Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Sigil'de Cinayet

tunca

Öne çıkan mesajlar

shadowfury:dedektif
ucunbiri:bilinmeyen ozel rol
bittus:bodyguard
smoke:ozel rol iddiasi yok
ispanak:ozel rol iddiasi yok
buyse:ozel rol iddiasi yok
sixoms:ozel rol iddiasi yok
egoyagmur:doublevoter
fortuna:ozel rol iddiasi yok

eger ozel rol iddialarinin hepsi dogruysa ki sanmiyorum zaten iddiasi olmayanlari linçleyecektik
shadowfurynin iddiasina gore ben mafiayim
demek oluyor ki ya ben "miller"(ki bu oyunda ozel roller yeter artik yuh) rolune sahibim ve pislik tunca azima s.ti ayak ustu
yada shadowde bi bokluk var
Sosyal ağlarda paylaş

Sixoms said:

ahuashu resim gelmiş görmedim ben. onu yazıcaktım şimdi oyunun başından beri yok diye. bu rolün tam olarak ne özellikleri var bilen var mı?

abi dabus shadowfury. konusamiyor, imgelerle derdini anlatiyor. sigilin efendisi lady of pain'e baglilar direk.

shadowun kesinlikle ozel bir rolu var bu oyunda, yani hepimizden farkli, ama en çok dikkat çekmeyecek karakter direk shadow. Ozel rol derken, bu oyunda bizimkinden farkli bir amaci var onu anlatmaya çalisiyorum. Yani kesinlikle tesadufen gelmis bi gariban olamaz. Oyle olsaydi shadow sikintidan patlardi muhtemelen. Intelligencei fln dokulen tipler zaten dabuslar, bi gorevi olmali lady of painden ama ne?
Sosyal ağlarda paylaş

işte ben de onu merak ediyorum. koyabileceği resim sayısı kısıtlı gibi geliyor bana. yoksa sürekli koyardı bence. şu ana kadar (ilk resim hariç) hiç resim koymadığına göre ve şimdi koyduğuna göre birşeyler biliyor olma şansı var. o yüzden şüphelenmedim değil şu an senden ispanak.
Sosyal ağlarda paylaş

suphelenceksin abi zaten
ben bile miller oldugumdan suphelendim açikçasi
aç tuncanin verdigi siteyi antagonisticte sanirim miller var
birde kirmizi renkli bi miller var sag altta
dedektif arastirmalarina guilty çikan townie anlamina geliyor kendisi

ya simdi oyunu dengeli kurmaya çalismistir tunca
watcher varsa eger bir tane ve bir tane daha investigative tip koyacaksa ya ona kotu gorevler verebilir(bkz lady of painin gazabi) ki bu sayede iki investigative'inde bilgi kapismasi yapma sansi olur. yada deli dedektif filan yapabilir. bilmiyorum ya gerçekten. yani kafam çok karisti, toparlayamiyorum bir turlu. eger bende millersam zaten ozel rolu olmayan kisi kalmiyo oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

egoyagmur said:

bu adamlar beni niye oldurmuyor bittusu niye oldurmuyor ucunbirini niye oldurmuyor

abi bak simdi bittus bodyguard oldugunu ilan etti
korudugum kisiye saldiranlarinda kokunu kazirim dedi
bu durumda korunabilecek kisiler kimlerdi son ellerde: sen, ucunbiri, ben
çunku oyunun gobeginde biz vardik, bize satasmamalari çok normal, bittusun korumadigi birilerini bulmak zorundalardi
bittusa saldirirlarsa olurler o yuzden bittusada saldirmiyorlar
yada mafia var ozel rol iddialilarindan birinde
Sosyal ağlarda paylaş

bu 3. oldu:D
neyse tamam madem
bittusun olayi bodyguard olmasi dogru
bittusa saldirinca insanlar olmuyorlar bu da dogru
ama 2 turndur ben boyle oldugnu iddia ediyorum bittusla beraber ki bittus olmezse ya mafia nubdur, yada bittus mafiadir diye

yani olta attik bittusla beraber
ben birazda bittusa attim gerçi
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta soyle gostereyim artik atilan oltayida artik çozulsun su olay
bittus mafia mi yoksa mafiadaki adamlar nub çiktida yediler mi blofumuzu gorelim

Bittus said:

off egoyagmur cidden cok kötüsün abi...

ben artık rolümü açıklamak zorundayım. benim rolüm Harmonium Bodyguard. gündüz oy vermek dışında gece birini koruma hakkım var. koruduğum kişi gece mafya tarafından hedef seçilirse onun yerine ben ölüyorum ve yanımda mafyadan 1-2 kişi de ölüyor.

yani şunu yaptırarak kazanma şansımızı azalttım ama doğru kişiyi korursam bu oyunu kazanırız. ki kimi koruyacağımı çok iyi anladım. en azından hedef seçilse bile 2 mafyayı da beraberimde götürmüş olurum.

bu açıklamayı bana yaptırdığı için egoyagmura da ayrıca teşekkür ederim...

bitus kendisini bu sekilde açikliyor ve oldurulmemek için bi blof atiyor ortaliga

ispanak said:

abi birde garip bisy var, sen bodyguardsan, korudugun kisi yerine sen olursun. Saldiranlarda olmez. Yazarken sanki sana gelen mesajdan yazmissin gibi ama mesaj o sekilde olamaz.
Senin saldirgani oldurmek için elite bodyguard olman gerekiyo
Son olarak, iki mafia oldururum madem demissin ama elite bodyguard bile sadece bir mafia oldurur sonrada olur?
Bunlari senin mafiadaki tecrubeliligin ve oyunlarinin çogunda mafia oldugun için direk anti-townie olmaktaki tecrubenle birlestiresim var.
Hele ki açiklamayi yapman bu kadar mantiksizken. Bi doktorun çikip ben doktorum demesi gibi bisy bu. Çunku sen kendini koruyamazsin bodyguardsan. Sen bu sabaha çikmicaksin o halde. Tabi mafyalardan biriysen is degisir...
Oha komplo teorisi kurdum
Ama senden hiç suphelenmiodm artik, suan suphelenmeye basladim

ben yaptigi numarayi anlamayarak bittusa saldiriyorum en basta

ispanak said:

o da dogru sonuçta sana saldiran mafiada seninle birlikte oluyo
kanin bosa akmicak dostum!

Sonra numarayi anliyorum ve oltaya bende katiliyorum. Olay bundan ibaretti. Ya mafia nub yada bittus mafia bu durumda. Seni oldurmemesinin sebebi kullanabilecegini dusunmesi olabilir. Ucunbirini oldurmeme sebebi ne olabilir bilmiyorum belki ucunbirinide recruit etmistir. Hiçbsyi bilmiyorum ya suan çok karisti artik. Ozel rol kayniyo ortalik kime inanicam artik hiçbir fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi cidden safsınız ya off... egoyagmur su oyunu baltalamaktan başka bir şey yapmıyorsun.. hele milletin gazını alıp öldürdüğün iki kişinin townie çıkması?

ıspanak sen de niye açıkladın abi.. ne güzel de oltaya gelmişlerdi.. açıklamasan yine farkına varmayacaklardı belki.

neyse ben nameless'ın ilk önce kimi incelediğini filan araştırıyorum mesajlarına bakarak. ona göre birşeyler bulabiliriz.

bu arada en büyük şüphelim sixoms. hatta lancelion ve nameless'ı indirenin o oldugunu düşünüyorum. olivies öldürüldüğünde de son oyu o atmış açıklama filan yapmadan.

Sixoms said:

#linç oyu: Olivies

gündüz mutlaka bir mafia öldürmemiz gerekiyor artık. yoksa kaybedicez oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

bittus abi sen soyle nasil açiklamiyim ki?
herkesten supheleniyorum kafayi yedim. yani sana guvendigimi daha oncede soylemistim, yine devam ettim role ama artik egoyagmur seninle ayni takimdan mafia oldugumuza bile inanabilirdi. bu saatten sonra ancak gerçekler kurtarir herkesi, çunku hersey çok karisik. Ne yalan ne gerçek belli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi mafyanın nub oldugunu (ki öyle :D) ya da benim mafya olduğumu idda ediyorsunuz ama ben mafya olmadığımı şu şekilde açıklayabilirim:

nameless'ın mesajlarını kontrol ettim. şöyle bir şey demiş:

nameless said:

ben bittus'a güveniyorum açıkçası. şu anda kimsenin bana pek güveni olmasa da bittus'un oyunda kalmalı bence. egoyagmur'un iki linç oyu olması onun mayfa olup olmayacağını gösterip göstermediğini bilmiyorum. şimdilik beklemedeyim yine

buradan bir gece beni izlediğini tahmin ediyorum.

nameless said:

ancak gelebildim eve. keşke bittus açıklamasaydı rolünü. ben güveniyordum ona. mafya olmadığı belliydi. şu anda şüphelendiğim birisi pek yok gibi ama mesajları inceleyeceğim asdfg

burada da ısrarla söylüyor güvendiğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Sixoms olayi soyle gelisiyor ayrica

Oliviesin son oyu. Buyse geri çektigi için

Bittus buysenin atmasi gerektigini soyluyor son oyu, ben ise egoyagmurdan emin olabilmemiz için tek oy atilmasini istiyorum. Çunku 2 oy gelirse bilemeyecegiz egonun oyu 2 mi sayildi çunku bir tane fazladan oy gelmis oluyor.

Bittus said:

buyse de acaba teammate mi? oy vereyim de dikkat çekmeyeyim, sonra geri çekerim ayağı mı yaptı şimdi?

Sixoms said:

inandırıcı gelmedi pek bana, öyle bi rolün varlığı kanıtlandıktan sonra kıvırılması zor bir durumdu zaten. bakalım sonuç ne olacak.

sixoms burada ne soyluyor pek anlamadim ama aceleyle bolda bile almadan atiyor oyu.

Bittus said:

sixoms o oy sayılmıyor, bold olmadığı için. sen atma tekrar da buyse atsın.

bittus mudahale ediyor atma diyor

Sixoms said:

sixoms basiyor oyu o saniyede. ama çok karisik anlar kim hangi mesaji okuyabilmis belli degil. çunku bunlarin toplami 2-3 dakika içinde gerçeklesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o olivies olayında neden oy verdiğimi açıklıyım hemen. olivies egoyagmur'a öyle bi rol olduğunu bilmeden verdi oyu. sonra o rol ortaya çıkınca direk olivies mafyaymış ve acemice bi hata yapmış gibi geldi bana. sonra açıklama bekledim ki kimse beklemedi, bekleyen azınlıktan biriydim. mafya olsa kıvıramayacağı bi durumdu çünkü ona rağmen bekledim birşey çıkar diye. sonra açıklamayı da aksiyon olsun diye yaptım deyince direk mafya gibi geldi bana ve verdim oyu. olivies'in hatasıydı bence o durum.

mafya olsam zaten göz göre göre o şekilde oy vermem. zaten her türlü linç edilecekti neden riske atıyım kendimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...