Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En son okuduğunuz kitap

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Felsefeye Giris - Ahmet Arslan

Ilgimi akademik duzeye cikartmaya niyetlendim son zamanlarda, bugune kadar bayagi karman corman okuyordum o an aklima ne geldiyse. Okuduklarimi birlestirip dusuncelerimi toparlamak acisindan basa donup not cikartarak calismak bayagi iyi oldu.

Ahmet hoca zaten kendisini kanitlamis bir akademisyen ve dili bayagi akici. Ders kitabi olarak planlanmis bir kitabi oturup bastan sona 3 4 gunde okuttu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mistborn 6 yi da bitirdim. 7. si yazilmakta sanirim.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51Pm5GHraRL.jpg

Yazarin (Brandon Sanderson) kendi onerisi uzerine, bu seriyi bitirip de baslamak istedim ara kitaba ve hemen ardindan Mistborn 3.5 u okudum. Her seferinde, daha guzelini yazamaz bu adam derken, "ve iste yazdi" oluyorum. Bir sure ara vericem Brandon Sandersan'a ama. Sonra Stormlight Archieve 2 ile devam ederim.

https://img1.od-cdn.com/ImageType-400/2390-1/C09/C5F/2F/%7BC09C5F2F-0867-4161-92BF-CBFE5D4FBE54%7DImg400.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
neutrino said:

https://images.gr-assets.com/books/1348987396l/12158480.jpg

eh... sunduklari fikir icin bolca ornek veriyorlar ama o fikir cok temele inemiyor. bazi noktalar boslukta kaliyor. bir de ayni seyleri tekrar tekrar soyledigi cok yer var, sikilmak cok kolay.

bunun daha bi doyurucu icin tavsiye verebilecek olan var mi?

okuyalim, kulturlenelim. sci-fi, thriller falan okumak cok istemiyorum dogrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Canavarın çagrısı-patrick ness

Kolay okunuyor akıcı ama tam bir dram kitabı özellikle kanserden bir yakınınızı kaybettiyseniz okumaya baslamak için iki kere düşünün.ben okurken annemin son 6 ayını sanki kameraya almışlarda kitap yapmışlar gibi geldi.

fiction di mi bu? reviewlara baktim 12-17 yas icin denmis, okunur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

araştırma kitabı değil mi bunlar
"akmasını" beklemek biraz fazla şey istemek oluyor

stem'deki insanlar şu tarz kitap yazanların 100de 1 edebi yeteneğine sahip olsa keşke, azcık readable olsa textbooklar yeter.
herşeyi geçtim, notasyonu becerebilseler bile dünya çok güzel bir yere gelicek

ama yok havadan formülü yazalım tüm yunan alfabesini de kullanalım ki kimse bişi anlamasın, çok matah bişi yapiyoruz zannetsinler kafasındalar maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

stem'deki insanlar şu tarz kitap yazanların 100de 1 edebi yeteneğine sahip olsa keşke, azcık readable olsa textbooklar yeter.
herşeyi geçtim, notasyonu becerebilseler bile dünya çok güzel bir yere gelicek
.

aynen katiliyorum! bir de sen STEM deki kitablari diyince bir durdum, bu kitaplari dusundum sonra ve evet bayagi akiyormus :)
Sosyal ağlarda paylaş

Anansi Çocukları-Neil Gaiman

Kitap karayip mitlerinde geçen Anansi adlı lesser tanrının nispeten daha normal olan 2 çocuğunun(oğlunun) macerasını anlatıyor.
Kitap yanilmiyorsam Amerikan Tanrılarının devamı yada bir şekilde bağlantılı.Tim burton filmleri tadinda eğlencelik bence hicbir iddasi bulunmayan cıtır çerezlik bir kitap
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...