Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avustralya'da Yaşayan Patiler

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

ben aralık başında taşınıyorum melborna.

yavaş yavaş hazırlık yapmaya başlamam lazım. bende hatunla taşınıyorum o direk work&holiday vizesiyle geliyo.

beni de firma yolluyo oraya ofisi ben açıyorum falan filan.

kuzenim var melbornda bi müddet ev bulana kadar onun yanında takılacağız sonra düzgün biyer bulursak oraya geçeriz diye düşündük.

ben şimdi maaşta düzenleme isterken ne kadar istemem lazım diye merak ediyorum.

nasıl yaşam? günlük hayat bilmemne fikir veren olursa çok mutlu olurum.

Ben öğrenci vizesi ile çalışıyordum Sydney'de. Evim Darling Harbor'daydı ama paylaşıyorduk evi. Kira 1000 AU doları veriyordum ki o zamanlar Bebek sahilde yaşamak gibi birşeydi orada evde oturmak. Mahallenin adı da Pyrmont'tu hatta şehir merkezine yürüyerek 10 dk mesafedeydim. 1 saat trenle merkeze gelenler olduğunu düşünürsek çok iyidi yaşadığım yer. Ayda part-time çalışma vizesi ile (full-time'lardan fazla çalışıyordum :) ) ayda 5.000-6.000 AU dolar gibi bir para kazanıyordum ki hayli hayli yetiyordu bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

ben aralık başında taşınıyorum melborna.

yavaş yavaş hazırlık yapmaya başlamam lazım. bende hatunla taşınıyorum o direk work&holiday vizesiyle geliyo.

beni de firma yolluyo oraya ofisi ben açıyorum falan filan.

kuzenim var melbornda bi müddet ev bulana kadar onun yanında takılacağız sonra düzgün biyer bulursak oraya geçeriz diye düşündük.

beni de al yanına ne iş olsa yaparım
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

maas $3k AUD'a denk veya uzeriyse Melbourne'da rahat yasarsin. bunun her ay yaklasik %35i kiraya gidecek, %10u internet/dogalgaz/elektrik/telefon vs, %10u ulasima harcanacak. geri kalaniylada yemek sinema falan

melbourne iyi bir tercih olmus, iklimi sydney kadar iyi olmasa da neredeyse sydney kadar guzel veyasam daha ucuz. gece hayati guzel ve restoranlari iyi. kisin dotunuz donacak ama sdf

edit: Domain Real Estate kiralari kontrol etmek istersen bu siteye bakabilirsin, yasamak istedigin semtin posta kodunu girip kiralari kontrol edebilirsin, butce konusunda daha net bi fikrin olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...