Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Law said:

Diş etlerimde hafif şişlik ve kızarma var, diş fırçalarken ağrıyor. Aft çıktı bir kaç tane, çene altı lenfleride şişince kulak burun boğaza gittim, dudağımda şişti ördek gibi oldum herpes sandım önce ama hayatımda hiç uçuğum olmaıd ki herpes değilmiş. Antibiyotik verdi (ismini yazmıyorum) gargara vs.

VErdiği antibiyotik prospektüsünde diş eti iltihabı içinde kullanılır diyor, enfeksiyon var dedi.

Saçma salak bir hale geldim. Var mı bu tip ördeğe dönüşen ? Geçer umarım.

benim de sol üstün en arkasındaki diş kırıldı 2 kere, onun da içinde var kanıyor arada.
ağızda aft yaptı, çene kemiğinin orada da beze olduydu. dokununca acıyordu. hatta boğazımı bile tahriş etti herhalde. antibiyotik kullandım, bi süre geçirdi rahat ettirdi de tekrar başladı. bi dişçiye gidicem ama ne zaman bilmiyorum. kendi sağlığım konusunda aptallığın kitabını yazmaya devam ediyorum, bitince giderim herhalde ölmezsem.
Sosyal ağlarda paylaş

salih23 said:

dişçi değilim ama benim 20likler kendi başına kaymıştı
yaş 30larda olduğu için tam çıkmadı ve biraz açılı kaldı yanağa doğru

bence implant düşünme, tel de taktırma akışına bırak

go go ortodonti uzmanı, yerine getirilebilir, uygun vs derse senin durumunda ben olsam ilk tercihim ortodonti olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

guzel konu

sol alt 7'yi cektirmek zorunda kaldim ben de, ama 20lik geliyor. alta tel taktirip 20ligi 7'nin yerine kaydirmakla ugrasilir mi yoksa implant mi caktiralim ?

bu soruya cebini dusunmeden cevap veren disci bulsam cok sahane olacak.

tipta var mi boyle bisey kendin mi uydurdun? hic olur mu 20likler oyle

disci bey son sozu soylemis vay anasini :D
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

salih23 said:

dişçi değilim ama benim 20likler kendi başına kaymıştı
yaş 30larda olduğu için tam çıkmadı ve biraz açılı kaldı yanağa doğru

bence implant düşünme, tel de taktırma akışına bırak

go go ortodonti uzmanı, yerine getirilebilir, uygun vs derse senin durumunda ben olsam ilk tercihim ortodonti olurdu

Cevap bana değil sanırım :) ama Ortodonti tedavisi görmüştüm çürükler de o yüzden oldu diş çektirdim 20 liklerin gelişmesini bekliyorum sabırla

Bir de retainer diyorlar alt ön dişlerde var o çıkınca garanti bozulur diyor
Sosyal ağlarda paylaş

Arvales böyle bir ağrı kesici yok.
Diş ağrım vardı diş doktoru arkadaşı aradım saat 20:00 yarın gel dedi.

Dr: Abi yarın gel bakalım.
Ben: Geberiyom lan kafamı patlatasım geliyor.
Dr: Arvales varsa yut seni tutar.
Ben: Lan geberiyom 2-3 içsem mi keser komple.
Dr: 1 al 30 dk sonra keser acıyı, bir 8 saat tutar seni. İşe yaramazsa kafanı patlatırsın.

Saat 9 civarı ağrı 0, sabah 5 civarı inanılmaz acıyla kalktım. Böyle dakik ağrı kesici olur mu be?
Sosyal ağlarda paylaş

arveles efsane cidden. geçen aniden kanallık duruma gelmiş dişim hayatımda ilk defa ağrımaya gece de inletmeye başladı. dolorex falan vardı ama tınlamadı. iki arvelesi gömdüm (ytd) baya banyoda yere oturup çaresizce bekledim bi süre. insanlığım geri geldi napıyorum lan ben burda dedim, yattım uyudum falan. sabah da kanala başlandı zaten.

pascalnouman said:

doktorcumun eline saglik benim de bi kucuk aziya gaplama yapti memnunum gayet gomulu 20lik icin gelcem bi ara qnq

abi dikkat et şu semi-yoğun bayram şekeri gibi şeylerle abanma. şlak diye çıkıveriyo varlığını bile unutmuşken, çok ilginç bi tecrübe sdfkdsf. ha çıkarsa da benim gibi 10 saniyede geri yapıştırılabilcek şeyi BİR BUÇUK YIL oyalayıp her pilavda sökülen kaplamayla gezme...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim disler mayin tarlasina dondu ayiptir soylemesi ya, 1 kirik 1 oyuk var, curukler falan, nasil useniyorum doktora gitmeye belli degil.

Bu arada biraz alakasiz ama dis hekimi bi arkadasim Avrupa yakasinda 2-3 katli bi klinik aciyo, bi katinda implant falan da yapilcak ama faaliyete gecebilmek icin hekim ariyo. Tam detaylarini bilmemek/anlamamakla beraber bi ortaklik falan da gerekiyo sanirim bu durumda, yanlis bilmiyosam implant yapabilcek hekim hali hazirda var. Boyle is arayan falan bi dis hekimi tanidiginiz varsa alirim bi dal
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
k1nJo said:

Saeros said:

k1nJo said:

peki ya tırnak batması? gerçekten akıl alır gibi değil dediğinizi duyar gibiyim.

onun için de yarın sabah gidicem doktora
tırnağım çekilmişti, yenisi çıktı şimdi ama etlerime bata bata çıkıyor şerefsiz
bi de inatla her gün tam o parmağın orasını bi yerlere vuruyorum jsdf

ben de ondan çektirmiyorum. çekilirse kökünün yan tarafının iyice tahrip edilmesi gerekiyor.
bi de sadece batan kısmı boydan kesip tahrip edenler varmış sanırım ama bi iyice araştırıcam.

ben de vura vura parmağın anasını ağlattım. zaten tırnaktan çok parmağı bi yerlere vurmak işi kötü yapıyor. sürekli kanatıyor falan.

neyse konuyu mahvetmeyelim ve konudan uzaklaşayım zira diş konuşmaya başlarsam 2 sayfa ağlarım sdf :(

çektirmekten başka çözümü var mı bunun? bi kaçgündür gözümden yaş geliyor acıdan. iki ayağım birden. sadece spor ayakkabı giyebiliyorum şuanda.
Sosyal ağlarda paylaş

evreleri var abi. başlangıç durumundaysa batan yerin altına pamuk falan konulup rahatlatılabiliniyor. hatta youtube'da kürdan sokan bile gördüm sdf. birkaç hafta sonra çıkarıyor falan.

alıntıladığın mesajda da yazmıştım, tırnağın batan kenarını boydan kesip tahrip etmeli bi yöntem de var ama devlet hastanesinde yapmazlar herhalde, özele gitmen lazım onun için. hatta her özelde bile yaparlar mı bilmem. pek yaygın bi yöntem değil galiba, genelde çekiyorlar. ama çekerlerse bile kökün kesinlikle tahrip edilmesi lazım yoksa aynen batarak geri çıkıyo.

imkanın varsa terlik giy. sıkı çorap da giyme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...