gibi *zınk* diye çıkan şeyler sektiriyo insanları yerlerinden anca[hline]a.k.a
necroCannibal
ud49
Sosyal ağlarda paylaş

***spoilerın cıvığı çıktı, okuma filme gitmediysen sen de inatla arkadaşım bu topii artık*** =P

Ya iyi de, o açıklama da sonuçta istila/dünyanın sonu/kıyamet günü/galaksiler savaşı hedehödö tadındaki panik açıklamalrından biriydi, bir anlamı yok ki. Kedi'nin dediği doğru; bünye zaten sudan ibaret bizde, neyimizi yiicekler =]

Hem amaç yemek olsa niye sadece insan da kedi kuş ayı değil? Hadi bunlar takıntılı, illa yiicekler bizi, methini duymuşlar diyelim, o zaman nie insanlar kuzu kuzu "buyur abi benden başla" diyip gelmeyince hemen toplanıp gidiyorlar? Sıraya mı girmesini bekliyorlardı acaba insanların akşam yemeği için? Bırakın savaşı çatışma bile olmadı; kullanılan en ciddi silah beyzbol sopası =P

Israrlıyım, senaryonun mantığı şu olmalı; iletişim kurma zahmetine katlanmaya değmeyecek ancak uzun vadede umut vaadeden ilkel bir yaşam formu üzerinde, doğal ortamını mümkün olduğunca zedelemeden bilimsel deneyler yapmak isteyen ileri bir uygarlığın dünyayı ziyareti ve bunun ilkellerde yarattığı panik...
Sosyal ağlarda paylaş

çok etkileyici sahneler wardı (we bıçak olayı da bunlardan biriydi .. doğumgünü partisinde çocuğun garajda garajda diye bağırıp uzaylının ordaki duruşu da hala aklımdan silinmiyo)

ayrıca vcd ile sinemanın aynı etkiyi bıraktığını sanmıyorum ..
yani film sırasında çok gerildim we izlerken aşırı hoşuma gitti .. iyi wakit geçirdim ama o sırada düşündüm ben bunu vcd de izlesem nolur diye
heralde uyur kalırdım (filme taş yoktur .. vcd-sinema farkını sölemek istedim sadece :))[hline]Tanrı'yı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...