Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shogun Total War 2

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Shogun 2 mi almak daha mantıklı yoksa fall of the samurayı mı ? FOTS dlc değil anladığım kadarıyla ayrı bir oyun ? Peki nasıl oluyor her klan tüfek top üretebiliyor mu ? Yoksa iki tarafdan birin mi seçip oynuyoruz ? Yani gelenkçi ordu (kılıç,ok) ve modern ordu (tüfenk top)

Nedir olayı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Fall of the samurayı kutulu aldım steamden indirme olmasın diye, cd yi koydum keyi girdim steamde aktif oldu cd lerden yükleme yaptıi şimdide 14.9 GB birşeyler inidiryor. Mağazalar kısmında hemde shogun 2 ye hemde fall of the samurai ye sahipsiniz diyor.

Nedir olay ?
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Fall of the samurayı kutulu aldım steamden indirme olmasın diye, cd yi koydum keyi girdim steamde aktif oldu cd lerden yükleme yaptıi şimdide 14.9 GB birşeyler inidiryor. Mağazalar kısmında hemde shogun 2 ye hemde fall of the samurai ye sahipsiniz diyor.

Nedir olay ?

indirmekten baska caren yok.

http://forums.totalwar.com/showthread.php/60412-Shogun-2-FotS-12gb-download-when-installing-from-disc-issue?s=ae6ee79db871fa8cb753c87781f9fa03

buyuk olasilikla sorun gecen sene steam in ingame arayuz degisikligi sonucu butun oyunlari farkli bir file yapisina convert etmesine dayaniyor. tahminimce dvd lerde hala eski dosya sistemli hali duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İndirdim zaten :), sağol yinede.

Rome 2 adama olana kadar arada bir shogun 2 ile gazımı atayım diye aldım, top ları kullanmak çok keyifliymiş :), easy oynuyorum 4 proviencım var adadayım. Gemiye atlayıp lootluyorum şehirleri sonra geri dönüyorum çok güzelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Gemilerle ticaret rotalarını lootlamak, ajan yollayıp düşmanın şehirlerini isyana kaybetmesini sağlamak ve şehrini geri almak için gelen ordunun komutanına suikast düzenlemek falan da bayağı zevkli.

Bütün klanların kutuplaşması ve haritada iki büyük takım oluşmasından ziyade isyanlarla vs. her klanı kendi toprakları için isyancılarla mücadele edecek şekilde bırakmak oyunu bayağı eğlenceli yapıyor. Düşmanların diplerinde daha önceden yok ettikleri klanı vassallık statüsünde tekrar kurdurtmakta çok tatmin edici :F
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

İndirdim zaten :), sağol yinede.

Rome 2 adama olana kadar arada bir shogun 2 ile gazımı atayım diye aldım, top ları kullanmak çok keyifliymiş :), easy oynuyorum 4 proviencım var adadayım. Gemiye atlayıp lootluyorum şehirleri sonra geri dönüyorum çok güzelmiş.

rome 2 adam olana kadar medieval 2/empire ikilisine donecegım bende. shogun u hic sevmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Etw-Ntw-Rome II, deli gibi oynadım bu zamana kadar. Japonları sevmedigim için hiç shogun serisine elleşmedim ancak korsan olarak geçen hafta shogun nasılmış diyerek torrentten indirdim, oyun tam istedigim gibi çıkmasın mı? okçu sevdalısı oldugum için hayran kaldım, Chosokabe klanı ucuz ve kaliteli birimler için yaratılmış, aman tanrım diyerek oyunu satın aldım ve bu zamana kadar keşke daha önce alsaymısım diyorum, dlc sini alacagım ancak makinalı tüfekler vs. hoşuma gitmedi, zaten etw-ntw serisinde doydum tüfeklere az okcularımla hasret gidereyim
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...

simdi bir trade route u koruyan bir kac grup gemilerin olacak zaten birde burdan surekli senin limana gidip gelen kirik gemileri tasiyan, yeni gemi getiren bir support gemileri grubu gerek,

ayrica gemilerin auralari birbirini/yandakini kapsamasi lazim cok ayri ayri durmayacaklar o yuzden haritada. birde trade route a karada yakin bolgeleri ya alman/isyan cikarman yada limanlarini bloklaman gerek ki gemi sayisi azalsin gitgide.

Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiye icin tesekkurler. 

Zor ismis bu, ben bi puf noktasi vardir saniyordum. Baya baya adamin kafasini sokacak acik birakmamak gerekiyor yani, ama AI de ozellikle buna oynuyor. Bir suru gemi gonderiyor, bir tanesi upuzun ticaret yolunun bir yerine kafayi sokuveriyor. Soktugu anda da hop "trade route raided", gg income.

Oyunun bu kismi olmamis sanki; bir kere trade nodelarin hepsi batida, Date falan gariban oluyor bu durumda. Hem ticaret yapmadan para kazanilmiyor, hem de cotton ve incense gibi kaynaklar sadece bu nodelarda var ve de asiri gerekliler. Haritada sagda solda olsalarmis en azindan. Ben anlamadim niye boyle elzem ve elde etmesi zor kilmislar kaynaklari.

Sosyal ağlarda paylaş

Onu hic denemedim. Stratejik kaynaklar konusunda da bir faydasi var mi? Yoksa hala gidip o nodelara cokmek gerekiyor mu?

Zaten cokmus biriyle ticaret yapilsa ise yarar mi bilmiyorum, ama oyle olsa dahi 1)Ticaret yolu bu sefer hem onun hem benim dusmanlarimca yagmalanir 2)Adamlar ileride dusman olur ticareti keser.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki asimetrik trade node mevzusunun sebebi, tarihsel olarak Japonya'nin ticaret konusundaki gudikligi. Adamlar surekli kapanip anca korsanliga veya isgale cikmislar, Portekizliler falan gelip zar zor tek bir port'tan butun ulkeyle ticaret yapmaya baslamis, sonra da kafalarina US of A inmis zaten literally "Gunboat Diplomacy" ile.

Tarihsel olarak ticaret yaptiklari bolge, ulkenin batisi olmus hep. Oyunda da hepsini oraya yigmislar o yuzden.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...