Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

tunca said:

gün 4 gece
watcher
dabus - fortuna, sixoms
doktor - egoyagmur
bodyguard - ucunbiri
xaos - kill fortuna, recruit ispanak(fail)
revo - kill smoke
reviver - nameless

Off şurda harika bir hamle yapmışım yanlız. Eğer abilityi kullanmazsam linç edilirim diye namelessi diriltmiştim, bir de üstüne adamlar beni seçmiş öldürmek için, o gece kill alamadılar o yüzden.

Abi ayrıca townie son turda çok berbat oynadı. Shadowfury dedektifim diyor, sixoms ile ıspanagın mafya olduğunu buldum diyor, hala yok bittius sen mafyasın yok ucunbiri...
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha abi oyun sonunda millerim diye kivranisim harbiden kotuydu:D
shadowfurye saldirsam guzel bir arguman sunabilirim ama herifi oldurtsem dedektif çikicak biliyorum:D
o dedektif çikinca arkasindan ben gidicem
çok dua ettim shadowfury afk kalmaya devam etsin diyede, i ih adam geri geldi "ASTALAVISTA BABY" çekti bana resmen
Sosyal ağlarda paylaş

sixoms bana abanacagina uçunbirine donseydi kazanmistik asil
o oy attigi gibi bende atardim
yani adam dedektifi gordu
benimde mafia oldugumu anladi
egoyagmur ucunbirine atti
orada basicak oyu ucunbirine
bende arkasindan basicam
sonra gece dogricaz 2 kisi daha
gg townies dicektim
ben çektim hatta sixomstan oyumu geri adam dusunsun bi dakika diye ama o abanmaya devam etti
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

ıspanak anti-town çıktığı halde gidip de "ben miller olabilirim ya" diye kendini savunurken bu argümanı yiyen arkadaşlara

LOL

Ya bilgisayar başında kıvrandım bunu nasıl anlatırım filan diye
Buyse nin de townie olduğunu söyliycem, onu da ifade edemiyorum. Göz göre göre öldü yani, bişey de söyleyemedim. Konuşmayan rol bayağı zor ya. Bişey anlatmaya çalıştığımda lassie muamelesi yapıyosunuz zaten, uğraşması zor.

İnsanlar birazcık dikkat etseler zaten "abi adam bi suçladı diye hemen nereden anladın dedektif olduğunu?" deseler görücekler mafya olduğunu saniyesinde.

Gerçi hak veriyorum, oyun boyunca konuşmayıp bi anda çıkınca direkt inanmamaları mantıklı. Ama en azından biraz üsteleselerdi daha rahat olurdu. Çünkü konuşamadığım için fikir yürütmelere katılamıyorum, brainstorminge wot yazamıyorum, böyle av köpeği gibi burnumla işaret edicem anca işte.
Onda da kimi araştırdıysam ertesi gün öldü, oyunun erken safhalarında bi halt diyemedim. Hatta 3. güne doğru acaba tunca bana skitzo gibi dengesiz bi rol verdi de random şansla araştırdıklarımı öldürüyomuyum filan diye huylanmaya başladım. İlk gün araştırdıklarımın ikisi de öldü, 2. gün mafya bulduğum öldü(iyi ki de öldü:P), 3. gece de biri gitti filan(gerçi benim de suçum var, fazla göz önündeki insanları araştırıyodum, onların da çoğu kısa ömürlü oluyo işte:P)

Ama rol konusunda diğerlerine katılıyorum. Çok fazla özel rol vardı. 20 kişiyiz, 7 townie var eheh, şirinler köyü gibi.Ama mafyalara da özel rol koyulsa daha dengeli olabilirdi roleblocker gibi filan. Ya da arada nötr ler olsaydı jester gibi filan(Gerçi egoyagmur pek özel rollü mafya arattırmadı bize ama olsun:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız townie'de özel roller kim ne olduğunu bilmediği için sıkıntı yarratı. Özel rolu adam çok konuşmuyor gece öldürülmemek veya mafya niyetine konmamak için.

Mesela ben resciydim, mutlaka hayatta kalmam gerekiyordu ki doktor falan ölürse resliyim diye, o yüzden çok ortak olmadım tartışmalara, mafyalığımdan şüphelendiler.

E herkes öyle olunca özel roller koordine olamadı.

Oyunun son evresinde acaba egoyagmur mafya mı diye düşündüm bu kadar fail olmamalı diye düşündüm. Double-voter çok güçlü son evrelerde, o yüzden tehlikeli bir karakter oluyor.

Aslında mafya içinde action olsaydı iyi olurdu godfather role blocker hatta townie'de bu kadar rol varsa mafia cop bile konabilirmiş. Ama rol dağılımı kötü değildi hatta çğunluğun özel rolü olduğu düşünülürse, çok daha gecesi hareketli bir oyun olmuş.

Sonuçta ucu ucuna olsada kasaba kurtuldu sertkafalı loncası (adımızı hakediyoruz) yoldaşlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

geldim :]

audale said:

sixoms bana abanacagina uçunbirine donseydi kazanmistik asil
o oy attigi gibi bende atardim
yani adam dedektifi gordu
benimde mafia oldugumu anladi
egoyagmur ucunbirine atti
orada basicak oyu ucunbirine
bende arkasindan basicam
sonra gece dogricaz 2 kisi daha
gg townies dicektim
ben çektim hatta sixomstan oyumu geri adam dusunsun bi dakika diye ama o abanmaya devam etti

bi kere aynı yolda yürümüyoruz. senin kazanmanın bana bi faydası yoktu yani. beni öldürme ihtimalin olduğu için sana yüklendim, gayet mantıklıydı bence. nameless'i de bilinçli olarak öldürdüm, korunsa bile egoyla hareket etmeye devam edicektim. bugün o ara girsem kazanmıştık zaten oyunu. strateji olarak bi problem yoktu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ayni yolda yurumedigimiz dogru ama çok fazla ozel rollu townie hayattaydi
ego senden dondugu anda kaybedecegin açikti
gece beni oldurme riskine devam etsen kazanabilirdin ama suan sen burada olsan egoyla birlikte ucunbirini veya bittusu kessen bile son gun yine kaybedicektin.
en fazla beraberlik alabilirdinki onuda alamayacagina inaniyorum çunku 2 tane protective mafia hayatta
sen ucunbirini oldurtsen bittus egoyu koruyacak
bittusu oldurtsen ucunbiri egoyu koruyacak
her turlu sen gecede ucunbiri ve bittus ikilisinden birini oldurmek zorunda kalicaksin
onunda masum oldugu ortaya çikinca egoyagmur sana vericek son el oyu artik

yani benim bir gece daha yasamam gerekiyordu mafianin kazanma sansinin olmasi için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...