Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

ben ilk yarı gömüğü cerraha aldırmıştım. kendim gerilsem de sıkıntısız bir işlemdi. diğer 3 tanesi çıkmış, onları normal bir hekim de alır dedi.

öyle diyince yine tecrübeli bildiğim bir dişçiye gittim, neyse. bastı morfini falan ama yok hissediyorum. bir doz daha, his var. bir tane daha ı ıh. dedi olmayacak bu. normalde agumentine 1000mg kullanıyordum 2 gündür grip için. onu söylemiştim doktora, o da iltihapı kurutmuştur o zaman diye başlamıştı işleme.

ağrı hissediyorsun daha tutar tutmaz ben bunu alamıycam dişinde iltihap var halen o da morfini nötrlüyor. diyip biteral 500mg verdi. agu 1000mg ile beraber iç cuma akşamı tekrar gel bakalım dedi.

14.30 gibi yapılan lokalin etkisi akşam 6'da falan bitti yani. artık kulağım falan bile uyuştu o derece. doktor çeneni koparsam anlamazsın ama diş siniri başka uyuşmadan birşey yapamam dedi.

yeminlen geriliyom şimdiden. en az 30-35 defa oturmuşumdur o lanet koltuğa über diş sağlığım olduğundan. ama ilk kez böyle uyuşmayan diş sorunu yaşadım. var mı öyle bir durum yani. çift antibiyotik çözer mi bu işi. he diyin. :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
kendime cevap, topice katki;

antibiyotik sonrasi dis uyustu ama igneden sonra 20-25 dk bekledik ancak tam uyusma oldu. genetiksel olabiliyormus. ozellikle alt ceneye giden sinirlerin karmasik yapisi varmis. doktorun dedigi o.

arkasindan ustten de cektirdim ve 20'lik maceram bitti. kus gibi hafifim.

agzimda resmen imara acik alanlar oldu ferah ferah mis.
Sosyal ağlarda paylaş

benimki 20'lik değildi ama ya, hani 20'liklerde kanama genel olarak daha fazla oluyor sanırım.

yarın 1 paket augmentin bitirmiş olucam bi haftadır kullanıyorum. yani enfeksiyon kapmasın yeter kan yutmak sorun değil.

1-2 gün daha kalır herhalde antibiyotik kan dolaşımında. pazartesiye kadar geçmezse giderim tekrar napıyım.

çay çöpü bassam bi yararı olur mu ki öyle bi şeyler okuduydum sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

ha ok
ne bileyim orda kanama fln oluyor ya, mikrop kapmasin diye veriyorlardir belki diye dusundum.

Neyse gotumun yedigi bir anda da diger tarafi aldircam.

Bu arada disci arklarim, bende dis tasi, major curuk vs hicbisi yok, ama dis etlerim cekilmis niye olabilir bu durum
gittigim adama da sordum, aklima gelen tek ihtimal cok sert fircaliyorsundur dedi. Ki bir suredir ultra soft firca ile fircaliyorum, dikkatli oluyorum vs.

Bir de cekilen diseti geri gelmiyor degil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ha ok
ne bileyim orda kanama fln oluyor ya, mikrop kapmasin diye veriyorlardir belki diye dusundum.

Neyse gotumun yedigi bir anda da diger tarafi aldircam.

Bu arada disci arklarim, bende dis tasi, major curuk vs hicbisi yok, ama dis etlerim cekilmis niye olabilir bu durum
gittigim adama da sordum, aklima gelen tek ihtimal cok sert fircaliyorsundur dedi. Ki bir suredir ultra soft firca ile fircaliyorum, dikkatli oluyorum vs.

Bir de cekilen diseti geri gelmiyor degil mi?

yanaktan değil ama damaktan doku alıp dişetine koyulabiliyor. sen plaklarını kullanmıyor musun ? diş sıktığın için çekiliyor dişetlerin çok büyük ihtimal. ultra soft falan kullanma fırçanı bu sefer dişlerini çürütürsün iyi temizlenemediği için .
Sosyal ağlarda paylaş

diş çekimi sonrası antibiyotik verilmez diye bir şey y ok arkadaşlar, nadir de olsa reçete ediyoruz. senkonun durumunda da ihtiyaç duyulmamış belli ki.
senko; görmeden çok bir şey demek doğru olmaz zira generalize bir çekilme mi daha bölgesel ya da bir iki bölgede mi yoğunlaşmış, kemikte de kayıp var mı, dişlerin tam boyun bölgelerinde aşınma var mı vs hep ipucu verir. stresli dönemler geçirdin, belki halen öyle. gece diş sıkma gibi bir alışkanlığın varsa veya bir dönem olduysa buna bağlı bile bir miktar diş eti çekilmesi olabiliyor. vakanın durumuna göre kinjonun bahsettiği tarzda tedaviler uygulanabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya plaklari kullanmiyorum bir suredir, yeniden basliyayim bari.

genaralize olarak cok cekilme yok (ama hic yok ta degil) ama bir iki yerde bolgesel var, bir tanesinde kok gozumkeye baslamis hatta.

kemikte kayip ve asinma yok (en azindan simdilik)

yani benim garibime gitti, duzenli dis tasi temizletiom, curuk vs erkenden mudahele ediliyor, buna ragmen cekilme olmasi tatsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi nasil anlatsam bilemiyorum. 20lik disin buyuk cogunlugu cikti ama yarisinda kaldi haliyle. sanirim cikarken dis eti deldigi icin dis eti gevsemis durumda yaninda bir bosluk olustu disin. yani elimle gerince dis etini biraz aciliyor ve bosluktan biraz kati olarak kan akiyor arada apse sanirim o fakat agri sizi yok kendiliginden gecer mi bu? disciye gitmeyeyim lutfen
Sosyal ağlarda paylaş

bende dişin önündeki eti kesip almışlardı çünkü diş çıkmaya devam ettikçe önündeki eti yarıp çıkıyor, et parçası sallantıda kalıyordu. bir göster derim.

eti keserken uyuşturdu, hiçbirşey hissetmedim. korkacak birşey yok ondan. hani gerekirse bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...