Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

@buyse,

benim mesajlarıma cidden bir göz gezdir bence. şüphelenme sebebin egoyagmurun townie gördüklerini tutturamaması, etliye sütlüye karışmadığımı düşünmen vs. elle tutulur birşey gösterirsen açıklama yaparım, yaptım da şu ana kadar. en basitinden ilk turnde babacum da lancelion da bana oy vermişlerdi ve 6 oya kadar çıkmıştım. inaktif değilim diye gelmesem linç edilmiştim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Wathcer'ı siteden okudğum kadarıyla şöyle anladım: Hedefinin ne yaptığını göremiyor, ama kimle yaptığını görebiliyor. Yani mesela A-B'yi öldürücekse ve Watcher A'yı izliyorsa B ile birşey yaptığını görüyor, ne olduğunu görmüyor.

Şimdi Nameless Bittus'a güvendiğine göre şöyle oldu: Bittus-X kişisini hedefledi ( hedeflemeyi, yeteneğimi şunun üstünde kullanacağım manasında söylüyorum ) Nameless bunu gördü. Sonraki sabah X kişisinin sağ olduğunu görünce en azından Bittus'un anti-town olmadığını anladı.

Bu olaydan sonra Bittus recruit edilmediyse mafya olduğunu sanmıyorum ( Hatırlarsanız geçen oyun Babacum Spyro'nun masum olduğunu bulmuş, bir sonraki el Spyro recruit edilmiş). Gerçi recruit yapılabiliyor mu onu bile bilmiyoruz ama Bittus'un mafya olma ihtimali en azından düşüktür diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:

Wathcer'ı siteden okudğum kadarıyla şöyle anladım: Hedefinin ne yaptığını göremiyor, ama kimle yaptığını görebiliyor. Yani mesela A-B'yi öldürücekse ve Watcher A'yı izliyorsa B ile birşey yaptığını görüyor, ne olduğunu görmüyor.

Şimdi Nameless Bittus'a güvendiğine göre şöyle oldu: Bittus-X kişisini hedefledi ( hedeflemeyi, yeteneğimi şunun üstünde kullanacağım manasında söylüyorum ) Nameless bunu gördü. Sonraki sabah X kişisinin sağ olduğunu görünce en azından Bittus'un anti-town olmadığını anladı.

Bu olaydan sonra Bittus recruit edilmediyse mafya olduğunu sanmıyorum ( Hatırlarsanız geçen oyun Babacum Spyro'nun masum olduğunu bulmuş, bir sonraki el Spyro recruit edilmiş). Gerçi recruit yapılabiliyor mu onu bile bilmiyoruz ama Bittus'un mafya olma ihtimali en azından düşüktür diye düşünüyorum.

Fortuna birkez daha oku watcheri
diyor ki kisinin evini izler sadece
biri onu targetlarsa o kisinin ne yaptigini gorur. Watcher kendi targetladigi kisi evi terkederse onun ne yaptigini bile goremez. Evde ne oldugunuda goremez. Yani mantigin yanlis. Senin mantigin watcherin yanindaki tracker karakterinde geçerli. Birkez daha okursan anlarsin ne demek istedigimi.
Sosyal ağlarda paylaş

ispanak said:

abi biliyorum sanirim rolunu
yani bencede soylememelisin ama biyandan supheler baska turlu kalkmicak
gerçi soylesende kanitlayamicaksin
harbiden zor durumdasin nexusa dusmus illidan gibi

bu posttan sonra ucunbirine bu tur oy vermiyorum, gerçekten doğru söylüyorsa önemli olabilir. ama bu gece öldürülmezse bi sonraki gündüz bütün şüpheler üzerine çekilecek muhtemelen son açıklamalarından sonra. kaç turdur şüphelenmeme rağmen vermediğim oyu veriyorum artık, hayırlısı bakalım.

#linç oyu: Buyse
Sosyal ağlarda paylaş

ben uçunbirine ve buyseye guveniorm dedim
uçunbirinin rolunude tahmin ediyorum, ise yarayip yaramadiginida gorebilirdik ancak anlamazdik neden oldugunu
neyse mafialar bu gece onu dogramazsa mafialarin canini çikarticaktir son ellerde
tabi emin olamiyorum dedigim gibi kafam çok karisik herkes supheli durumda:/
suan benimle birlikte buysede 3 oy var sanirim
ego verirse olcek adam
ben buyseyle teammate olmadigimi kanitlamak için oyumu orada tutucam ama bence yanlis yapiyorsunuz buyseye satasarak

neyse may the force be with you
ozellikle seninle olsun ucunbiri
mafia bu gece seni oldurmez umarim
Sosyal ağlarda paylaş

bittus lutfen ama lutfen lutfen lutfen beni koru bu gece
belki koruyabilirim desen bile yeter
hiçbir ozelligim yok yani aslinda ben olsem sizin olmenizden daha iyi ama bisyleri çozmeye baslamis olabilirim belki...
o yuzden rica ediyorum ne olur bu gece beni koru

Not: Bu mesaja cevap olarak kararin ne olursa olsun belki de, zaten mafia su saatten sonra riske giremez
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu gece açilacak gibi
uçunbiri açiklayamayacak
açiklarsa siz pisman olucaksiniz
gerçi gidisat iyi degil ama bu gece biraz sansli olursak guzel olur
hiçbirseyden emin degilim hala o yuzden çikip su bu diyemiyorum çunku bu turn bildigin olumcul bizim için
eger bu turnu kaybedersek kazanma sansimiz cidden çok azaliyo

neyse eger emin olabilirsem bisylerden solicem, bitek uçunbiri dogru soluosa ozel bi role sahipse rolunu biliyorum suan o kadar
çok ozur ya ama senin rolunun açiklanmasindan bile daha anlamsiz olabilir açiklanmasi
Sosyal ağlarda paylaş

ispanak said:

Fortuna said:

Fortuna birkez daha oku watcheri
diyor ki kisinin evini izler sadece
biri onu targetlarsa o kisinin ne yaptigini gorur. Watcher kendi targetladigi kisi evi terkederse onun ne yaptigini bile goremez. Evde ne oldugunuda goremez. Yani mantigin yanlis. Senin mantigin watcherin yanindaki tracker karakterinde geçerli. Birkez daha okursan anlarsin ne demek istedigimi.

Evet ya doğru galiba senin dediğin yanlış anlamışım ben orda.

@Bittus: Uzaktan bakmak değil abi emin olmadığım zaman boşu boşuna suçlamak istemiyorum, adım adım ilerlemeye çalışıyorum.

Mesela şuan Buyse'den fena şekilde şüphelenmekteyim oyunun başından beri göz önünde durarak mafialığını saklamaya çalışıyor gibime geliyor ama emin olamıyorum. Hani bunu yazmak bile mantığıma aykırı. Ayrıca uzaktan bakmadığımı Lancelion'un mafya olduğunu söylediğime bakarsan anlarsın. Gayet olayların içindeyim yani. O zaman beni dinleseydiniz bir mafya öldürmüş olurduk linçte.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar birinin mafya olduğunu iddaa ettiğinizde ve onun mafya çıkma durumunda masum olmuyorsunuz. hatırlarsanız 2 adet mafia faction'ı var.

neyse, bu gündüz çok uzadı. birinin ölmesi gerekiyor artık. bu turdan sonra bu karışıklık bozulur diye umuyorum. başından beri buyse'nin mafia oldugunu iddaa ediyordum. hatta ilk oyumu ona kullanmıştım. son oyu da ben kullanayım madem. umarım mafiadır

eğer townie çıkarsa, fortuna %100 mafia. onu da ayrıca belirteyim.

Linç Oyu Geri Alma: Fortuna
Linç Oyu: Buyse
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...