Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold farm

theCio

Öne çıkan mesajlar

Valla çantayı açınca 160k gold görüyorum ben taktiğimde bu. İsteyen beğenir istemeyen beğenmez. ss koyayım isterseniz.

Rikkie said:

-10k honora bütün epic gemler ki sorf random bg 4k+ honor veriyor
-Honora çevrilen stone keepers shardlar
-10/20 embleme epic gem ki her türlü heroicden 5+ gem geliyor
-10 golda epic gem transmute yapan alchemistler

Bunları bende biliyorum zaten gemide bunlara satmıyorum. Aynı oyunu oynadığım insanlar gidip 15k'ya 264 craft ettiriyorlar. Bende onlara böyle 30 maddelik bir "sen gerizekalımısın kardeşim" listesi oluşturabilirim ama yaptırıyor adam kardeşim. Marifet buğaz köprüsünü satacak enayiyi bulmakta. Enayi çokki ben hergün 300 golddan 2-3 gem satıyorum, hergün.
Sosyal ağlarda paylaş

lol

300g'a gem alan gerizekalidir, bunun baska bi aciklamasi yok

ayrica pinti falan da diilim, goldla alinabilecek her mountu, peti aldim, celestial dahil

hala daha 70k param var

saronite undercutla kazandim bunlari da

ilk ciktiginda 3.6k'dan gidiyodu, koydum 3'ten

simdi 1400g, koyuyorum 1200'e

sirf AHcilere 5 kurus kazandirmamak icin guild bank'i gemle enchantle doldurdum

adi ustunde guild zaten, herkes herkesin ihtiyacini karsilayabilecek kapasitede, neden cakallara para kazandiralim
Sosyal ağlarda paylaş

saronite ile gem arasinda cok fark var

aslinda pek fark yok ama zaman farki var

ICC ilk ciktiginda sadece 4x2=8x2=16 badge geliyodu icc'dan

5 tane weeklyden 2'ser 2'ser dailyden

dolayisiyla satan da cok azdi guildinin dandik oldugundan veya tierler icin sakladigindan

o yuzden ilk haftalar saronitelar fahis fiyattan gidiyodu

sonra diger wingler acildi, voa yeni boss geldi, yavas yavas degeri dustu

wotlk ilk geldiginde abyss shardlarin 150-200'den satilmasi gibi

simdi 20g falan

gem icin de ayni sey gecerli

yalan soyluyosun demiyorum ama ortada bi sacmalik oldugu kesin
Sosyal ağlarda paylaş

Bize saçma geliyor çünkü hergün oyuna 4 saat zaman ayırıyoruz olay bu. Ben gemleri en çok gündüz satıyorum, akşam 7 de oyuna gidiğimde satılmış oluyor. Akşam koyduğum hiçbir gemi 8-12 arası fahiş fiyata satamadım. sattıysamda gidip bakınca o gemden bende başka koyan olmadığını gördüm (yada satıldı bitti)

Oyunda yüzlerce AH'ye gidip en ucuzu alıp kullanan adam var. 10 larca kişiye honor ile gem alabileceğini gösterdiğimde sevinç çığlıkları attıklarını gördüm. insanlar bilmiyor bu kadar basit. Köylü var köprü var para var , birde ben varım :D, durum bu aslında.

Ama parada bunlardan kazanılıyor, 8k ya niye sattığını bilmediğim adamdan motoru alıp AH'de yarım saate 13k ya sattan sonra o para ile 1 ay farm yapmadan raid yapan adamlar bu oyunda. Her çeşidi var yani, ben 1 yıldır bu sistemi uyguluyorum ve gayet güzel işliyor.

Şimdi girdim oyuna dün 600g den berserk koymuşum AH'ye alt charla ve 2 tane birden satılmış. Malzemesini şuan kontrol ediyorum AH'den toplam 370 golda alabiliyorum 1 tanesini. Nerdeyse %100 kar, çığırtkanlık yapsam 20 gold kazanacaktım :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu biraz önce oyuna bakim diye girdiğimde ki alt charın satışları. Normalde ilgilenmediğim ench charı yani.

Mal bitmiş biraz mal alim diye AH'ye gittim gitmişken 2 Berserk daha koyim dedim, 5 dakika durmadılar onlarda satıldı. Diyorum enayi çok diye.

Bende kasmadım 800den koydum bu sefer :D.
Sosyal ağlarda paylaş

karazhan'da aynı. horde tarafında 130g den pahalı kesilmiş gem yok.
fractured-bold-runed cardinal ruby hergünün her saati 130g den 20 tane oluyor
ametrine her cesidi 115g den 30 tane min
king's amber/majestic desen aynı
artık çareyi saronite patlatıp mavi gem kesmekte buldum
berserking para ediyor hala bide.
JC piyasası son honor değişikliği ile birlikte öldü.
anca beleşe gelen gemleri satabiliyorum.
90g altında kesilmemiş satan da bulmak imkansız oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu işe geçen temmuz başladım. Öncesinde hesaptaki bütün charların parasını toplasan 4 basamak yapmıyordu. İlk başta ben gene 400-500 golddan falan koyuyorum epik gemleri millet bana lol çekiyor 200 den koyuyor. 200g den koyulan direk satılıyor ama bende 15 tane tarif var hepsinden 2 şer tane koymuşum toplam 30 gemle takılıyorum. Günde 2 günde 1 tane falan satılıyor ama satılan 400-500g den gidiyor.

Millet yavaş fiyatları yükseltmek zorunda kalmaya başladı benim 50g altıma koyuyor falan. Ve hala satılıyor gemleri. Benim elimde paso gem birikiyor. kesilmemiş gemler 50 oldu, 70 oldu, 100-150-200 diye gidiyor. Para böyle kağnı hızında artıyor. Ama fiyatlar 250 goldlar mertebesine kadar çıkt ıserverda. Millet 200 golda gem bulsa havada kapıyor o derece. Bütün JC ler fiyatları yükseltti yavaştan.

benim para 400g lerden gem sata sata 30k lara yaklaştı tariflerin sayısı 50leri geçti ama kesilmemiş gemler bankada oldu 350-400 tane. Sonra PvP sezonu bir geldi ben 1 haftada 300er golddan 100 gem sattım. orda ilk film koptu zaten, ben bir anda bildiğim bütün tariflerden 5 er tane koymaya başladım 250 bid - 300 buyout diye.

ICC ye kadar bu böyle sürdü, ICC bir geldi ben günde 7 gem üretiyorsam 10 gem satmaya başladım. 3 ayda bankadaki gemler eridi. Parada 100k yı geçti zaten. yani hiç hızlı olmadı bu hep uzun vadeli alımsatımlarla oldu.

mesela bugün biri normade 25g altına bulunmayan grater essenceleri Ah ye 15 golddan koymuş. 50 stack koymuş birde, verdim 7.5k gold hepsini aldım. 1 ayda erir biter bunlar 25g'den. Sadece 1 adamın tek malından 1 ayda cebine girecek 5k benim cebime girecek. eleman anında 7.5 k kazandı diye seviniyordur, yaptığının mallık olduğunun farkına bile varmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

bilemicem hangisi mallık. adam elindeki gereksiz essenceleri bir çırpıda satıp kurtulmuş, şimdi sen kimbilir o 5k karı elde etmek için ne kadar bekliceksin

bence gold için o kadar zaman harcamak pek mantıklı değil.

parayı harcayacak bir şey de yok ki, ada mı satın alacaksın?

item, repair. hadi pve yapıyosan crafted falan dicem de, ICC yapan craftedı naapsın

pvp yapıyosun diyelim zaten tüm itemlar honorla geliyo

valla tüm karakterleri toplasam 10k ya yakın goldum anca vardır, daily quest bile pvp ve weekly raid haricinde yapmıyorum. repair, gem, enchant dışında doğru düzgün para harcamıyorum. RP server olduğundan tailorum az biraz para kazanıyor elbise satışlarından o da bana yetiyor.

açıkçası oyun zamanımı gerçekten oyun oynamaya harcıyorum. tercih meselesidir, AH de zaman geçirip çantanın içindeki gold sayısını artırmak daha zevklidir sizin için bilemem. ama elindeki itemlardan kurtulmak için onları AH ucuza koymaya mallık demen... biraz garip geldi bana
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi AH'ye ayırdığım vakit günde 15-20 dakika. mesai bitti iş yerinden girdim oyuna AH'yi düzenledim çıktım eve geldim. Yarın iş çıkışı gene bakıcam. Oyunda bu kadar az vakit ile bu kadar hızlı para kazandıran başka şey yok.

Ah ile ilgilenmek ticaret yapmak, farm yapmak gidip bir firmada işçi gibi çalışmaya benzetilebilir.

İkincisi ve daha önemlisi ise "ne yapacaksın o kadar parayı" konusu. Aynı mantıkla ne yapacaksın o kadar honoru, ne yapacaksın achivment puanını, ne yapacaksın 5 tane level 80 charı, ne yapacaksın 2500 reaingi diye gider bu.

Oyun oynuyoruz ya zevk aldığımız şeyi yapıyoruz ICC'ye girmekten ne kadar zevk alıyorsam mail box'ı açınca satılmış 30 tane şeyi görmektende o kadar zevk alıyorum böyle saçma bakış açısınıda ilk defa görüyorum bir oyun hakkında.

o itemler kolay toplanmıyor, aylarca biriktirmiş adam bankasında. 1 ay boyunca AH'ye koysa sıfır cut'ı olan bir malzeme ile 12500 gold kazanacakken 7500e razı olmak tek kelime ile mallıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Birincisi AH'ye ayırdığım vakit günde 15-20 dakika. mesai bitti iş yerinden girdim oyuna AH'yi düzenledim çıktım eve geldim. Yarın iş çıkışı gene bakıcam. Oyunda bu kadar az vakit ile bu kadar hızlı para kazandıran başka şey yok.

Ah ile ilgilenmek ticaret yapmak, farm yapmak gidip bir firmada işçi gibi çalışmaya benzetilebilir.

İkincisi ve daha önemlisi ise "ne yapacaksın o kadar parayı" konusu. Aynı mantıkla ne yapacaksın o kadar honoru, ne yapacaksın achivment puanını, ne yapacaksın 5 tane level 80 charı, ne yapacaksın 2500 reaingi diye gider bu.

Oyun oynuyoruz ya zevk aldığımız şeyi yapıyoruz ICC'ye girmekten ne kadar zevk alıyorsam mail box'ı açınca satılmış 30 tane şeyi görmektende o kadar zevk alıyorum böyle saçma bakış açısınıda ilk defa görüyorum bir oyun hakkında.

o itemler kolay toplanmıyor, aylarca biriktirmiş adam bankasında. 1 ay boyunca AH'ye koysa sıfır cut'ı olan bir malzeme ile 12500 gold kazanacakken 7500e razı olmak tek kelime ile mallıktır.

2500 rating pvp de çok iyi olduğunun bir kanıtıdır, yüksek ratinglerde kendi dengin takımlarla karşılaşıp, gladiator olmak için yarışabilirsin. gladiator olup ne yapacaksın dersen, oyunda sayılı kişinin ulaşabileceği bir title ve mount alıyorsun ve sonraki sezonlarda senin pvp deki yeteneğin için bir gösterge teşkil ediyor. yakından tanımadığım iki insandan birisiyle arena yapacak olsam, gladiator olan ilk tercihim olur, misal.

bazı achievementlar da gerçekten kazanması zor ve yetenek+dedication isteyen şeyler. battlemaster, arena master, hard mode achievementler etc.

honor ile item alabiliyorsun, druidimle hala honora ihtiyacım var diğer speclerimle de pvpnin tadına varabilmek adına.

öbür taraftan, 160k gold ile hakikaten ne yapıyorsun.
daha da ilginci, 160k goldun varken, hala ihtiyacın olmadığın halde bir başkasının ah ye ucuza koyduğu malı alıp 5k kar elde etme derdindesin, ve sana bu karı elde etmeni sağlayan adama mal diyorsun.

daha ne diyim ki. sizin gibiler yüzünden saçma sapan fiyatlara bir sürü item görüyoruz ah'de. devam edin böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok afedersinde koyayım gladyatör bineğine sana birşey olmasın

2 ay önce AH'de 175k golda Reins of the Swift Spectral Tiger sattı adamlar. O gün 175k goldum olsa bugün bu binekle geziyordum ben.

herkes'de ağzın açık bakıyordu yanından geçerken.

Edit: Birde birşeye muhalefet olmak için bazen çok komik duruma düşüyorsunuz söylim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...