Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

http://patrick.blogdns.org/~patrick/projects/dnd3e/charsheets/www.pathguy.com/planescape_torment5.gif

said:
Sigil'de ki karargahınızda gün sıradan başlamıştı. Orda bir tecavüz vakası burda bir hırsızlık.
Harmonium(Hardheads) loncasına üye olan sizler, Sigil'in polis gücünü oluşturmaktasınız. Multiverse'ün kargaşasının
en yoğun olduğu, meleklerin ve şeytanların sokaklarda gezmesinin garip karşılanmadığı Sigil'de düzeni
sağlamaktan sorumlusunuz ve loncanızın felsefesine sonuna kadar bağlısınız. Ancak bugün loncanızın
Factol'u(lideri) bir cinayete kurban oldu. Factol'unuzun cesedinin üzerinde bırakılan
bir notda "TEK YOL DEVRİM" yazıyordu. Suçluların izini karargahınızın yakınında az kullanılan
bir portala kadar takip edebildiniz. portalla ilgili araştırmalarınız sonucu outlands'e açıldığını,
çift yönlü olduğunu ve anahtarının Styx Nehri'nin suyundan bir damla olduğunu öğrendiniz. Bu zor bulunan
sıvıdan bir şişeyi temin ederek suçluları bulup adaleti yerine getirmek amacıyla portala girdiniz.
Portal aktive edildiğinde orda olduğunu farketmediğiniz, kaldırımları tamir etmekte olan bir dabus'u da
beraberinizde götürdünüz. Dabus'lar Sigil'de ki en güçlü varlık olan sessiz ama her zaman orada olduğu
bilinen Lady of Pain'in hizmetkarları. Tek görevleri şehri tamir ve restore etmek. Dabuslar iletişim kurmak için kafaların'ın üzerinde oluşturdukları imgeleri kullanırlar, konuşamazlar.
Portal göz alabildiğine uzanan yüksek otlardan oluşmuş bir ovanın ortasında iki ağacın arasına açıldı.
Derhal dört bir yana ayrılarak katillerin izini sürmeye başladınız, herkes farklı bir yöne dümdüz ilerlemiş
olmasına rağmen hepiniz ağaçların olduğu bölgeye geri geldiniz. Şaşırmış bir biçimde birbiriniz gördüğünüzde
portal'ın anahtarını taşıyan üyenizin ölü bedeninin ağaçlardan birine asılmış vaziyette buldunuz, cesedi
aradığınızda şişeden hiç bir iz olmadığını ve cebine bir not sıkıştırıldığını farkettiniz. Notta
kan ile yazılmış tek bir cümle vardı: "KAOS HÜKMEDECEK". Aranızda bir veya daha fazla hain olduğunun
farkındasınız ve buradan tek çıkış onları bulup anahtarı geri almak.

Roller:
Öncelikle şunu söyliyim rolleri www.random.org 'u kullanarak tamamen rastgele atadım. Onun dışında rollerin kapalı olmasına karar verdim. Tek bildiğiniz 2 adet mafia factionu olduğu(The Xaositects(Chaosmen), The Revoulutionary League(Anarchists)) ve shadowfury'nin bir dabus olduğu. Kendisi iletişimin eklediği resimler ile sağlayacak.

Townie'lerin kazanması için iki anti-town grubunun da tamamen ölmesi gerekmektedir.

Mafya gruplarının kazanması için, diğer mafya grubunun ve tüm townielerin ölmesi gerekmektedir.

Oyuncular:
1.Olivies
2.Buyse
3.ispanak
4.cenx
5.Shadowfury
6.egoyagmur
7.spyro
8.ucunbiri
9.lancelion
10.nameless
11.bittus
12.babacum
13.Smoke
14.Fortuna
15.krusty
16.kerim
17.abilify
18.sixoms

Kurallar
Metagame kesinlikle yasak. Metagame'den kastım, belli bir role mensup olduğunu kanıtlamak için benden gelen özel mesajı ifşa etmek veya oyun kuralları dışında oyuncularla oyunla ilgili iletişim kurmak gibi şeyler.

İnaktifliğe de pek tolerans göstermeyeceğim. Önce uyarı sonrasında oyuncu değişimi uygulayacağım oyunla hiç ilgilenmeyenlere.

Gerisi bildiğiniz mafya kuralları, gece konuşmak yok, linç oyları bold, yeni bir oy vermeden önceki oyu geri çekmek, mesajlar da kesinlikle imla hatası için bile olsa edit kullanmamak.

kuralları daha detaylı okumak isteyenler için azmodai'nin mesajını alıntılıyorum:

said:
Kurallardan onceki en buyuk kural OYUN DISI SOHBET YASAKTIR. OYUNDA YER ALMAYAN KIMSE BU TOPICTE POST ATAMAZ. ATANIN MESAJINI SILER, BOLUMDEN BANLATIRIM, BU ILK VE SON UYARIMDIR. Oyun bittikten sonra sohbete acarim topigi, o ara tartisirsiniz. ama bitmeden oyun disi sohbet yok. Oyuncular da mumkun oldugunca oyunu konussun lutfen. Kisisel muhabbetlere girip hal hatir, odev modev sormayin yani.

KURALLAR
1. Forumlar dışında oyuncular arası iletişim YASAKTIR. Lütfen oyunu mahfetmeyin, burada vakit ayırıyoruz, bir çok kişinin zamanı söz konusu.

2. "Mafya" ve "Ozel roller" bana paticik icinden ozel mesajla ulasmak zorundadir... msn veya mail kabul etmiyorum, sadece paticik içi öm kabul ediyorum ve aranızdan bir kişiyi seçip onu sözcü yapacaksınız ve o bildirecek bana seçtiğiniz kurbanı.

3. Oylar açık olmak ZORUNDADIR ve BOLD ve basinda ## karekterlerle yazilmak zorundadir. örnek: ##LİNÇ: AZMODAI. Aynı şekilde oy geri çekmek için ##OY GERI ÇEKME: AZMODAI formatını kullanmak zorundasınız. Bold ve ## si olmayan oyları saymayacağım.

4. Oyun kesinlikle ben bitti diyene kadar bitmeyecektir... durumda eşitlik olsa bile. Oyun bir şekilde sonuçlanacaktır, herkes kaybedecek olsa bile.

5. Aktif olabildiğiniz kadar olun. Post sayısı gibi belirlemeler yok ama varlık gösterin ve oyunuzu verin... oyuna karsi ilginiz azaldiysa bastan soyleyin yerinize adam bulayim. Ama belirteyim bu sekilde (gecerli bahanesi olmadan) ayrilan olursa bidahaki mafya oyunlarinda kesinlikle yer vermeyecegim.

6. SABIRLI OLUN. Oyun günler sürebilir... bu normaldir. 2 Günde bitmeyecek bu oyun smiling smiley

7. Mod olarak istediğim zaman duran bir oyunu canlandırma açısından deadline koyabilirim. Bu deadline 8 saatten az olmayacaktır.

8. Bu bir oyundur, oyun olarak kalsın. Kişisele dökmeyin.

9. İstediğiniz gibi konuşabilirsiniz, kimliklerinizi açıklayabilirsiniz, kimlik konusunda yalan söyleyebilirsiniz... her türlü manipülasyon açıktır.

10. Oyun ici RP veya karekter rolu yapmak zorunda degilsiniz. Hatta yapmayin da, tema sadece tad olsun diye yazilan bisi. Beni kesinlikle katmayın işe... Mesela 'azmonun kankasıdır dom, kesin mafya yapmıştır' türü şeyler söylemek yasak, rolleri tamamen random cekilisle dagitacagim malum.

12. Edit yasaktır. Düzeltmeleri yeni postlarda yapınız.

OYUN İÇİN ÖZEL KURALLAR
1. Gece rolu olanlar bana forum ici ozel mesaj ile ulasmak zorundadir.

2. Roller ve sayilar belli degil. Bir tek mafyalar birbirini taniyacak.

3. Rolleriniz size ozel mesaj ile ulastirilacaktir. Karekterinizi soyleyip, varsa da ozel gucunuzu veya 'rolunuzu' de belirtecem. Oyun ici bu karekterin rpsini yapmak falan zorunda degilsiniz, ama taktiginiz ve stratejiniz TAMAMEN size kalmis bisi.

4. Eger oylama sonunda oylar esitse kimse olmez. Dusuk oylu biri olsa bile o da asilmaz. Yani oylar 4-4-2 seklinde bolunduyse kimse asilmaz o gun.
Sosyal ağlarda paylaş

Benden özel mesaj almayan varsa bana öm atsın, herkese bir tane gelmiş olması gerekiyor.

Gün 1

Linç için gerekli oy sayısı : 9

9 oya ulaşıldığı anda o kişi linç edilmiş demektir ve geri dönüş yoktur. Yeterli oya ulaşıldığının farkına vardığınız anda mesaj atmayı kesiniz.

İyi oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

egoyagmur said:

Babacum gelsin oyun deli acilir.

durun lan olaya hakim olmaya çalıoşıyorum biraz senaryo kasılmış emeğe saygı +rep

ayrıca madem öm den paylaşım yapamıyoru o zaman bu size gelsin

http://4.bp.blogspot.com/_YPupw5sb1yg/SzOzMaKxASI/AAAAAAAABGM/4KNP0aPzx0c/s400/14231_210537549490_712334490_2893144_4381334_n.jpg

bir de dizim bitsin.. zaten yayındn kaldırılmış..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...