Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

ÖLENLER said:

Harmonium(Hardheads) said:

"linç edilenler" said:

Olivies
Buyse
cenx

"gece öldürülenler" said:

Spyro
Krusty
nameless(watcher)
kerim (skitzo)
Fortuna(reviver)

[hr]

The Xaositects(Chaosmen) said:

"linç edilenler" said:

Lancelion
Smoke

[hr]

"The Revoulutionary League(Anarchists)" said:

"linç edilenler" said:

Abilify

BabacumMostors

"HAYATTA OLANLAR" said:

ispanak
ShadowFury
egoyagmur
ucunbiri
nameless(watcher)
Bittus
Sixoms
Sosyal ağlarda paylaş

ispanak said:

abi simdi oyunda hala doktor rolunde kimse yok
kimse çikip iddia etmedi ben doktorum fln diye
o rolun yerini almasi için bodyguard koyulmasi normal
o yuzden bittusun rolunu mantikli buluyorum ben
yani her oyunda dedektif tarzi vardir, doktor tarzi vardir vs
eger illa bittus veya ucunbiri diosaniz ucunbiri daha mantikli bu dusunce ile
ama once nameless kimi izliodu ve ne oldu onu ogrenelim?
belki bazilarimiz supheli konumundan kurtuluruz

ben harmonium clericim, yani doktor.
dün akşam da bıkmadan usanmayan ve oyunu harmonium adına resmen katleden egoyagmur'u korudum, ki sadece 1 ölü olmasının sebebi mafyaların aynı adama saldırmış olmasından ziyade budur gibi geliyo bana.

her neyse rolümü kanıtlamamın her hangi bir yolu yok, ama meydanı size bırakırsam ne dersem diyim beni asıcaksınız gibi duruyor, belki biraz mantıklı davranırsanız diye açıkladım.

üstelik sürekli olarak "bu akdar fazla özel rol olamaz" diyorsunuz da bundan saçma bir şey olamaz, tunca oyunu kurarken sürekli süper roller ayarladığından bahsetti buraya kadar onu gördük zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

ve anladığım kadarıyla dabus yani ShadowFury dedektif.
ShadowFury eğer dedektifsen, hayatta olanlardan incelediğin her hangi birisi varsa anlat bir şekilde, yoksa ben ShadowFury'nin ispanak'in mafya olduğunu iddia ettiği resmi baz alıcam.

eğer mafya takımları 3 er kişilikse ve recruiter yoksa 1 er kişi kaldılar, değilse zaten kaybettik.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke fazla mesaj atmamis allahtan
Smokeun gordugum ciddi tum mesajlarini aldim beyler
Birde onunla ilgili olan, argumanini destekleyen veya karsi çikan kisileri aldim
Simdi verelim bakalim elimizdekileri
Atladiklarim vardir illa (51 sayfa ak)

Sixoms said:

#linç oyu: Smoke

ismi çok geçenlerin birkaçından şüphelenmedim değil ama smoke a veriyorum ben oyumu. şimdiye kadar 3 mesaj atmış. oyuna geç ve geyik bi mesaj atıp sonra da hemen topluluğu desteklemek mafyamsı bi hareket gibi geldi bana.

Sixoms smokeu ilk hedef gosteren kisi

ucunbiri said:

linç oyu geri çekme: sixoms
linç oyu: abilify

4-5 kişi ön planda kafamda onlardan birisi sixoms diğeri abilify, geri kalan üç kişiye de yazmıştım zaten.
belli ki sixoms ilk günü atlatıyor.

Bu o kadar onemli olmayabilir ama sixomsu hedef gostermesi acaba smoketan suphelenen kisiden kurtulmaya mi yonelikti diye dusundum bi an

Sixoms said:

bu arada resim olayı falan vardı noldu o? smoke da yok ortalarda.

sixoms bir kere daha smokeun uzerine çekiyor dikkatleri, ustelik adam inaktifken uzun suredir. Bu cidden riskli bir hareket.

egoyagmur said:

Smoke suphelendigim isimler arasinda.ama hala inaktif.belirteyim.

egoyagmurunda boyle bi mesaji var.

Smoke said:

buyse'nin mafya olduğunu bir tek ben mi düşünüyorum aramızda?

buyse olayini smoke canlandiriyor. Ancak yine sinir bozucu bir durum var: Ucunbiri en basindan beri buyse diyordu. Acaba diyorum? Ama geçen turnde soyledigim gibi içgudulerim bu adam mafia degil diyo.

Smoke said:

Buyse dün gece aşağıdaki mesajı atmış.
Buyse said:

oyunu etkilemeyecek mesaj.
bu gece istanbula gidiyorum. 24 saat kadar olmayabilirim telefondan girme olayı dışında.

Demin baktığımda son hareketlilik 28/05/2010 14:26 gözüküyordu.

Yeni günün de 15:16 da tuncanın mesajıyla başladığını düşünürsek.

Telefonla girip özel rolü ile ilgili mesajı attı ve logout oldu.

Çok net olarak söylüyorum
"ya buyse mafya, yada dünyanın en şanssız insanı"
Linç oyu: Buyse

Smoke boyle saçma bir arguman sunuyor ortaliga. Ben ilk once bi guldum ve mantikli geldi bu arguman bana. Zaten ucunbirinin buyse ve benim uzerimdeki "siz takim arkadasiniz!" baskisini kirmak için buyse'ye permanent oy attigimi belirtmistim.

Bittus said:

Smoke'un buyse yaklaşımı da ilginç aslında. ama çok güvenemiyorum. belki de sadece bakmıştır. hatta pro-town da olabilir. çünkü mafya birini öldüreceği zaman teker teker oy atmıyor. birinde karar kıldıktan sonra, aralarından biri bunu tunca'ya iletiyor.

ama tabi diğer üyeler buysenin gelmesini bekleyip, kararlaştırıp atmış olabilirler hedeflerini. bilemedim.

Bittusta benimle beraber destekleyenler arasinda ilk basta.

ispanak said:

Smoke said:

Buyse dün gece aşağıdaki mesajı atmış.
Buyse said:

oyunu etkilemeyecek mesaj.
bu gece istanbula gidiyorum. 24 saat kadar olmayabilirim telefondan girme olayı dışında.

Demin baktığımda son hareketlilik 28/05/2010 14:26 gözüküyordu.

Yeni günün de 15:16 da tuncanın mesajıyla başladığını düşünürsek.

Telefonla girip özel rolü ile ilgili mesajı attı ve logout oldu.

Çok net olarak söylüyorum
"ya buyse mafya, yada dünyanın en şanssız insanı"
Linç oyu: Buyse

smoke boyle bi iddiada bulunmus
dogru anladiysam, buysenin telle girip tuncaya mesaj attigini dusunuyor
ancak boyle bir mantik hatasi olabilir mi
Tunca geceyi 20:41de ilan etmis
Buyse 21:00dan sonra gidecegini açiklamis
bu adam 20 dakikada tuncaya ozel mesajini atar giderdi?
Buyseye buradan yuklenmek çok saçma bence

Sonra ben bu sekilde iddayi çuruttum gayet mantikli bir yontemle. Sonuna kadarda karsi durdum.

Supheli gostermek istemiyorum ama sixoms smoke'un takimindan degil bence. En azindan buna inaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

ispanak said:

abi simdi oyunda hala doktor rolunde kimse yok
kimse çikip iddia etmedi ben doktorum fln diye
o rolun yerini almasi için bodyguard koyulmasi normal
o yuzden bittusun rolunu mantikli buluyorum ben
yani her oyunda dedektif tarzi vardir, doktor tarzi vardir vs
eger illa bittus veya ucunbiri diosaniz ucunbiri daha mantikli bu dusunce ile
ama once nameless kimi izliodu ve ne oldu onu ogrenelim?
belki bazilarimiz supheli konumundan kurtuluruz

ben harmonium clericim, yani doktor.
dün akşam da bıkmadan usanmayan ve oyunu harmonium adına resmen katleden egoyagmur'u korudum, ki sadece 1 ölü olmasının sebebi mafyaların aynı adama saldırmış olmasından ziyade budur gibi geliyo bana.

her neyse rolümü kanıtlamamın her hangi bir yolu yok, ama meydanı size bırakırsam ne dersem diyim beni asıcaksınız gibi duruyor, belki biraz mantıklı davranırsanız diye açıkladım.

üstelik sürekli olarak "bu akdar fazla özel rol olamaz" diyorsunuz da bundan saçma bir şey olamaz, tunca oyunu kurarken sürekli süper roller ayarladığından bahsetti buraya kadar onu gördük zaten.

Tamam abi su mesaj bitirir olayi benim gozumde. Yani ben senin nexus oldugunu dusunuyordum. Yada roleblocker. Benden suphelenmen normal. Daha once sixomsta suphelendi bu yuzden. Ancak ben ya millerim yada shadowfury yalan soyluyor. Yada insane cop kendisi. Bilmiyorum hangisi ama sen veya bittus yalan soyluyorsunuz.
Bu kadar çok ozel rol olmaz demiyorum. Dengeli olmali diyorum. 4 mafia olduruldu ve hepsi normal mafia çikti. Bu oyunda mafialar içinde ozel roller var. Afedersin ama eger mafianin ozel rolu yoksa ve bittusla sen ozel role sahipseniz.

Fortuna: Reviver
Nameless: Watcher
ucunbiri: Doktor
Bittus: Bodyguard
Egoyagmur: Doublevoter
Kerim: Skitzo
Shadowfury: Dedektif

Cidden bayagi abarti oluyor townie takimi. Mafialarin hiç sansi olmazdi bunlarin hepsi dogru olsaydi. Ayrica geçen turn senden suphelenmedigimi soyledim durmadan, bunun uzerine geçen turn bana satasmadin hiç. Bu turn sadece bir kere ucunbiri daha mantikli sanki dedim ve direk benim uzerime yoneldin. Supheleniyorum haci suan senden. Hala içgudulerim dogru oldugnu soyluyor ama mantigim bi bokluk var bu iste diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aklima gelen son sey fortunanin listesi

Fortuna said:

O liste sadece aktif olmayanların listesi değil. Aktif olmasa bile babacum arkadaşını hedef göstermez. O yüzden o listede olmayan birisi babacumun mafyasındadır diyorum. Listede olanların en azından onun mafyasında olmadığı kesin.

simdi liste mantigini kaybetmis durumda, ki en basindan beri pek mantikli degildi. Ancak soyle bisy olustu kafamda. Acaba liste sans eseri mafialari tutturmus olabilir mi?

ispanak said:

smoke
ispanak
lancelion
buyse
cenxx
ucunbiri

liste bu o halde

Çunku bana mantikli gelmisti fortunanin açiklamasi. Ve içeriden lancelion ve smoke mafia çikti bile. Ucunbiri çok karsi çikmisti bu listeye.

ucunbiri said:

haha kara liste mi o yukarda yaptığınız?
bak ya adamların arasında ilişki kurdum diye beni mimlemişler.
çok yanlış adamlar kovalıyor bazılarınız mafyalar gün gibi ortadayken.

ispanak said:

sen ne diosn abi?
sende listedesin benimle birlikte
sence mantiksiz mi liste?
neresi yanlis vs
bisy soyleyin yahu
yoksa konusmaktan kaçinan ve konustugunda iftira siçan insanlara abanicam ben artik

ucunbiri said:

arkadaşım ne kadar fevrisin sen yahu.
ben senden şüphelendiğimi, bir takım şeylere dayandırarak sayfa sayfa anlattım.
senin ki çamur at izi kalsın mantalitesi ya saçma sapan konuşuyorsun.
hiç bi halta dayandırılmadan yapılmış bir listeye yorum yapmaya niyetim yok, buyur aban bana ne çıkıcak bakalım.

ispanak said:

hiçbirseye dayanmayan liste dedigin?
fortuna geçen sayfada soyledi gayet guzel seylere dayandirdi bence? Listede olmama ragmen bana gayet mantikli geldi soyledikleri, sana neresi mantiksiz geldi adamin mantiginin onu soyle diyorum? Varsa mantiksiz bi yani bizde gorelim?

Buralarda biraz tartistik
Tartismanin sonlarina geçiyorum.

ucunbiri said:

her neyse ben söyleyeceklerimi söyledim daha fazla tartışmıyorum seninle.

yarın çok fazla bakamayacağım, umarım saçma sapan akıl yürütmelerle beni yollamazsınız da 2-3 sayfa önce yazdıklarımı dikkatli okursunuz townieler.

Suan dikkatimi çeken nokta surasi

Lancelion said:

argümanları babacuma dayandırmak bana da saçma geliyor artık.

az konuşuluyor zaten, şüpheliler var aklımda ama mantıklı bir şekilde savunmak için data yok ki -_-

hemen arkasindanda listeyi yapan ve savunan fortunaya yukleniyor lancelion

Lancelion said:

önce fortuna var zaten benim şüpheli sıramda, ondan sonraki turn yine karışır ortalık.

ama ilk oyu kendisi vermek istemiyor elbette

Lancelion said:

benim şu anki düşüncem babacum ile fortuna aynı factionda ve fortuna dikkat dağıtmaya çalışıyor.

linç oyu..

Buralarda bisyler var ama kesin kanitlar degil.
Abi bittus yada ucunbiri mafia olmali bence. Oyunun dengesi için. Yada mafia 2ser kisiyle baslayip birinin recruit olayi olmali. Ancak oyle olsaydi tunca çoktan oyunu kaybettigimizi açiklardi. 4 turn geçti, recruit olayinda her turn hem oldurup hem recruit edebiliyorsun. Bildigin katliam olurdu yahu?

He son olarak

ucunbiri bu gece egoyu korudum o yuzden 1 kisi oldu demis. Bu kismida çok mantikli. Yani bir olu olmasini baska bir sekilde açiklayamayiz. Yada bisyler oldu bilmedigimiz rollerden dolayi, ucunbiri bunun uzerine yatti.

Direk fail oldum ya. Bittusada ucunbirinede guvendigimi soyledim. Ama suan ikisinden biri mafia olmali, yada bana oyle geliyor offffffffffff
Sosyal ağlarda paylaş

Ozellikle lancelion ve ucunbirinin fortunanin listesine karsi durmasi acaba o listede xaositectlerin tamami var mi dedirtiyor insana

Ayrica oyunda recruit olmadigi kanitlandi sanirm artik. Durmadan recruit dememe ragmen oldurulmedim, ustune birde oyun hala bitmedi. Recruit yoksa 2 mafia 5 townie var, ayrica egoyagmur masum bu durumda hala. Nameless zaten kesinlikle masum.
Sosyal ağlarda paylaş

nameless said:

bir ara bittus'un recruit eden eleman olduğundan şüphelendim ama buyse'nin townie çıkmasıyla bu düşünceden vazgeçtim. bittus rolünü açıklayınca ona saldıran birisi olacağını düşündüm ama hiçbir şey olmadı

nameless, sanırım ilk gece beni gözlemekle işe başlamış. ben de ilk gece Buyse'yi korumuştum.

Bittus said:

ilk gece random birini korudum. kimsenin hakkında hiçbir fikrim olmadığı için Buyse'de karar kıldım. ikinci gece ise egoyagmuru korudum. double voter olduğu için. gerçi onun hedef gösterdiği kişi townie çıktı. ayrıca mafyanın egoyagmur yerine kerim ve babacum'u hedef almış olması (ki babacum diger mafya tarafından hedef alınmış) biraz garip geldi bana.

yani şu an iki kararımın da yanlış olduğunu düşünüyorum.

nameless burada buyse ile görmüş beni. benim recruit ettiğimi düşünmüş ama ben sadece onu koruyordum. hem recruit etmiş olsam, linç edildiğinde mafia olduğunu belirtirdi tunca. Mafia olmam dışında nasıl bir ilişki kurulabilir sizce?

koruyarak olabilir mi acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

kendimi ispatlamak için yapabileceğim fazla bir şey yok benim ne yazık ki.
ister inanın ister inanmayın karar sizin.
ben şahsen Bittus'un rolüne de inanıyorum hatta 2 akşam üst üste Bittus'u korudum bu yüzden böylelikle Bittus'un koruduğu adama saldırılsa bile, Bittus o adamın yerine ölmeyecekti benim korumam yüzünden, mafyaların da iyice kafası karışacaktı.

her neyse dediğim gibi, üçünbiri harmonium clericti yazısını görünce umarım üzülmezsiniz.

ispanak ve sixoms geriye kalan mafyalar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sixoms ile ilgili wotu dosemistim zaten. hatta efendi dedikleri sixoms bence. yani mafia leader.

ispanakdan da mafia kokuları alıyorum. recruit edilmiş diye iddaa ediyorum hatta.

bu arada shadowfury'nin dedektif olduğunu nereden biliyoruz? ben hiç öyle bir şeye dikkat etmedim? bu bir varsayım mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ben en başta ıspanak ve egoyagmur'a güveniyordum ama şu an ikisine de güvenmiyorum.

namelessın ne olduğu ortada zaten. ucunbiri'ne de güveniyorum. hatta şöyle komik bir şey var. ben de 2 gecedir ucunbirini koruyordum ahahahahaha

bence biz böyle birbirimizi korursak bu oyunu kazanırız :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...