Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

laptop tavsiyesi

tunca

Öne çıkan mesajlar

fiyat olarak 3000 TL ye kadar çıkabilecek oyun ağırlıklı kullanacağım güzel bir laptop alacağım
Önem verdiğim noktalar:
1.tabi ki performans. güzel bir ekran kartı/işlemci/ram kombosu şart
2.ısınma probleminin minimum olması
3.yurtiçi'nden sipariş verilebilmesi. yurtdışından sipariş edip gümrüktür kargodur uğraşmak istemiyorum.
3.belleğin en az 500gb olması
4.boyutu önemli değil hafif/küçük olmasına önem vermiyorum.
5.ekran'ın kaliteli olması.

teşekkürler şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

bence oyun için laptop alma.aynı fiyata canavar gibi pc alırsın.birde oyun laptoplarında ısınma sorunu çok oluyor sürekli sorun çıkarma riskleri var.ha çok geziyorum felan diyorsan monster laptop lar var onlara bak bi istersen.birde türkiyede satılıyormu bilmiyorum ama dell alienware serisinede bi bak
Sosyal ağlarda paylaş

Monster Laptop bildiğin taşınabilir desktop gibi birşey.
,Bir laptopa göre daha ağırlar , Incelik bakımından daha kalın bir yapıya sahipler, Bazı modellerinde desktoplarda kullanılan işlemci, ekran kartı cart curt kullanıyorlar isteğe bağlı, Isı konusunda birşey diyemem ama laptopların zaten genel sorunu bu ısınma. Taşımayacaksan sağa sola desktop al :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için laptop alma bence de. Çok çok zorunlu dğeilsen alma ciddi ciddi. Sen o ekran kartlarına bakıyorsun mesela, yalnız o kartlar mobility oluyor. Benim laptopta da sözde 9600gt var ama normalinin yanına bile yaklaşamıyor. Daha az güç tüketmesi fln gerektiği için daha yavaş çalışıyorlar.

Bu yüzden ben de tekrarlıyorum, aşırı sık yer değiştirmiyorsan, kasayı taşı ama o parayı laptopa verme. Oyun zevkine yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

eski toshibam'dan gayet memnundum bir sorun çıkarmadı, ısınma da fena değildi. o yüzden yine toshiba tercih ederim.
şöyle bir laptop buldum toshiba'nın
http://www.istanbulbilisim.com.tr/Qosmio_X505-Q870-TOSHIBA-DUNYASI,14173.html
az önce linkini verdiğim monsterla aynı civarda fiyatı, 8 yerine 4gb ram ve 1333 yerine 1066 mhz.
bunun yanında ekran kartı
1 GB DDR3 128Bit ATI® Mobility Radeon™ HD 5650
yerine
NVIDIA GeForce GTS 360M 1GB GDDR5

ki http://www.notebookcheck.net/ net e göre gts360m daha iyi bir ekran kartı gibi gözüküyor. toshiba'nın ekran çözünürlüğü de biraz daha az. toshiba daha mantıklı gözüküyor bana güvendiğim bir marka olduğ için. var mı yorum ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...