Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En son okuduğunuz kitap

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

spacer.png

1983'te yazılmış. Harika bir psikoloji kitabı. Benim gibi depresif bünyeler için yazılmış resmen. Sırayla hepsini anlatıyor. Dili ağır değil ama tabii okurken bir ders kitabı okuyormuş gibi hissettirdiği için biraz yavaş ilerliyorum bir de sindirerek, düşünerek okumaya çalışıyorum. Kaygılardan, yalnızlığa, aile, kişinin özsaygısı, kendini değersiz görmesi vs. hemen hemen her türlü psikolojik sorunu çok güzel anlatıyor. Evet ve okurken ulan burada benden bahsetmiş diye diye gidiyor. 

spacer.png

Bu da çok uzun zamandır kitaplığımda duruyordu. Kişisel gelişim-polisiye roman şeklinde. Bitirmek üzereyim ve çok hoşuma gitti. Sigara içmiyorum ama sigarayı bile bıraktırabilir ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Clive barker- kan kitapları serisi(3 kitap)

Şiddetle tavsiye edeceğim kitap serisi.Basımı maalesef artık yok.sahaflarda falan denk getirirseniz yapıştırın hemen.cep kitabı formatında 3 kitap.bir kitabı bir günde bitirmeniz çok kolay akıcı.içinde ilk hikayeye az da olsa bağıntılı hikayelerden olusuyor.kendi aralarında bağımsızlar ama.(spoiler vermeyeyim).gore ve cinsellik seviyesi baya baya yüksek stephen king yanında peri masalı kalır öyle söyleyim.

Sosyal ağlarda paylaş

0000000231733-1.jpg

Lord of the Flies, William Golding

Daha önce okumuştum ama yazmayı unutmuşum. Edebi olarak çok harika muhteşem bir roman değil. Yer yer çok güzel doğa tasvirleri var. Bunun dışında pek bir olayı yok. Kitabı güzel yapan şey, yazarın kitapta yaptığı gerçek hayata göndermeleri okuyucunun kitabın sayfalarında ilerlerken düşünmek zorunda oluşu. İnsanın doğasına, savaşa, politikaya, topluma ince ince yapılan göndermeleri acı bir gülümsemeyle seyrediyor insan ister istemez.

https://www.goodreads.com/book/show/7624.Lord_of_the_Flies

Sosyal ağlarda paylaş

Stanislaw LEM-Yenilmez

İçinde hem gerilim hem gizem hem keşif hem de ağır bilimkurgu bulacağınız harika bir kitap.bilimkurgu tarafı,kitap 1963 de yazılmış olmasına rağmen kitapdaki bir çok konuyu ve/veya teknolojik aleti yeni jenerasyon bilimkurgu filmlerinde görmeye başlamışız da haberimiz yokmuş öyle söyliyim.şiddetle tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

Shirley Jackson-biz hep şatoda yaşadık

Daha ilk sayfalarında anlamlandıramadığınız tekinsiz,huzursuz rahatsız edici birşeyler olduğunu anlıyorsunuz.Kitap bu konuda gayet başarılı.esas olayı satır aralarından öğrendiğiniz için dikkatli okumak şart.sürükleyici akıcı bu da tavsiye.

Birde bu yaşıma kadar nasıl sandman okumamışım hayret(tamam vurmayın) okumayan varsa şayet hala çok şey kaçırıyor.

Frostbite tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

stormlight archive'ı okudum. üçleme sanıyordum, 3. kitabın 90%'ına gelince burdan toparlayamaz deyip baktım 5+5'lemeymiş, ortada kaldım. Güzel olmuş seviyorum zaten bu türü. abinin youtube da bi yerde verdiği derslerin videoları falan da var, eğlenceli onlarda

DogMeat'ın paylaştığı Anthony Bourdain'in kitabını okuyorum şimdi. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.02.2020 at 03:23, Raze dedi ki:

stormlight archive'ı okudum. üçleme sanıyordum, 3. kitabın 90%'ına gelince burdan toparlayamaz deyip baktım 5+5'lemeymiş, ortada kaldım. Güzel olmuş seviyorum zaten bu türü. abinin youtube da bi yerde verdiği derslerin videoları falan da var, eğlenceli onlarda

DogMeat'ın paylaştığı Anthony Bourdain'in kitabını okuyorum şimdi. 

Stormlighin 3. sundeyim ben de %60 i bitti kitabin. Cok heyecanli gidiyor! 4. kitabi bitirdi yeni, Kasim 17, 2020 de geliyor! Rythm of war

Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

John saul- şeytanın labirenti

Okumayın direk söylüyorum okumayın.konusu monusu yok.müslülerin papazların içine kadar girip şeytan çıkarmaca/yönlendirmece oynadığı bir kitap.kitap 400 küsür sayfa 300 sayfa girişmi olur?bir kitap nasıl yazılmamalının somut örneği.kısaca okumayın lan!

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcRuApFYrryXppEjzrd34bh

Blindsight’ın devamı. Hala okumadıysanız mutlaka gidip Blindsight’ı okuyun. Echopraxia onun kadar iyi olamasa da gayet sağlam bir kitap. Theseus görevi sırasında/sonrasında dünyada olanlara daha yakından tanık oluyoruz, yine uzay yolculuğu var bu arada. 

blindsight: 5/5

echopraxia: 4/5

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
On 09.02.2021 at 14:02, neutrino dedi ki:

images?q=tbn:ANd9GcRuApFYrryXppEjzrd34bh

Blindsight’ın devamı. Hala okumadıysanız mutlaka gidip Blindsight’ı okuyun. Echopraxia onun kadar iyi olamasa da gayet sağlam bir kitap. Theseus görevi sırasında/sonrasında dünyada olanlara daha yakından tanık oluyoruz, yine uzay yolculuğu var bu arada. 

blindsight: 5/5

echopraxia: 4/5

Körbakış adı ile çok bilinmedik bir yayınevi tarafından türkçe ye kazandırıldı.kazandırıldı da devamını basmayacak galiba sadece körbakış tek basına okunurmu?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Rewendor dedi ki:

Evil Plans - Having fun on your way to world domination / Hugh MacLeod

Okuması keyifli ve rahat, genel olarak "cubicle'ınızdan çıkıp sevdiğiniz işi yapın" temalı beyaz yaka kafalama kitabı.

The acclaimed author of Ignore Everybody is back with more irreverent wisdom, wit, and original cartoons.

"It has never been easier to make a great living doing what you love. But to make it happen, first you need an EVIL PLAN. Everybody needs to get away from lousy bosses, from boring, dead-end jobs that they hate, and ACTUALLY start doing something they love, something that matters. Life is short." -Hugh MacLeod

Freud once said that in order to be truly happy people need two things: the capacity to work and the capacity to love. Evil Plans is about being able to do both at the same time. The sometimes unfortunate side effect is that others will hate you for it. MacLeod's insights are brash, wise, and often funny.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...