Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aborjin

Öne çıkan mesajlar

ben şööle bi scp yazmıştım

[FUNCTION online]

src.sysmessage Sayin
src.sysmessage Toplam / 60> dakika online sureniz var.
return 1

buraya kadar gayet iyi çalışıyor
Gmler nasıl bakıcak playerın online süresine?uğraştım ama yapamadım yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

playerın target seçtirmeden yapmasını,gmlerinse target çemesini istiyorum:misal

player için : .online
gm için : .x online gibi

src.targ.age denedim ama direk .online gibi çalıştı ve player yerine kendi online dakikasını gösterdi.onada örnek veriim:

on=@targon_char
if ==1
src.sysmessage Siz Gm degilsiniz
else
src.sysmessage isimli oyuncunun /60> dakika online suresi var.
return 1
endif

buda çalışmadı ve kendi online süresini gösterdi sunucuya baktım ordada hata mesajı yoktu.işin içinden çıkamadım yani? Bu kodları birleştirip hataları düzeltirseniz sevinirim..

Teşekkürler...
Sosyal ağlarda paylaş

55i nin on=@targon_char da bir problem mi var bunu yazdığım scriptlerde mutlaka bi sorun çıkıyor.

gmler için farklı bi function hazırladım age'ye bakmaları için ama oda çalışmadı.misal bunun gibi

TARGET Bir player secin.
RETURN 1

ON=@TARGON_CHAR
IF (==c_man) || (==c_woman)
SRC.SYSMESSAGE isimli oyuncunun /60> dakika online suresi var.
RETURN 1
ENDIF

Biri yukarda yazdığım scpleri birleştirip bana hatalarımın olduğu yerleri gösterirse memnun olurum.playerlar .online ,Gmler .x online deyince çalışıcak???

Bide .xshow age realtime da dakikayı göstermez.Ben dakika olarak göstermesini istiyorum ve acountun online dakikası diil sadece charın online dakikasını göstermeliki edit yapılmışsa anlıyabileyim.Böyle bir scp bence iyi bir tedbir :)
Sosyal ağlarda paylaş

onun yerine adam logon olduğunda onl timere bakıp,"ana! bu kadar az sürede bu kadar gelişemez" deyip adamın karakterini dilmeye ne dersin? bu arada gm lere de aha şu editten silindii diye de yazar[hline]DM: The dragon capsizes the boat with a powerful swish of its tail, you are all thrown into the water!
Player: I CAST LIGHTNING BOLT!
Sosyal ağlarda paylaş

pek scp bilmem yeni kasıyom (journeyman oldum ama) on=@targon_char da bi anormallik olduğu kesin çünkü on=@targon_char deyip if else kullanmadan bile bişiy tegetlıyamıyorsun .Ne sunucuda hata mesajı veriyor nede doğru çalışıyor ama bu olmadanda olmycak nasıl yapıcaz bilmiyom valla.
Hocam sana zahmet bi hata varsa şu scpde düzeltebilirmisin?
Sosyal ağlarda paylaş

Ama sanırım sorun on=@targon da yani sonuna char veya item geldiğinde aynı sorun oluyor bowcraft menusünü yaparkende çok sıkıntı çektim

ON=@TARGON_ITEM
if ==i_log
src.DIALOG d_bowcraft
ELSE
src.SYSMESSAGE Dialog mialog bi mok acilmadi uheuheuh
RETURN 1
ENDIF

[DIALOG d_bowcraft]

burda loga tıklayınca yine ne hata mesajı veriyor nede işlem çalışıyordu şu " baseid " yi buluncaya kadar canım çıktı.Sorunun on=@targon da olduğunu zannediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Functionda targon_hebe diye trigger kullanilmaz..

[function kelebek]
newitem i_kelebektarger
act.equip
return 1

[itemdef i_kelebektarger]
//memory item ozellikleri, layerspecial invis vsvs
on=@create
timer=15
on=@equip
target
return 1
on=@timer
remove
return 1
on=@targon_item
src.targ.remove
src.sysmessage nihaha
remove

Basit bi ornek.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Level 50 Eldritch of Soul Reavers
Email: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

[itemdef i_online_target]
id=i_gold
name=Online target
type=t_eq_script
weight=0
layer=layer_special

on=@create
color=0
attr=00096
timer=10

on=@equip
target
return 1

on=@targon_char
if ( > 0)
src.sysmessage isimli oyuncunun /60> dakika playtime'i var.
else
src.sysmessage oyuncu sec
endif
return 1

[function online]
newitem i_online_target
act.equip
return 1

[plevel 4]
[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Sosyal ağlarda paylaş

Canım abicim yapabilsem zaten buraya yazı yazmıycam.Bide playerlar .online ,Gmler .x online deyince çalışıcak bunu aynı scpde nasıl kullanırım onu bilmiyom.
İtem equip ettiricem ama daha önce böyle bişiy yapmadığım için demin yazdığın scpye öööööle baktım sadece.
Olayı "anlatarak" bi örnek versen hem bizde öğrensek fenamı olur.Forumlara yazı yazmamızın amacı hem "bilgiyi paylaşmak" hem "bişiyler öğrenmek" diğilmi zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet amacim biseyler 'ogretmek', hazirlayip vermek degil, neyse gmler icin olanini yazdim buyur. Playerlar icin olanini kendin yazmissin zaten, iki farkli komut yaziver, ya da functiona bi check koy, plevel 4den kucukse kendi playtimeini gosterip return 1 etsin, 3den buyukse benim yazdigim kisim girsin devreye.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...